|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Сәндік қолданбалы өнер |
|
Мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы: 6 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 – Әлем және ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнермен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдениеті, қолөнер мен ерекшеліктерін ажырату және қолдану |
|
Бағалау критерилері |
Тоқу өнері, оның түрлерін біледі, ажыратады; Тоқу тәсілдерімен техникаларын меңгереді; Тоқу өнері мен тоқу техникаларын өмірде қолдана алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Шаттық шеңбері Психологиялық ахуал орнату. Партадағы жүрекше суретін алу. Парақшаданы әріп бойынша жігерлі сөз айту. Ш, І Үй тапсырамасына арналған сұрақтар learningapps.org платформасы арқылы сұралады. Сурет арқылы жаңа тақырып ашылады, оқумақсаты айқындалады. |
Оқушылар паратадан жүрекше суретін алады, шеңбер құрады, парақшадагы әріп бойынша жігер сөз айтады. Оқушылар телефон арқылы тапсырма орындайды. Оқушылар сурет арқылы ой түйеді. |
Сабақ барысында оқушылар өзін өзі бағалайды, әр тапсырмаға берілген ұпай санын жинау арқылы, жалпы ұпай санына қарай бағаланады. Үй тапсырамасына екі ұпай беріледі.
|
Жүрекше парақшалар https://learningapps.org/watch?v=pvrjubspk23
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім жаңа тақырыппен таныстырады. 1 – тапсырма. «Сырласу» әдісі/ топтық жұмыс Топтарға сұрақ жазылған парақ беріледі. Әр топ өздеріне арналған сұраққа жауап береді, қарсы топ олардың жауаптары арқылы қосымша сұрақтың жауабын бейнелейді. Дескриптор: Тоқу өнерін біледі; Тоқу өнерінің түрлерін ажыратады. 2 – тапсырма. «Көрде, түсін, қайтала» әдісі /жеке жұмыс
Дескриптор: Тоқу техникасы мен тәсілін ажыратады; Тоқу құралдарын біледі; Тоқу техникасын қолданады. Сергіту сәті: «Мақал мәтел» айдары 1. «Мың рет естігенше, бір рет көр». 2. «Ісмердің жұмысы, бізіне мәлім». 3. «Білмесең «анықтамадан» сұра». 4. «Күлсең ескірген бұйымға күл» 5. «Бізден қорыққан бұйым тоқымас» |
Мұғалімді тыңдайды. Оқушылар таратпа парақтағы сұрақтарға жауап береді. Жауабын баяндайды, қарсы топ сұрақтың жауабына қарай бейнелейді. Оқушылар бейнекөрініске қарап тоқу техникасы арқылы бұйым тоқиды. |
Топтық жұмысқа екі ұпай беріледі Жеке жұмыс барысында әрбір дескрипторға бір ұпайдан беріледі. |
Сұрақ жазылған парақшалар Тоқу құралдары |
|
Сабақтың соңы |
«Көрме көркемі» топтық жұмыс Оқушылар қарапшадағы сыйлықтарды алады. Топтаса отырып ойыншықты қолдану саласы бойынша, құрылымы бойынша, тоқу техникасы бойынша сипаттайды. Дескриптор:
Тоқу өнері мен тоқу техникаларын өмірде қолдана алады
«Шыңға жету» кері байланыс |
Оқушылар топтаса отырып сыйлық таңдап алады, алынған сыйлықтары бойынша сыйлықтың тоқылу техникасын, өмірде қолдану саласын айтады. Оқушылар шыңның суретін толықтыра отырып сабаққа кері байланыс береді. |
Оқушылардың жауаптарына қарай үш ұпай беріледі
Сабақ соңында бағалау сызғышының толықтырылуына қарай бағаланады |
тоқылған бұйымдар Шыңның суреті |
|
Үй тапсырмасы |
Бұйым тоқып жалғастыру |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Сәндік қолданбалы өнер |
|
Мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы: 6 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 – Әлем және ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнермен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдениеті, қолөнер мен ерекшеліктерін ажырату және қолдану |
|
Бағалау критерилері |
Тоқу өнері, оның түрлерін біледі, ажыратады; Тоқу тәсілдерімен техникаларын меңгереді; Тоқу өнері мен тоқу техникаларын өмірде қолдана алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Шаттық шеңбері Психологиялық ахуал орнату. Партадағы жүрекше суретін алу. Парақшаданы әріп бойынша жігерлі сөз айту. Ш, І Үй тапсырамасына арналған сұрақтар learningapps.org платформасы арқылы сұралады. Сурет арқылы жаңа тақырып ашылады, оқумақсаты айқындалады. |
Оқушылар паратадан жүрекше суретін алады, шеңбер құрады, парақшадагы әріп бойынша жігер сөз айтады. Оқушылар телефон арқылы тапсырма орындайды. Оқушылар сурет арқылы ой түйеді. |
Сабақ барысында оқушылар өзін өзі бағалайды, әр тапсырмаға берілген ұпай санын жинау арқылы, жалпы ұпай санына қарай бағаланады. Үй тапсырамасына екі ұпай беріледі.
|
Жүрекше парақшалар https://learningapps.org/watch?v=pvrjubspk23
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім жаңа тақырыппен таныстырады. 1 – тапсырма. «Сырласу» әдісі/ топтық жұмыс Топтарға сұрақ жазылған парақ беріледі. Әр топ өздеріне арналған сұраққа жауап береді, қарсы топ олардың жауаптары арқылы қосымша сұрақтың жауабын бейнелейді. Дескриптор: Тоқу өнерін біледі; Тоқу өнерінің түрлерін ажыратады. 2 – тапсырма. «Көрде, түсін, қайтала» әдісі /жеке жұмыс
Дескриптор: Тоқу техникасы мен тәсілін ажыратады; Тоқу құралдарын біледі; Тоқу техникасын қолданады. Сергіту сәті: «Мақал мәтел» айдары 1. «Мың рет естігенше, бір рет көр». 2. «Ісмердің жұмысы, бізіне мәлім». 3. «Білмесең «анықтамадан» сұра». 4. «Күлсең ескірген бұйымға күл» 5. «Бізден қорыққан бұйым тоқымас» |
Мұғалімді тыңдайды. Оқушылар таратпа парақтағы сұрақтарға жауап береді. Жауабын баяндайды, қарсы топ сұрақтың жауабына қарай бейнелейді. Оқушылар бейнекөрініске қарап тоқу техникасы арқылы бұйым тоқиды. |
Топтық жұмысқа екі ұпай беріледі Жеке жұмыс барысында әрбір дескрипторға бір ұпайдан беріледі. |
Сұрақ жазылған парақшалар Тоқу құралдары |
|
Сабақтың соңы |
«Көрме көркемі» топтық жұмыс Оқушылар қарапшадағы сыйлықтарды алады. Топтаса отырып ойыншықты қолдану саласы бойынша, құрылымы бойынша, тоқу техникасы бойынша сипаттайды. Дескриптор:
Тоқу өнері мен тоқу техникаларын өмірде қолдана алады
«Шыңға жету» кері байланыс |
Оқушылар топтаса отырып сыйлық таңдап алады, алынған сыйлықтары бойынша сыйлықтың тоқылу техникасын, өмірде қолдану саласын айтады. Оқушылар шыңның суретін толықтыра отырып сабаққа кері байланыс береді. |
Оқушылардың жауаптарына қарай үш ұпай беріледі
Сабақ соңында бағалау сызғышының толықтырылуына қарай бағаланады |
тоқылған бұйымдар Шыңның суреті |
|
Үй тапсырмасы |
Бұйым тоқып жалғастыру |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













