|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Топырақ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18 сабақ Топырақтың құрамы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.4.2 топырақтың негізгі құрамын зерттеу (құм, саз, өсімдіктер мен жануарлардың қалдықтары, су, ауа) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақтың құрамын білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Есік алдындағы топырақты зерттеп,түйген ойларыңды жазып кел. Ол топырақтың пайдасы неде екенін ажырат. Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Тәжірибе жасауға дайындық Ақ қағазға топырақ салып анықтап қарату. Не көріп тұрғанын, не бар екенін сұрау? ЕБҚ Топырақ түрлерін түсіне қарап ажыратып көр. Олардың түстері бірдей ме? Бірдей болмаса неге? 2-тапсырма «Тәжірибе стансасы» әдісі Тәжірибе жасау арқылы топырақтың құрамына енетін заттарды анықта. 1-тәжірибе Су құйылған стақанға бір уыс топырақ сал. Топырақ суға түскенде нені көрдіңдер? Қандай қорытынды жасауға болады? Судың түбіне түскен топырақтың ішінен нелерді ажыратуға болады? Судың бетінде қалқып жүрген не? Қандай қорытынды жасауға болады? ЕҚБ Топырақ туралы өз білетініңді жаз. Оның қандай түрлері адамға пайдалы? Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 3-тапсырма 2-тәжірибе - Қағаз сүлгінің үстіне жарты уыс топырақ сеп. - Оны қағазға қаттылап қыс. - Топырақты су құйылған стақанға себе сал. - Қағаздың үстінде не көрінді? - Қандай қорытынды жасауға болады? Қорытынды: Топырақ қарашіріктен, құмнан және саздан тұрады. Топырақта ауа мен ылғал болады. 5-тапсырма «Ойлан.Бірік.Бөліс»стратегиясы -Балалар, топырақ дегеніміз не? -Топырақ туралы не білеміз? Қайталау:Топырақ – жер қыртысының үстіңгі қабаты, ол тау жыныстарының бұзылуы және өсімдк пен жан-жануарлардың, организмдердің қарым-қатынасы нәтижесінде пайда болған. Топырақ дегеніміз - жердің бетіндегі өсімдік өсетін жұмсақ қабаты. Яғни, топырақ құрамына өсімдіктердің, жан - жануарлардың, қалдықтарының араласуы арқылы пайда Үй тапсырмасы Оқулықтағы топырақ жайлы мәліметтерді оқу және қосымша мәліметтер жинақтап келу. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Тәжірибе жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты қорытады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Есік алдындағы топырақты зерттеп,түйген ойларыңды жазып келеді-1б Тамаша! Дескриптор: Тәжірибе жасау жолдарын біледі, қолданады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Топырақ құрамына зерттеу жүргізеді-1б Зерттеу үшін не керектігін біледі-1б Тапсырмаларды мұқият орындайды-1б Керемет!
Дескриптор: Топырақтың құрамында су болатыны туралы қорытынды жасайды-1б Дескриптор: Топырақ туралы білімдерін қорытындылайды-1б Іс жүзінде топыраққа талдау жасай алады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Стакан Су Топырақ Оқулық Қимылдар Суреттер Қағаз сүлгі Су Топырақ
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топырақтың құрамы 18-сабақ,Жаратылыстану
Топырақтың құрамы 18-сабақ,Жаратылыстану
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Топырақ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18 сабақ Топырақтың құрамы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.4.2 топырақтың негізгі құрамын зерттеу (құм, саз, өсімдіктер мен жануарлардың қалдықтары, су, ауа) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақтың құрамын білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Есік алдындағы топырақты зерттеп,түйген ойларыңды жазып кел. Ол топырақтың пайдасы неде екенін ажырат. Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Тәжірибе жасауға дайындық Ақ қағазға топырақ салып анықтап қарату. Не көріп тұрғанын, не бар екенін сұрау? ЕБҚ Топырақ түрлерін түсіне қарап ажыратып көр. Олардың түстері бірдей ме? Бірдей болмаса неге? 2-тапсырма «Тәжірибе стансасы» әдісі Тәжірибе жасау арқылы топырақтың құрамына енетін заттарды анықта. 1-тәжірибе Су құйылған стақанға бір уыс топырақ сал. Топырақ суға түскенде нені көрдіңдер? Қандай қорытынды жасауға болады? Судың түбіне түскен топырақтың ішінен нелерді ажыратуға болады? Судың бетінде қалқып жүрген не? Қандай қорытынды жасауға болады? ЕҚБ Топырақ туралы өз білетініңді жаз. Оның қандай түрлері адамға пайдалы? Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 3-тапсырма 2-тәжірибе - Қағаз сүлгінің үстіне жарты уыс топырақ сеп. - Оны қағазға қаттылап қыс. - Топырақты су құйылған стақанға себе сал. - Қағаздың үстінде не көрінді? - Қандай қорытынды жасауға болады? Қорытынды: Топырақ қарашіріктен, құмнан және саздан тұрады. Топырақта ауа мен ылғал болады. 5-тапсырма «Ойлан.Бірік.Бөліс»стратегиясы -Балалар, топырақ дегеніміз не? -Топырақ туралы не білеміз? Қайталау:Топырақ – жер қыртысының үстіңгі қабаты, ол тау жыныстарының бұзылуы және өсімдк пен жан-жануарлардың, организмдердің қарым-қатынасы нәтижесінде пайда болған. Топырақ дегеніміз - жердің бетіндегі өсімдік өсетін жұмсақ қабаты. Яғни, топырақ құрамына өсімдіктердің, жан - жануарлардың, қалдықтарының араласуы арқылы пайда Үй тапсырмасы Оқулықтағы топырақ жайлы мәліметтерді оқу және қосымша мәліметтер жинақтап келу. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Тәжірибе жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты қорытады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Есік алдындағы топырақты зерттеп,түйген ойларыңды жазып келеді-1б Тамаша! Дескриптор: Тәжірибе жасау жолдарын біледі, қолданады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Топырақ құрамына зерттеу жүргізеді-1б Зерттеу үшін не керектігін біледі-1б Тапсырмаларды мұқият орындайды-1б Керемет!
Дескриптор: Топырақтың құрамында су болатыны туралы қорытынды жасайды-1б Дескриптор: Топырақ туралы білімдерін қорытындылайды-1б Іс жүзінде топыраққа талдау жасай алады-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Стакан Су Топырақ Оқулық Қимылдар Суреттер Қағаз сүлгі Су Топырақ
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз

















