Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Толымсыз квадрат теңдеулерді шешу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақтың тақырыбы: Толымсыз квадрат теңдеулерді шешу
Бөлімі: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
Педагогтің аты-жөні: |
Дәулет Гүлзихан |
Күні: |
11.11.2022ж |
Сыныбы: 8В |
Қатысушылар саны: 25 Қатыспағандар саны:23 |
Сабақтың тақырыбы: |
Толымсыз квадрат теңдеулерді шешу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу; 8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: квадрат теңдеу анықтамасын меңгереді және квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата біледі. Көптеген оқушылар істей алады: толымсыз квадрат теңдеулерді шешу жолдарын есептер шығаруда қолданады; Кейбір оқушылар істей алады: квадрат теңдеудің толымсыз түрлерін шешуге арналған мәтінді есептерді шығарады; |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин. «Өткенге шолу» 5 мин Жұптық жұмыс Үй тапсырмасын бекіту Топтық жұмыс |
І Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру -Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру -Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту -Сабақтың тақырыбын таныстыру ІІ «Санамақ» әдісі бойынша І, ІІ, ІІІ топқа бөлінеді.
«Көршіңді тексер» әдісін қолдан отырып. №2.6.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: 2) Жауабы:-1,4;0 4) Жауабы: 0; 0,75 6) Жауабы:-2; 0 №2.7. Теңдеудің түбірлері бар ма?Бар болса, осы түбірлерді табыңдар: 2) Жауабы: -2;2 4) Жауабы: 0; 6) Жауабы: түбірі жоқ 2.8. Теңдеулерді шешіңдер: 2) Жауабы:-1,5; 1,5 4) Жауабы: ; 6) Жауабы: 0; 8) ІІІ Өткен тақырыпты қайталау
1)Квдрат теңдеу анықтамасы және мысал келтіру(коэффициенттерін жазу) 2) Келтірілген квадрат теңдеу анықтамасы және мысал келтіру. 3) тоымсыз квадрат теңдеудің түрлері және мысал келтіру. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді. Оқущылар қасындағы оқушылардың дәптерлерін алмастырып тексереді. |
Дискриптор: Толымсыз квадрат теңдеулерді шешуді біледі. Басбармақ әдісімен бағалайды. І топты ІІ топ ІІ топты ІІІ топ ІІІ топты І топ бағалайды |
Презентация |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс 9 мин Топтық жұмыс |
IV Оқулықпен жұмыс 2.10.Теңдеулерді шешіңдер: 1) Жауабы: -5; 5 3) Жауабы: -0,6; 0,6 5) 4 Жауабы: -1,5; 1,5 V. Топтарға есептер үлестіріліп,дұрыс жауаптарды белгілеп нәтижесімен бөлісеміз. І топқа 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8)
ІІ топқа 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8)
ІІІ топқа 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8)
Қорытындысында І ТОП – «1», ІІ ТОП –«6»,ІІІ ТОП – «9» цифрлары шығады. Үш топ біріккенде «169» саны шығады |
Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады.
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі
|
|
ДЭ
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||
Соңы 5минут 5 мин.
|
Сабақты бекіту Үйге тапсырма: № 2.10(2;4;6) №2,13
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау |
|
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Сабақ соңында жұптар бір-біріне баға береді.
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар.
|