Күні: 04.10.2018 ж.
Сабақ: «Танымдық қызметінің түзетуі»
Сынып: 2 «К»
Түзету бағдары: Бағдарламалық білім - математика
Түзетудің
мақсаты: Білімділігі: Оқушыларда
екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамы туралы түсінік
қалыптасады. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін
талдайды, және қорытынды жасайды, топта кестелік қосу және азайту
мысалдарын қайталайды, есепке сәйкес сызба сала білу дағдылары
қалыптасады. Дамытушылығы, пәнге деген белсенділігі артады,
логикалық ойлау, танымдық қызығушылығы дамиды.
Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, тазалыққа, алғырлыққа
тәрбиелеу
Қосымша материалдар, заттар: көрнекілік суреттер мен сандар, карточкалар.
Сабақ барысы.
-
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныпты түгендеу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Тыныш жүгіру»
Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
-
Пропедевтика
- Сан, сандар ұғымы, құрылымын сұрау;
- элементарлық есептеуде жауаптарды сұрау.
3. Бағдарлау
- Суретте көрсетілген сандар қатарын 1-ден 25-ке дейін; 25-тен бірге дейін жылдамдықпен көрсетіп айту;
- Сандар құрылымының түсінігін айқындау.
4.Презентация: Матиматикалық диктант. «дұрыс емес бұрыс». Мұғалім дұрыс және бұрыс математикалық амалдарды оқиды. Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-» таңбасын қояды. содан кейін мұғалім берген - + -+ + - + + жауаптарымен салыстырып, қателерді түзеп, өз жұмыстарын бағалайды.
- 7-нің алдында тұрған сан 5-ке тең.
- 4-тің алдына тұрған сан 3-ке тең
- 8-ден кейін тұрған сан 10-ға тең.
- 8+2 өрнегі 10-ға тең.
- 9 бен 7-нің айырмасы 2-ге тең.
- 4 пен 5 сандары 3-ке көрші тұрған сандар.
- 4 саны 5-тен кіші.
- 2 мен 7-нің қосындысының мәндері 9-ға тең.
5. Мысалдармен тәжірибелер:
Оқушылар бір-біріне ата-аналар жайлы сұрақтарды қояды, жауап береді.
6. Басқарушы тәжірибелер:
«Есептеу машинасы» ойыны. Мұғалім математикалық өрнектер оқиды.
2 + 1 + 7 - 8 + 10 - 2 - 4 + 1
6 + 2 – 4 + 4 – 3 + 5 – 2 – 4 – 2
4 – 3 + 9 – 8 + 7 – 3 + 2 – 6 + 3
Мақсаты: Оқушылар есептей отырып, цифр жазылған картачкалардың көмегімен өрнектің мәнін көрсетеді.
7.Рефлексия –Релаксация – Тыныс алуға арналған жаттығу.
8. Сабақ қорытыңдысы. Бүгін біз не істедік? – Не ұнады?
9. Балалармен қоштасу, бағалар арқылы, мотивацияларын арттыру үшін жылы сөздер айту.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топтық түзету-дамытушылық сабағы: "Бағдарламалық білім - математика: элементарлық есептеу".
Топтық түзету-дамытушылық сабағы: "Бағдарламалық білім - математика: элементарлық есептеу".
Күні: 04.10.2018 ж.
Сабақ: «Танымдық қызметінің түзетуі»
Сынып: 2 «К»
Түзету бағдары: Бағдарламалық білім - математика
Түзетудің
мақсаты: Білімділігі: Оқушыларда
екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамы туралы түсінік
қалыптасады. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін
талдайды, және қорытынды жасайды, топта кестелік қосу және азайту
мысалдарын қайталайды, есепке сәйкес сызба сала білу дағдылары
қалыптасады. Дамытушылығы, пәнге деген белсенділігі артады,
логикалық ойлау, танымдық қызығушылығы дамиды.
Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, тазалыққа, алғырлыққа
тәрбиелеу
Қосымша материалдар, заттар: көрнекілік суреттер мен сандар, карточкалар.
Сабақ барысы.
-
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныпты түгендеу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Тыныш жүгіру»
Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
-
Пропедевтика
- Сан, сандар ұғымы, құрылымын сұрау;
- элементарлық есептеуде жауаптарды сұрау.
3. Бағдарлау
- Суретте көрсетілген сандар қатарын 1-ден 25-ке дейін; 25-тен бірге дейін жылдамдықпен көрсетіп айту;
- Сандар құрылымының түсінігін айқындау.
4.Презентация: Матиматикалық диктант. «дұрыс емес бұрыс». Мұғалім дұрыс және бұрыс математикалық амалдарды оқиды. Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-» таңбасын қояды. содан кейін мұғалім берген - + -+ + - + + жауаптарымен салыстырып, қателерді түзеп, өз жұмыстарын бағалайды.
- 7-нің алдында тұрған сан 5-ке тең.
- 4-тің алдына тұрған сан 3-ке тең
- 8-ден кейін тұрған сан 10-ға тең.
- 8+2 өрнегі 10-ға тең.
- 9 бен 7-нің айырмасы 2-ге тең.
- 4 пен 5 сандары 3-ке көрші тұрған сандар.
- 4 саны 5-тен кіші.
- 2 мен 7-нің қосындысының мәндері 9-ға тең.
5. Мысалдармен тәжірибелер:
Оқушылар бір-біріне ата-аналар жайлы сұрақтарды қояды, жауап береді.
6. Басқарушы тәжірибелер:
«Есептеу машинасы» ойыны. Мұғалім математикалық өрнектер оқиды.
2 + 1 + 7 - 8 + 10 - 2 - 4 + 1
6 + 2 – 4 + 4 – 3 + 5 – 2 – 4 – 2
4 – 3 + 9 – 8 + 7 – 3 + 2 – 6 + 3
Мақсаты: Оқушылар есептей отырып, цифр жазылған картачкалардың көмегімен өрнектің мәнін көрсетеді.
7.Рефлексия –Релаксация – Тыныс алуға арналған жаттығу.
8. Сабақ қорытыңдысы. Бүгін біз не істедік? – Не ұнады?
9. Балалармен қоштасу, бағалар арқылы, мотивацияларын арттыру үшін жылы сөздер айту.
шағым қалдыра аласыз













