Мақсаты: | Топтық жұмыс арқылы оқушылардың сабаққа қызығуылығын арттыру мен ынтымақтастық орнатудағы мұғалімдердің іс-әрекеттерін арттыру |
Сілтеме: | Ғаламтор материалдары |
Оқыту нәтижесі: | Топпен жұмыс істеу жүйесін меңгереді;Сабақта топпен жұмыс істеудің тиімділігін ұғынады; Топпен жұмыс істеудің нәтижесінде кейбір оқушылырдың жеке қасиеттері ашылатының түсінеді. |
Ресрустар: | Интерактивті тақта,видиоролик,маркер,стикер,бояу құралдары |
Негізгі идея: | «Бірігіп пішкен тон келте болмайды» |
Оқыту әдістері: | Жаңа әдістерАКТ, СТО | Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,талдау,талқылау,постер қорғау,кері байланыс |
Коучинг кезеңдері | Коучтың іс-әрекеті | Ата-аналардың іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Коучингке қатысушылармен психологиялық тренинг Топқа бөлу | Тренингке қатысадыТүсті қағаздарды таңдай отырып,ішіндегі жазылған сөздер бойына топқа бөлінеді. |
Сауалнама алу | Топтық жұмысқа байланысты сауалнама таратып беріледі. | Сауалнама сұрақтарына жауап береді |
Ой қозғау | «Жалғыз жүріп жол тапқанша,көппен жүріп адас» | Мақалдың мағанасын ашып ой түйіндейді. |
Сергіту сәті
| «Саябақтағы орындық» ойыныБір адам бақтағы жалғыз орындыққа отырады. Өзгелері жартылай шеңбер жасап айнала отырады. Басқалардың міндеті: орындықта отырған адамды орнын босатып беруіне көндіру. Орындықта отырған адам өзін жайлы сезінеді, оған қолайлы жағдай тумайынша орнын босатып беруге асықпайды.
| «Көндірушілер» өз мақсатына жету үшін әртүрлі рөлдерді қолдана алады. Мысалы; полиция немесе мүгедек адам, т.б. сияқты рөлдер.Отырған адамның орнын ауыстыртуда қандай рөлдер мақсатқа жете алды? Кім нақты сендіре алды, неге? Кедергіні жеңудің қиындықтары қандай? |
Тапсырма | Топтық жұмыс1.Топтық жұмыстың пайдасы2.Топтық жұмыс пен жеке жұмыс жасауды салыстыру
| Әр топ тапсырмаларын орындап, постер қорғайды. |
Тапсырманы бағалау | 2 жұлдыз,1 тілек | 2 жұлдыз,1 тілек арқылы бір-бірлерінің жұмысын бағалайды. |
Рефлексия | Кері байланысБүгінгі коучингтен алған әсерлері мен жағымды,жағымсыз тұстарын, алдағы уақытта қандай мәселе жайлы қозғау керектігн жазады. | Бүгінгі коучингтен қандай әсер алғандары туралы жазады. |