Материалдар / Толық тізбек үшін Ом заңын қолдану және қысқа тұйықталудың салдары.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Толық тізбек үшін Ом заңын қолдану және қысқа тұйықталудың салдары.

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сынып қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2024
84
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
700 тг 525 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

Тұрақты электр тогы


Педагогтің аты-жөні:

Айтуарова А.Ж.

Күні:

07.02.2024 ж

Сыныбы: 10 «А»

Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Толық тізбек үшін Ом заңын қолдану және қысқа тұйықталудың салдары.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.3.2.3- толық тізбек үшін Ом заңын қолдану және қысқа тұйықталудың салдарын түсіну;

Сабақтың мақсаты:

толық тізбек үшін Ом заңын қолдану және қысқа тұйықталудың салдарын түсінеді

Құндылықтарға баулу:

Ұлттық мүдде құндылығы:

-Ұлттық мұраға ұқыпты қарау

Ар-ұят құндылығы:

-Академиялық адалдық қағидатын қолдану;

Талап құндылығы:

-Сыни және креативті ойлау



Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут






Өткенге шолу

5 минут













Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

Топқа бөлу. «ClassDojo» платформасы арқылы.




«SPIN THE WHEEL» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын

1. Ток күші дегеніміз не?

2.Ток күшінің формуласы қандай?

3.Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?

4.1мА = А

5.Ток күшін өлшейтін аспапты ата?

6.Кернеу дегеніміз не ?

7.Кернеудің формуласы?

8.Кернеудің өлшем бірлігі ?

9.1 мВ =

10.Кернеуді өлшейтін аспап?

11. Кедергі дегеніміз не ?

12.Кедергінің формуласы?

13.Кедергінің өлшем бірлігі?

14. Меншікті кедергі формуласы?

15. Кедергі жасайтын құрылғы?

Оқушылар 3 топқа бөлінеді.

І топ.

ІІ топ.

ІІІ топ.




Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
























ҚБ: «Ми заряды» әдісі арқылы -1 балл











Шамдар







10сыныпқа арналған оқулық, презентация

https://spinthewheel.io/wheels/yxHFLsiSoe6A4Hsfba6Ucz0xJmU9MQ==











Жаңа сабаққа дайындық

3 минут









3 минут



«Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі

Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында суреттер бойынша ойларын айтады.


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау

Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут)


Оқушылар токпен жұмыс жасау барысында қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керекпіз.

Оқушылар суреттер туралы ойын айтады, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
















Оқушылар топен жұмыс істей барысында қауіпсіздік ережелерін жазады.

ҚБ: ынталандыру



















ҚБ: ынталандыру


слайд

















Парақшалар.

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ


Топтық жұмыс


10 минут





«Формулалар сөйлейді » әдісі


І топ. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы (оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасау. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы )

ІІ топ. Кедергі (оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасау. Меншікті кедергі)

ІІІ топ. Толық тізбек үшін Ом заңы(оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасау.Толық тізбек үшін Ом заңы.



Оқушылар мәтінмен танысады. Топ ішінде талдау жасайды. 1-топ «Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын» тұжырымдайды. Формуласын, анықтамасын айтады.

2-топ Топ ішінде талдау жасайды. «Меншікті кедергі» тұжырымдайды. Формуласын, анықтамасын айтады.

3-топ «Толық тізбек бөлігіне арналған Ом заңын» тұжырымдайды. Формуласын, анықтамасын айтады.

ҚБ: Бір сөзбен түйіндеу.







Дескриптор:

  • тізбек бөлігі үшін Ом заңы формуласын жазып, сипатама береді.

  • Меншікті кедергі формуласын жазып,сипаттама береді.

  • толық тізбек үшін формуланы жазып, сиаттама береді.

«Ми заряды» әдісі арқылы -3 балл



Постерлер, маркерлер

Жұптық жұмыс


5 минут







Жеке жұмыс

13 минут

Тәжірибе жасау

Phet.colorado платформасы.

арқылы электр тізбегін құру және ток күшін, кернеуді өлшеу.





«Кім алғыр» әдісі. (құрылымдық тапсырма) (қосымша 1)



Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды.

Ом заңдарын практикада түсіндіреді.





Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Орындап болған соң дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

ҚБ: Өзара бағалау.

Дискриптор:

-Электр тізбегіне қажетті құралдарды атайды.

-Электр тізбегін құрады

-Ток күшін өлшейді

-Кернеуді өлшейді.

«Ми заряды» әдісі арқылы -2 балл


Дескриптор:

  • Есептің берілгенін оқиды,есептін шартын жазады.

  • Өлшем бірліктерін SI жүйесіне айналдырады.

  • Формуланы қорытып шығарады.

«Ми заряды» әдісі арқылы -4 балл



Phet.colorado









Тапсырма бар парақша




Сабақтың соңы

3 минут




Рефлексия.


Бағалау. 1-10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау ж

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!