Өткізілген күні:
|
|
Коучингтің
тақырыбы
|
Топтардағы бірлескен
жұмыс
|
Мақсаты
|
Математика пәні мұғалімдеріне топтық жұмыс
туралы толық ақпарат беру
|
Күтілетін нәтиже
|
Сабақ соңында әр мұғалім
топтық жұмыстың маңызын түсінеді, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын
тәжірибесіне пайдалана алады;
•Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру
туралы білімдерін толықтырады.
•
Қолдану, түсіну және
талдау: өз тәжірибесінде мұғалім
топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді
әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта
бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге
үйренеді.
• Бағалау: Өзін - өзі,
өзгені бағалауды үйренеді.
|
Әдіс-тәсілдер
|
сұрақ-жауап,
миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО,
оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
Ресурстар
|
Интернеттен
қосымша материалдар,бейнероликтер
|
Қолданылған
құралдар:
|
ватман, А4 парағы, АКТ, маркер,
түрлі-түсті қағаздар, суреттер,
түймелер
|
Оқыту
кезеңдері
|
Коучтың іс-әрекеті
|
Мұғалімдердің іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жағымды психологиялық ахуал
туғызу.
1.Жіпті
пайдалану.
Жіпті лақтыру арқылы есіміне сәйкес сын есім
тіркеп айту.
2.
1,2,3 – ке
санау.
|
Есімдеріне сәйкес сын есім
айтады, Бір-біріне жақындықты сезінеді.
1,2,3 – ке санау арқылы топқа
бөлінеді.
|
Қызығушылығын ояту
|
-
«Шалқан» ертегісін еске түсіру
(шалқан, шал, кемпір, немере, ит, мысық, тышқан )
Сұрақ: Суреттен не
байқадыңыздар?
Қалай ойлайсыздар бүгінгі коучингіміздің
тақырыбы қандай?
2. Топта ақылдасып топ
ережесін құру.
|
Мұғалімдер өз топтарында ақылдасады, қағазға өз
шешімдерін жазады.
Мұғалімдер өз топтарында ақылдасады.топ ережесін
жазады,одан кейін үш топ келісіп ортақ ереже құрады, тақтаға
ережені іледі.
|
Мағынаны тану
|
1
топ. Мәтінмен жұмыс.
2 топ.
Параллелограммның ауданы. 3топ. Есеп.
Балықшылар салмағы 100гр, 200гр, ...., 1900гр 19
балық ұстады. 10 балықшы балықты тең бөліп ала ала ма? Егер бөлсе
қалай? Бөле алмаса неге?
|
Топтарға
ватман таратылады. Постерді
әзірленуге
– 5 минут; қорғауға – 5 минут
беріледі. Талқылау-мұғалімдер өз идеяларын зерделейді өзара
әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал
етеді, белсенді түрде қатысады.
|
Видеоролик
|
«Қаздар
сабағы»
|
Мұғалімдер өз ойларын ортаға
салады.
|
Таныстырылым
|
«Топтардағы бірлескен
жұмыс»
|
|
Кері
байланыс:
|
1.Қалай ойлайсыздар,сабақ барысында топтық
жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?
2.Өз сыныбыңызда топтық жұмысты қолданасыз
ба?
3. Топтық жұмыс барысында көшбасшы оқушының рөлі
қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар?
«Пікір ағашы»
|
|
Мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып, сабақ
барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы
түрде жауап береді.
«Пікір ағашына» стикерлер
арқылы
бүгінгі коучинг сабаққа өз пікірлерін
білдіреді.
|