Материалдар / Том мен Бекки. «Том мен Бекки» . Марк Твен.

Том мен Бекки. «Том мен Бекки» . Марк Твен.

Материал туралы қысқаша түсінік
әдебиеттен сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қазан 2024
172
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

Том мен Бекки.

«Том мен Бекки» . Марк Твен.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндегі оқиғаны ары қарай жалғастырады

Оқиғаның немен аяқталатынын болжайды

Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау

Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті

Қалыптастыру


Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут

































Сергіту сәті

2 минут



























Сабақты қорыту

5минут











Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

6-тапсырма

Мақал-мәтелдердің жалғасын тап. Тақырыбын анықта.

Батыр туса- ел ырысы ,

Жаңбыр жауса- жер ырысы.

Болат қайнауда шынығады,

Батыр майданда шынығады.

Батырды жауда сына,

Шешенді дауда сына.

Көз қорқақ,

Қол батыр.

Тақырыбы: Батырлар туралы


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Берілген мәліметтен 3 сөйлем құрап айт.

Американдық жазушы Марк Твеннің қызықты оқиғаларға толы «Том Сойердің басынан кешкендері» атты кітабы бар.


1.Марк Твен- Америкалық жазушы.

2.Оның «Том Сойердің басынан кешкендері»

3.Ол- қызықты оқиғалары


2-тапсырма

«Сандықша» әдісі

Марк Твен «Том мен Бекки»

Мәтінді оқы. Түсініксіз сөздерді белгілеп, стикерге жаз. Жазған стикерлерін сандықшаға жинайды (салады, жабыстырады). Сөздердің мағынасын сөздіктен қарайды



3-тапсырма

«Модельдеу» әдісі

ЕҚБ: Әңгімедегі оқиға қалай жалғасуы мүмкін? Болжамыңды айт.


ЕБҚ: Мәтін мазмұнына сәйкес келетін мақал- мәтелдерді тап


1-топ: Мәтін мазмұны бойынша қандай сурет салуға болатынын ұсын.

2-топ:Тақырыпқа байланысты жағдаят(оқиға) құрастыр



Сергіту сәті

«Нейрожаттығулар» әдісі



4-тапсырма

«Автор орындығы» әдісі

Кейіпкеріміз Том Сойердің пікірін де тыңда. Оның ойынша оқиға былайша жалғасады:


Жұптық жұмыс

5-тапсырма

Мәтіннен «Менің орнымда болып көрсін» деген мағынада айтылған тіркесті тап. Есіңе сақта.

Ж:Енді менің терімді жамылып көрсін!




6-тапсырма

«Қыздар сөйлесін» әдісі

Сен Томның қыз балалар туралы пікірімен келісесің бе? Пікіріңді білдір.



7-тапсырма

Топтық жұмыс

«Кеңес беремін» әдісі

Ал Беккиге қандай кеңес берер едің?

Оқиғаның желісі бойынша Том мен Беккиге хат жазу. 1-ші мен 2-ші топтар Томға хат жазады.Ал 3-ші мен 4-ші топтар Беккиге хат жазады



Үй тапсырмасы

«Том мен Бекки» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айт


Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады









Үй тапсырмасын тексертеді










Тапсырмалар

ды орындайды











Мәтінді оқиды









Мәтінді моделдейді











Жаттығу жасайды



Өз сөзімен баяндайды







Тіркесті тауып оқиды







Өз ойларын айтады





Тапсырмалар

ды орындайды






Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

«СМарт сағат » әдісі



Дескриптор:

Мақал-мәтелдердің жалғасын табады-1б. Тақырыбын анықтайды-1б





Тамаша!



Дескриптор:

Берілген мәліметтен 3 сөйлем құрап айтады-1б

Том Сойер туралы мәліметтер біледі-1б



Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Мәтінді оқиды-1б Түсініксіз сөздерді белгілеп, стикерге жазады-1б


Дескриптор:

ЕҚБ

Оқиға желісінің өрбуін болжайды-1б

ЕБҚ

Мәтін мазмұнына сәйкес келетін мақал- мәтелдерді табады-1б

Топтар:

Мәтін мазмұны бойынша сурет салады-1б

Тақырыпқа байланысты жағдаят(оқиға) құрастырады-1б


Керемет!



Дескриптор:

Том Сойердің пікірін де тыңдап, оның ойынша оқиғаның жалғасын баяндайды-1б


Дескриптор:

Мәтіннен «Менің орнымда болып көрсін» деген мағынада айтылған тіркесті тауып оқиды-1б



ДескриптоР:

Томның қыз балалар туралы пікірі туралы ойларын айтады-1б




Дескриптор:

Кейіпкерлерге кеңес бере алады-1б

1-ші мен 2-ші топтар Томға хат жазады-1б

3-ші мен 4-ші топтар Беккиге хат жазады-1б



Тамаша!







«Бас, қол, жүрек» әдісі





Суреттер






Суреттер







Оқулық







Оқу құралдары












Жұмыс дәптері







Оқулық




Стикерлер




Жұмыс парақтары




Қимылдар







Суреттер








Оқулық













Конверт



Парақшалар




Оқулық










Кері байланыс тақтасы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ