|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 ҚОМ |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұқан.Ү.Ө |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.4 төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажырату; 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну 4.1.2.1 Зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктердің қандай топтарға бөлінетінін білетін болады,төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажыратуды үйренеді |
||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Мектеп жанындағы өсімдіктер туралы әңгімелесу Олардың түрі, ерекшелігі туралы айтқызу Өткенді пысықтау Өсімдік мүшелерін еске түсір Тыныс алады, буландырады Тыныс алады, буландырады
Өсімдік тынысалады, тамыр арқылы Қорек жеткізеді Өсімдікті жерге бекітеді, Өсімдікке қорек береді Тақырыпты ашу «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Төменгі сатыдағы өсімдіктерге нелер жатады?Жоғары сатыдағы өсімдіктерге ше? Өсімдіктерді неге бұлай топтастырды? Өз ойыңды түсіндір.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы. Жеке жұмыс Өз өлкесіндегі өсімдіктерді зерттеу
Есіңе сақта
«Кинометафора» әдісі «Төменгі сатыдағы өсімдіктер» бейнебаянын көрсету Бейне жазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. «Ажырат» ойыны Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажырату
Жеке жұмыс ЕБҚ Өз үйінде өсіп тұрған ағаштар туралы мәліметтер беру ЕҚБ Суретпен жұмыс Суретте берілген өсімдіктердің қандай мүшеллері жетілген? Төменгі сатыдағы өсімдіктердің мүшелері болмайды. Бұл топтарға балдырлар жатады. Жоғары сатыдағы өсімдіктердің мүшелері толық жетіледі. Олардың тамыры, сабағы, жапырағы, гүлі мен жемісі болады. Қосымша тапсырма Оқушыларға біреуден өсімдік суреттерін таратып беру. Сол өсімдіктерге сипаттама жаздыру Үй тапсырмасы Өз ауласында өсіп тұрған өсімдіктер туралы шығарма жазып келу
|
Әңгімелесу өткізеді Өсімдік мүшелері туралы білімдерін пысықтайды Ж: Өсімдіктерді топтастыру оларды бір бірінен ажыратады Оқулықпен жұмыс жасайды Оқушы өз бетінше бір өсімдікті таңдап алып кесте бойынша сипаттайды Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажыратады Өз ойын жинақтау, қорытынды шығару Өсімдік туралы білетінін жазады Кері байланыс жазады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өсімдік мүшелерін білді-1б Олардың атауын сабақта қолдана алады-1Б Дескриптор: Төменгі сатыдағы өсімдіктерді ажыратты-1б Жоғарғы сатыдағы өсідіктер атауын білді-1Б Өзін-өзі бағалау Кестені толтыру
Дескрипторы: Өсімдіктердің қандай топтарға бөлінетінін біледі-1б Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажыратып үйренеді-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өсімдік мүшелерін анықтай алады-1б Балдырлар туралы біледі-1б
Дескриптор: Өсімдіктер туралы білетінін қолдана алады-1Б Өсімдіктерді түрлеріне қарай жіктей алады-1Б
«Ұстазға хат» әдісі |
суреттер
Суреттер
«Өсімдік мүшелері» слайды
оқулық
оқулық
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=oRjzPtOblT4&list=PLvCmmqgsP7Qiom6slCS0L4uiw6CnE8Skr&index=4
оқулық
Кесте
Суреттер
Кесте
Бейнебаян
https:\\youtu.be\OEbjrZzLEaD
Өсімдіктер туралы суреттер
Оқулық
Өсімдіктер туралы суреттер
Оқулық
Парақ салынған конверттер |
|||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктер 4- сынып
Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктер 4- сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 ҚОМ |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұқан.Ү.Ө |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктер |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.4 төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажырату; 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну 4.1.2.1 Зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдіктердің қандай топтарға бөлінетінін білетін болады,төменгі және жоғарғы сатыдағы өсімдіктерді ажыратуды үйренеді |
||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қыркүйек айы: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне—өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Мектеп жанындағы өсімдіктер туралы әңгімелесу Олардың түрі, ерекшелігі туралы айтқызу Өткенді пысықтау Өсімдік мүшелерін еске түсір Тыныс алады, буландырады Тыныс алады, буландырады
Өсімдік тынысалады, тамыр арқылы Қорек жеткізеді Өсімдікті жерге бекітеді, Өсімдікке қорек береді Тақырыпты ашу «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Төменгі сатыдағы өсімдіктерге нелер жатады?Жоғары сатыдағы өсімдіктерге ше? Өсімдіктерді неге бұлай топтастырды? Өз ойыңды түсіндір.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы. Жеке жұмыс Өз өлкесіндегі өсімдіктерді зерттеу
Есіңе сақта
«Кинометафора» әдісі «Төменгі сатыдағы өсімдіктер» бейнебаянын көрсету Бейне жазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. «Ажырат» ойыны Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажырату
Жеке жұмыс ЕБҚ Өз үйінде өсіп тұрған ағаштар туралы мәліметтер беру ЕҚБ Суретпен жұмыс Суретте берілген өсімдіктердің қандай мүшеллері жетілген? Төменгі сатыдағы өсімдіктердің мүшелері болмайды. Бұл топтарға балдырлар жатады. Жоғары сатыдағы өсімдіктердің мүшелері толық жетіледі. Олардың тамыры, сабағы, жапырағы, гүлі мен жемісі болады. Қосымша тапсырма Оқушыларға біреуден өсімдік суреттерін таратып беру. Сол өсімдіктерге сипаттама жаздыру Үй тапсырмасы Өз ауласында өсіп тұрған өсімдіктер туралы шығарма жазып келу
|
Әңгімелесу өткізеді Өсімдік мүшелері туралы білімдерін пысықтайды Ж: Өсімдіктерді топтастыру оларды бір бірінен ажыратады Оқулықпен жұмыс жасайды Оқушы өз бетінше бір өсімдікті таңдап алып кесте бойынша сипаттайды Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажыратады Өз ойын жинақтау, қорытынды шығару Өсімдік туралы білетінін жазады Кері байланыс жазады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өсімдік мүшелерін білді-1б Олардың атауын сабақта қолдана алады-1Б Дескриптор: Төменгі сатыдағы өсімдіктерді ажыратты-1б Жоғарғы сатыдағы өсідіктер атауын білді-1Б Өзін-өзі бағалау Кестені толтыру
Дескрипторы: Өсімдіктердің қандай топтарға бөлінетінін біледі-1б Төменгі және жоғары сатыдағы өсімдіктерді ажыратып үйренеді-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өсімдік мүшелерін анықтай алады-1б Балдырлар туралы біледі-1б
Дескриптор: Өсімдіктер туралы білетінін қолдана алады-1Б Өсімдіктерді түрлеріне қарай жіктей алады-1Б
«Ұстазға хат» әдісі |
суреттер
Суреттер
«Өсімдік мүшелері» слайды
оқулық
оқулық
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=oRjzPtOblT4&list=PLvCmmqgsP7Qiom6slCS0L4uiw6CnE8Skr&index=4
оқулық
Кесте
Суреттер
Кесте
Бейнебаян
https:\\youtu.be\OEbjrZzLEaD
Өсімдіктер туралы суреттер
Оқулық
Өсімдіктер туралы суреттер
Оқулық
Парақ салынған конверттер |
|||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз




















