|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Толық ондықтар мен жүздіктерді көбейту және бөлу. (Әлемнің белгілі ғимараттары. Көпірлер) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөледі, қосындыны санға көбейту ережесін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Жылдам ойлау, тез есептеу, өзіне сенімділік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Оқушыларды топқа бөліп аламын: 1 – топ «Жеңімпаздар» тобы 2 – топ «Үздіктер» тобы Өткенді пысықтау «Иә» немесе «жоқ»
Тақырыпты ашу Балалар, әлемде неше түрлі атақты көпірлердің бар екендіктерін білесіңдер ме? Балалар, кітабымыздағы есептерді шығарсақ, мына әйгілі көпірлердің қай елде орналасқанын білетін боламыз: 750-3*8+56=782-Тауэрс көпірі (30+51):9+400=409-Арқар көпірі (100-36):8+700=708-Бруклин көпірі Сабақтың мақсаты: 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану
№2) Есептеулерге қарап, түсіндіруді жалғастыр.
2 – тапсырма Балалар, бүін біз сабағымыздың соңына дейін «Қазына аралына» жетіп үлгеруіміз керек. Дайынсыңдар ма? Бірінші тапсыма бойынша біз ұзақ жылда бойы жасырылып жатқан картаны тауып алу керекпіз: Ол үшін берілген есептерді дұрыс шығарыңдар: «Картаны тап» әдісі №3. Үлгі бойынша тағы да екі баған құрастырып, оларды есепте. 30*2=60 200*3=600 2*30=60 3*200=600 60:2=30 600:3=200 60:30=2 600:200=3 50*2=100 500*2=1000 2*50=100 2*500=1000 100:2=50 1000:2=500 100:50=2 1000:500=2
3 – тапсырма «Карталарды біріктір» әдісі №4. Түсіндіре отырып есепте. (5*3)*2=30 (7*2)*5=70 20*(5*8)=800 4*(3*20)=240 6*(3*5)=90 (50*4)*2=400 4 – тапсырма «Капитанға көмек» әдісі №6. Түсіндіре отырып есепте. Дұрыстығын тексер. 80:2=40 900:300=3 800:2=400 400:2=200 100:20=5 1000:200=5 100:2=50 60:30=2 5 – тапсырма «Жоғалған заттар» әдісі №8.Теңдіктер тура болатындай жақшалар қойыңдар. 5*(20+30)=250 (400+200):2=300 5*20+30=130 400+200:2=500 2*(60+40)=200 (100+350):9=50 6 – тапсырма «Қазына жинау» әдісі №8.Теңдіктер тура болатындай жақшалар қойыңдар. 5*(20+30)=250 (400+200):2=300 5*20+30=130 400+200:2=500 2*(60+40)=200 (100+350):9=50 245+39=284 49+548=597 99+257=356 99+359=458 390000+45000=435000 29000+80000=109000 7 – тапсырма «Арал құпиясы» әдісі №10.Қандай сандар түсіп қалған?
«Аралдар» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 65 бет 5 есеп (а) |
Амандасады Топқа бөлінеді Үй тапсырмасын пысықтайды Көпірлердің қай елде орналасқанын табады Жасырылған картаны табады Есептерді шығарады Ережені қайталайды Түсіндіре отырып есептейді Есептерді шығарады Тура жақшаларды қояды Есептерді дұрыс есептейді Қандай санның түсіп қалғанын
табад Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Сабақтың
тақырыбы: Толық ондықтар мен
жүздіктерді көбейту және
бөлу.
(Әлемнің белгілі
ғимараттары. Көпірлер)
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
3.1.2.9 100
көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны
және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту
ережесін қолдану
Сабақтың
мақсаты
100 көлеміндегі
сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және
көбейтіндіні бір таңбалы санға бөледі, қосындыны санға көбейту
ережесін қолданады
Құндылықтар
Жылдам ойлау, тез
есептеу, өзіне сенімділік
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Сабаққа дайындық
жасау Психологиялық ахуалды
жақсарту Бір, екі,
үш Сынып іші
тып-тыныш. Жалқаулықты
тастаймыз, Сабақты біз
бастаймыз. Оқушыларды топқа бөліп
аламын: 1 – топ «Жеңімпаздар»
тобы 2 – топ «Үздіктер»
тобы Өткенді
пысықтау «Иә» немесе
«жоқ» Санды 10 ға көбейткенде
берілген санның оң жағына бір нөл тіркемейміз
(жоқ) Ал, санды 10 ға
бөлгенде,берілген санның оң жағынан бір нөлді алып тастаймыз
(иә) Санды 100 ге көбейткенде
берілген санның оң жағына екі нөлді тіркейміз
(иә) Санды 100 – ге бөлгенде
берілген санның оң жағынан екі нөлді алып тастаймаймыз
(жоқ)
Тақырыпты
ашу Балалар, әлемде неше түрлі
атақты көпірлердің бар екендіктерін білесіңдер
ме? Балалар, кітабымыздағы
есептерді шығарсақ, мына әйгілі көпірлердің қай елде орналасқанын
білетін боламыз: 750-3*8+56=782-Тауэрс
көпірі (30+51):9+400=409-Арқар
көпірі (100-36):8+700=708-Бруклин
көпірі Сабақтың
мақсаты: 100 көлеміндегі сандарды
ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір
таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін
қолдану
№2) Есептеулерге қарап,
түсіндіруді жалғастыр.
2 –
тапсырма Балалар, бүін біз сабағымыздың
соңына дейін «Қазына аралына» жетіп үлгеруіміз керек. Дайынсыңдар
ма? Бірінші тапсыма бойынша біз ұзақ жылда бойы жасырылып жатқан
картаны тауып алу керекпіз: Ол үшін берілген есептерді
дұрыс шығарыңдар: «Картаны тап»
әдісі №3. Үлгі бойынша тағы да екі
баған құрастырып, оларды
есепте. 30*2=60
200*3=600 2*30=60
3*200=600 60:2=30
600:3=200 60:30=2
600:200=3 50*2=100
500*2=1000 2*50=100
2*500=1000 100:2=50
1000:2=500 100:50=2
1000:500=2
3 –
тапсырма «Карталарды біріктір»
әдісі №4. Түсіндіре отырып
есепте. (5*3)*2=30 (7*2)*5=70 20*(5*8)=800 4*(3*20)=240 6*(3*5)=90 (50*4)*2=400 4 –
тапсырма «Капитанға көмек»
әдісі №6. Түсіндіре отырып есепте.
Дұрыстығын тексер. 80:2=40
900:300=3 800:2=400
400:2=200 100:20=5
1000:200=5 100:2=50
60:30=2 5 –
тапсырма «Жоғалған заттар»
әдісі №8.Теңдіктер тура болатындай
жақшалар қойыңдар. 5*(20+30)=250
(400+200):2=300 5*20+30=130
400+200:2=500 2*(60+40)=200
(100+350):9=50 6 –
тапсырма «Қазына жинау»
әдісі №8.Теңдіктер тура болатындай
жақшалар қойыңдар. 5*(20+30)=250
(400+200):2=300 5*20+30=130
400+200:2=500 2*(60+40)=200
(100+350):9=50 245+39=284
49+548=597 99+257=356
99+359=458 390000+45000=435000 29000+80000=109000 7 –
тапсырма «Арал құпиясы»
әдісі №10.Қандай сандар түсіп
қалған?
«Аралдар» әдісі арқылы кері
байланыс береді Үйге: 65 бет 5 есеп
(а) Амандасады Топқа
бөлінеді Үй тапсырмасын
пысықтайды Көпірлердің қай елде
орналасқанын табады Жасырылған картаны
табады Есептерді
шығарады Ережені
қайталайды Түсіндіре отырып
есептейді Есептерді
шығарады Тура жақшаларды
қояды Есептерді дұрыс
есептейді Қандай санның түсіп қалғанын
табад | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















