|
М |
Талипова Э.Е. қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі |
|
|
Сынып, пән Бөлім атауы |
Қазақ тілі мен әдебиеті,11-сынып, Т2 11-бөлім: Толеранттылық – ел бірлігі. Сайын Мұратбеков «Телі өскен ұл» повесі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
4-тоқсан, 1-сабақ. Толеранттылық – бейбітшілік кепілі. |
|
|
Оқу мақсаты |
11.2.2.1. ғылыми және кәсіби мәтіндерге сүйеніп, монолог пен диалогті үйлестіре қолдану, сөз әдебі мен сөйлеу этикасы формаларын орынды қолданып, тыңдаушылармен қарым-қатынас орнату. 11.5.2.1.оқшау сөздердің қызметін біліп, жазба жұмыстарында орынды қолдануды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінге сүйеніп, монолог пен диалогті құрастыру, жазба жұмыстарында оқшау сөздерді орынды қолдану. |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ақпарат көзі |
Оқулық: Қазақ тілі мен әдебиеті Тіл – байрақ , 11-сынып, 2-бөлім, «Көкжиек-горизонт», 2020ж. Авторлары: Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т. Дәулетбекова, Р.С.Рахметова, А.Қ.Рауандина, Б.Қ. Мукеева |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақкезеңдері |
Жоспарланғаніс – әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Мәтіналды жұмысАйтылым. 1-тапсырма.Мәтінде (120-бет, 3-тапсырма) айтылған қауіп-қатерді диаграммаға түсіріп жазыңдар.
Дескриптор: Білім алушы
|
Таныстырылым 1-2-слайдтар 3-слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тілдік бағдар
Оқшау
сөздер Оқшау сөздердің түрлері
2-тапсырма. Оқшау сөздерді пайдаланып, диалогті ары қарай жалғастырыңдар.
Дескриптор: Білім алушы
Ықтимал жауап
- Меніңше, басқа діндегі адамға түсінушілікпен қарау дегеніміз, дініне, ұлтына, тіліне қарамастан, әр адамды, әр ұлт өкілін құрметтеу, сыйлау. Кез келген адамдыөзіңмен тең ұстау, бағалау деп түсінемін. - Тамаша жауап! Әлібек, сен толеранттылық сөзіне синоним келтіре аласың ба? - Әрине, толеранттылық төзімділік, шыдамдылық сөздерімен мағыналас. - Шынында, шыдамды, төзімді адам кез-келген мақсатқа қол жеткізе алатыны анық. т.б. Айтылым. Жазылым 3-тапсырма.« ... Толеранттылық – ұлттық құндылық және Қазақстан халқының игілігі болып табылады» деген Н.Ә. Назарбаевтың пікірі төңірегінде ойбөліс өткізіңдер.
Дескриптор: Білім алушы
Ықтимал жауап « ... Толеранттылық – ұлттық құндылық және Қазақстан халқының игілігі болып табылады» Н.Ә. Назарбаев - Елбасымыз Н.Ә. Назарбаевтың айтқан сөзі туралы не ойлайсың? - Елбасымыз Н.Ә. Назарбаев толеранттылықты ұлттық құндылық деп айтуы бекер емес. Неге десеңіз, жаһандану заманында адамдардың бір-бірімен қарым-қатынасы өзгеруде. Ал қарым-қатынасты дұрыс жолға қоюдың басты құралы толеранттылық екенін Елбасымыз жақсы түсінеді.
|
4-слайд 5-слайд 6-слайд |
|
Сабақтың соңы |
Мәтінсоңы жұмыс Айтылым 4-тапсырма.«Ашық микрофон. Өтілген тақырып бойынша бір-біріңе сұрақтар қойыңдар. Дескриптор: Білім алушы
Бүгінгі сабақта: • Оқшау сөздердің мағыналық түрлері туралы мәліметпен танысып, оларды дұрыс қолдануды үйрендік. • Н.Ә. Назарбаевтың пікірі төңірегінде ойбөліс өткіздік, көтерілген мәселеге өз көзқарасымызды білдірдік. • Тақырып бойынша бір-бірімізге сұрақтар қойып, алған білімізді жинақтадық. |
7-слайд 8-слайд |
|
Оқу тапсырмасы |
7-тапсырма. Сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құраңдар.
|
9-слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Толеранттылық-бейбітшілік кепілі 11-сынып
Толеранттылық-бейбітшілік кепілі 11-сынып
|
М |
Талипова Э.Е. қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі |
|
|
Сынып, пән Бөлім атауы |
Қазақ тілі мен әдебиеті,11-сынып, Т2 11-бөлім: Толеранттылық – ел бірлігі. Сайын Мұратбеков «Телі өскен ұл» повесі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
4-тоқсан, 1-сабақ. Толеранттылық – бейбітшілік кепілі. |
|
|
Оқу мақсаты |
11.2.2.1. ғылыми және кәсіби мәтіндерге сүйеніп, монолог пен диалогті үйлестіре қолдану, сөз әдебі мен сөйлеу этикасы формаларын орынды қолданып, тыңдаушылармен қарым-қатынас орнату. 11.5.2.1.оқшау сөздердің қызметін біліп, жазба жұмыстарында орынды қолдануды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінге сүйеніп, монолог пен диалогті құрастыру, жазба жұмыстарында оқшау сөздерді орынды қолдану. |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ақпарат көзі |
Оқулық: Қазақ тілі мен әдебиеті Тіл – байрақ , 11-сынып, 2-бөлім, «Көкжиек-горизонт», 2020ж. Авторлары: Ф.Ш.Оразбаева, Ж.Т. Дәулетбекова, Р.С.Рахметова, А.Қ.Рауандина, Б.Қ. Мукеева |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақкезеңдері |
Жоспарланғаніс – әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Мәтіналды жұмысАйтылым. 1-тапсырма.Мәтінде (120-бет, 3-тапсырма) айтылған қауіп-қатерді диаграммаға түсіріп жазыңдар.
Дескриптор: Білім алушы
|
Таныстырылым 1-2-слайдтар 3-слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Тілдік бағдар
Оқшау
сөздер Оқшау сөздердің түрлері
2-тапсырма. Оқшау сөздерді пайдаланып, диалогті ары қарай жалғастырыңдар.
Дескриптор: Білім алушы
Ықтимал жауап
- Меніңше, басқа діндегі адамға түсінушілікпен қарау дегеніміз, дініне, ұлтына, тіліне қарамастан, әр адамды, әр ұлт өкілін құрметтеу, сыйлау. Кез келген адамдыөзіңмен тең ұстау, бағалау деп түсінемін. - Тамаша жауап! Әлібек, сен толеранттылық сөзіне синоним келтіре аласың ба? - Әрине, толеранттылық төзімділік, шыдамдылық сөздерімен мағыналас. - Шынында, шыдамды, төзімді адам кез-келген мақсатқа қол жеткізе алатыны анық. т.б. Айтылым. Жазылым 3-тапсырма.« ... Толеранттылық – ұлттық құндылық және Қазақстан халқының игілігі болып табылады» деген Н.Ә. Назарбаевтың пікірі төңірегінде ойбөліс өткізіңдер.
Дескриптор: Білім алушы
Ықтимал жауап « ... Толеранттылық – ұлттық құндылық және Қазақстан халқының игілігі болып табылады» Н.Ә. Назарбаев - Елбасымыз Н.Ә. Назарбаевтың айтқан сөзі туралы не ойлайсың? - Елбасымыз Н.Ә. Назарбаев толеранттылықты ұлттық құндылық деп айтуы бекер емес. Неге десеңіз, жаһандану заманында адамдардың бір-бірімен қарым-қатынасы өзгеруде. Ал қарым-қатынасты дұрыс жолға қоюдың басты құралы толеранттылық екенін Елбасымыз жақсы түсінеді.
|
4-слайд 5-слайд 6-слайд |
|
Сабақтың соңы |
Мәтінсоңы жұмыс Айтылым 4-тапсырма.«Ашық микрофон. Өтілген тақырып бойынша бір-біріңе сұрақтар қойыңдар. Дескриптор: Білім алушы
Бүгінгі сабақта: • Оқшау сөздердің мағыналық түрлері туралы мәліметпен танысып, оларды дұрыс қолдануды үйрендік. • Н.Ә. Назарбаевтың пікірі төңірегінде ойбөліс өткіздік, көтерілген мәселеге өз көзқарасымызды білдірдік. • Тақырып бойынша бір-бірімізге сұрақтар қойып, алған білімізді жинақтадық. |
7-слайд 8-слайд |
|
Оқу тапсырмасы |
7-тапсырма. Сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құраңдар.
|
9-слайд |
шағым қалдыра аласыз



















