Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Топырақтың қандай қасиеті бар?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
Өнер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты - жөні |
Молдахан Райкүл Орынбасарқызы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:3 «в» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні |
Жаратылыстану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Топырақтың қандай қасиеті бар? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.3 топырақтың негізгі қасиетін анықтау; 3.3.4.4.топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар: топырақтың негізгі қасиетін анықтайды, топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттейді |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
- топырақтың негізгі қасиетін анықтайды. - топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттейді |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 8 минут |
Психологиялық жағымды ахуал орнату. «Ыстық алақан» әдісі арқылы бір –біріне жақсы тілектер айту. Сабақ тақырыбын анықтап, сабақ мақсатымен таныстыру. Жасырын сурет таңдату арқылы оқушыларды топқа біріктіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады 12-13беттерді оқу,мазмұндау «Серпілген сауал» әдісіменҮй тапсырмасын сұрау -Топырақтың түсі неліктен әртүрлі болады? -Балрық топырақтың құрамы бірдейме? -Топырақтың түсіне не әсер етуі мүмкін? |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мұғалім қойған Сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: Дұрыс орындалған үй тапсырмасына талдау жүргізеді.
|
Оқулық 10 - бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ты ортасы 15 минут
|
1-тапсырма «Ойлан.Бірік.Бөліс» стратегиясы -Балалар, топырақ дегеніміз не? -Топырақ туралы не білеміз?
Фотосуретке қара.Не байқадың?Топырақтың түсі неліктен әртүрлі болады?Барлық топырақтың құрамы бірдей ме?топырақтың түсіне не әсер етуі мүмкін?Сұрақтарға жаауап беріп көр. |
Берілген сұрақтарға жауап береді.
Топырақ дегеніміз -
жердің бетіндегі өсімдік өсетін жұмсақ қабаты. |
Дескриптор: - бірінші сұраққа дұрыс жауап береді(2балл)
|
Оқулық 10 –бет суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 минут
|
2 тапсырма Сәйкестендіру стратегиясы Мақсаты:Топырақтың қасиеттері жайлы білімдерін анықтау, қайта жаңғырту.
Тапсырма:Топырақ атаулары мен қасиеттерін анықтап сәйкестендіріп сызыңдар.,
Оқушылар өздігінен тапсырманы орындап болған соң жұбымен ауысады, тексереді, дескриптор арқылы бағалайды.
3-тапсырма «Зертте» әдісі
Топырақтың түсі. Әр топқа әртүрлі топырақ салынған үш пластикалық стақандар тарату Топырақтардың түсі неге әртүрлі екенін, құрамында қандай заттың көбірек екенін топта талқылау және ойларын ортаға салуға қолайлы жағдай туғызу.
Топырақтың борпылдақтығы.Тәжірибе жаса.Бір уыс топырақты алақаныңмен қыс.Не өзгерді?осы тәжірибенің негізінде қандай қорытынды шығара аласың?Қандай топырақтың құрамында ауа көбірек болады?Топыраққа ауа не үшін қажет?Топырақтың басты қасиеті қандай?Ол қандай мағына береді?Неліктен бұл сөз топырақтың негізгі қасиеті болып табылады? Ағаш отырғызуүшін қандай топырақ қолайлы? Диаграмма сыз
|
Дескриптор: -Құмайт топырақтың қасиетін анықтайды -Қара топырақтың қасиетін анықтайды -Сазды топырақтың қасиетін анықтайды 3 балл
Дескриптор: - бірінші сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) - екінші сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) - үшінші сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) - төртінші сұраққа дұрыс жауап береді(1балл) - бесінші сұраққа дұрыс жауап береді(1балл
|
Оқулық 11- бет суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың соңы Кері байла ныс 7 минут |
«Үш сұрақ» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма 12-13 беттерді оқу,мазмұндау |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |