Қысқа мерзімді жоспар
6-сынып
Сабақтың тақырыбы: тоқу өнері ілмекпен тоқу
|
Бөлім: Сәндік қолданбалы
өнер |
||||
|
Педагогтың аты-жөні: Тубелбаева
Индираа |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
||||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
6.1.1.1 –
тоқыма өнерінің тарихын және оның мәдени маңызын
түсіндіру |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тоқыма
өнерінің тарихын және мәдени маңызын түсіндіреді |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
ұлттық мәдениеттің маңызын түсіндіру, шығармашылық қабілеттерін
дамыту, еңбекқорлыққа баулу. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Questgen,
Quizrise - Викторина генераторы: таңдамалы жауаптар (МСҚ),
«Ақиқат/Жалған», «Бос орындарды толтыр», жиі қойылатын сұрақтар
(FAQ) - https://www.questgen.ai/
https://www.quizrise.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Тоқыма өнерінің тарихын түсіндіре
алады. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
«тоқу», «ілмек», «материалдар» сияқты терминдермен танысып, оларды
өз жұмыстарында қолдана
алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– қолдану. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (30 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (5
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін
сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не
білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тоқу өнері
Тоқу өнері
Қысқа мерзімді жоспар
6-сынып
Сабақтың тақырыбы: тоқу өнері ілмекпен тоқу
|
Бөлім: Сәндік қолданбалы
өнер |
||||
|
Педагогтың аты-жөні: Тубелбаева
Индираа |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
||||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
6.1.1.1 –
тоқыма өнерінің тарихын және оның мәдени маңызын
түсіндіру |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тоқыма
өнерінің тарихын және мәдени маңызын түсіндіреді |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
ұлттық мәдениеттің маңызын түсіндіру, шығармашылық қабілеттерін
дамыту, еңбекқорлыққа баулу. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Questgen,
Quizrise - Викторина генераторы: таңдамалы жауаптар (МСҚ),
«Ақиқат/Жалған», «Бос орындарды толтыр», жиі қойылатын сұрақтар
(FAQ) - https://www.questgen.ai/
https://www.quizrise.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Тоқыма өнерінің тарихын түсіндіре
алады. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
«тоқу», «ілмек», «материалдар» сияқты терминдермен танысып, оларды
өз жұмыстарында қолдана
алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– қолдану. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (30 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда белсенділік
танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады,
талқылайды, қорғауда белсенділік танытады. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (5
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін
сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не
білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз













