Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дуанбекова Г.М |
|||||
|
Күні: |
19 .01.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 6 г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.5.1 - Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Қарым-қатынастарын нығайту, топта жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында «Есім-акроним» әдісі арқылы әр оқушы өзінің есімінің бас әрпінен басталатын жағымды тілектер айтады. Үй тапсырмасын quizizz платформасы арқылы сұраймын. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Өзін-өзі бағал
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыру мақсатында цифрлық рессурстар арқылы қуыршақтарды көрсету. Көрсетілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын табады. Мұғалім сабақтың мақсаты мен тақырыбын айтады. Кітаптағы суреттерге назар аударыңыздаршы. Бұйымдар қандай материалдардан жасалған? Олардың барлығыда ойын үшін жасалған ба? Қазіргі қолданбалы шығармашылықтың ерекше бағыты – авторлық қуыршақ жасау. Авторлық қуыршақ көбіне жалғыз дана етіп жасалады, өйткені ол ұзақ уақыт пен көп еңбекті қажет етеді. Тоқыма қуыршақтың 6 түрі бар:
Оқушыларға ұлттық қуыршақтардың жасалу жолы туралы видеоролик көрсетіледі. Тапсырма : Оқушыларға қызықты деректер, тарихи және дәстүрлі халықтық үлгідегі (мысалы, Тильда, Петрушка т.б.) қуыршақтарды постерде орындау. Дескрипторлар: - қуыршақ түрлерін анықтап алады; - топта идеяларымен бөліседі; - постер орындайды; - постерді сыныпқа таныстырады. |
|
|
https://yandex.kz/video/preview/3697323923103883575 https://yandex.kz/video/preview/13759934440934303367 |
||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Постер қорғау |
Оқушылар постерлерін қорғайды. |
Оқушыларға пікір қалдыру |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). 6 класс
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). 6 класс
Бекітілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дуанбекова Г.М |
|||||
|
Күні: |
19 .01.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 6 г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.5.1 - Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Қарым-қатынастарын нығайту, топта жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында «Есім-акроним» әдісі арқылы әр оқушы өзінің есімінің бас әрпінен басталатын жағымды тілектер айтады. Үй тапсырмасын quizizz платформасы арқылы сұраймын. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Өзін-өзі бағал
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыру мақсатында цифрлық рессурстар арқылы қуыршақтарды көрсету. Көрсетілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын табады. Мұғалім сабақтың мақсаты мен тақырыбын айтады. Кітаптағы суреттерге назар аударыңыздаршы. Бұйымдар қандай материалдардан жасалған? Олардың барлығыда ойын үшін жасалған ба? Қазіргі қолданбалы шығармашылықтың ерекше бағыты – авторлық қуыршақ жасау. Авторлық қуыршақ көбіне жалғыз дана етіп жасалады, өйткені ол ұзақ уақыт пен көп еңбекті қажет етеді. Тоқыма қуыршақтың 6 түрі бар:
Оқушыларға ұлттық қуыршақтардың жасалу жолы туралы видеоролик көрсетіледі. Тапсырма : Оқушыларға қызықты деректер, тарихи және дәстүрлі халықтық үлгідегі (мысалы, Тильда, Петрушка т.б.) қуыршақтарды постерде орындау. Дескрипторлар: - қуыршақ түрлерін анықтап алады; - топта идеяларымен бөліседі; - постер орындайды; - постерді сыныпқа таныстырады. |
|
|
https://yandex.kz/video/preview/3697323923103883575 https://yandex.kz/video/preview/13759934440934303367 |
||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Постер қорғау |
Оқушылар постерлерін қорғайды. |
Оқушыларға пікір қалдыру |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















