Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Бөлім: Сәндік-қолданбалы өнер |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқу тәсілдері мен техникалары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1. Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік оқыту мақсаты Оқушылар орындай алады: Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Тоқыма өнері туралы біледі, әдіс-тәсілдерін, орындалу техникасын зерттейді және таныстырады. Шалма бізбен тоқу өнерінің түрлерін, тарихын зерттейді |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Іздену, зерттеу құндылығы оқушыларда мәліметті іздену кезеңінде дами түседі. Практикалық жұмыс барысында оқушылардың бойында өмір бойы еңбектену және шығармашылық құндылықтары артады. Топ ішінде жұмыс жасағанда құрмет, сыйластық құндылықтары жетіле түседі. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Бұл сабақ әдебиет, тарих, музыка пәндерімен байланысты |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнематериал, слайд, көрнекілік суреттер |
||||
|
Бастапқы білім |
Тоқу өнері туралы оқушылар біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Психологиялық ахуал. Гүл беру арқылы оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушыларды 2 топқа бөлу Үй жұмысын сұрақтар арқылы тексеру. 2 топқа сұрақтар беріледі. І топ жауап беру барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға сай жауап берген жағдайда асық беріледі ІІ топтың жауап беру барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға сай жауап берген жағдайда асық беріледі |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (10 минут) Практикалық жұмыс (20 минут) |
Шалма бізбен тоқудың негізгі тәсілдері мен техникалары. Зерттеу: І топ: Тоқу өнерінің тарихы Мәтінді қорғау барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға орындалған жағдайда асық беріледі
ІІ топ: шалма бізбен тоқудың негізгі әдістері мен техникалары Мәтінді қорғау барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға орындалған жағдайда асық беріледі Әдістерді зерттеп, шалмамен тоқуда қолданылатын біздердің түрлері мен жіптерді көрсету ұсынылады.
Бейнематериал тамашала. Қауіпсіздік ережесі таныстырылады Шалма бізбен тоқудың жеңілдетілген әдісі бойынша практикалық тапсырма орындайды. Практикалық жұмыс орындау барысында музыкалық әуен қойылады. Шығармашылық жұмысқа арналған дискриптор
Жұмысты аяқтау
|
http://knitplanet.ru/technica/vyazanie-spitsami http://domrukodelia.com/vyazanie-spicami/vidy-vyazaniya-spicami/texniki-vyazaniya-spicami/ |
|||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды Оқушының кері байланысы:
Рефлексия: Сұрақтардың жауабын стикерге жазып тақтаға қыстырады. Үйге тапсырма:Жұмысты жалғастырып келу |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тоқу тәсілдері мен техникалары
Тоқу тәсілдері мен техникалары
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Бөлім: Сәндік-қолданбалы өнер |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Тоқу тәсілдері мен техникалары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1. Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік оқыту мақсаты Оқушылар орындай алады: Сәндік - қолданбалы өнер түрлерін баяндайды. Тоқыма өнері туралы біледі, әдіс-тәсілдерін, орындалу техникасын зерттейді және таныстырады. Шалма бізбен тоқу өнерінің түрлерін, тарихын зерттейді |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Іздену, зерттеу құндылығы оқушыларда мәліметті іздену кезеңінде дами түседі. Практикалық жұмыс барысында оқушылардың бойында өмір бойы еңбектену және шығармашылық құндылықтары артады. Топ ішінде жұмыс жасағанда құрмет, сыйластық құндылықтары жетіле түседі. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Бұл сабақ әдебиет, тарих, музыка пәндерімен байланысты |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнематериал, слайд, көрнекілік суреттер |
||||
|
Бастапқы білім |
Тоқу өнері туралы оқушылар біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Психологиялық ахуал. Гүл беру арқылы оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушыларды 2 топқа бөлу Үй жұмысын сұрақтар арқылы тексеру. 2 топқа сұрақтар беріледі. І топ жауап беру барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға сай жауап берген жағдайда асық беріледі ІІ топтың жауап беру барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға сай жауап берген жағдайда асық беріледі |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (10 минут) Практикалық жұмыс (20 минут) |
Шалма бізбен тоқудың негізгі тәсілдері мен техникалары. Зерттеу: І топ: Тоқу өнерінің тарихы Мәтінді қорғау барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға орындалған жағдайда асық беріледі
ІІ топ: шалма бізбен тоқудың негізгі әдістері мен техникалары Мәтінді қорғау барысында қолданылатын дискрипторлар:
Кері байланыс: Барлық дискрипторларға орындалған жағдайда асық беріледі Әдістерді зерттеп, шалмамен тоқуда қолданылатын біздердің түрлері мен жіптерді көрсету ұсынылады.
Бейнематериал тамашала. Қауіпсіздік ережесі таныстырылады Шалма бізбен тоқудың жеңілдетілген әдісі бойынша практикалық тапсырма орындайды. Практикалық жұмыс орындау барысында музыкалық әуен қойылады. Шығармашылық жұмысқа арналған дискриптор
Жұмысты аяқтау
|
http://knitplanet.ru/technica/vyazanie-spitsami http://domrukodelia.com/vyazanie-spicami/vidy-vyazaniya-spicami/texniki-vyazaniya-spicami/ |
|||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды Оқушының кері байланысы:
Рефлексия: Сұрақтардың жауабын стикерге жазып тақтаға қыстырады. Үйге тапсырма:Жұмысты жалғастырып келу |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













