Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«К.Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Лего – құрастыру
|
Бөлім: |
Дені сау ұрпақ – жарқын болашақ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Оралбекова Ардак Турсынкызы |
|
|
Күні: |
18.04.2024жыл |
|
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төрт түлік |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ұлттық мүдде:
Ар - ұят құндылығы:
Талап құндылығы:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру. А) Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қос шеңбер» ойыны. Шарты: оқушылар ішкі және сыртқы шеңберде бір-біріне қарсы қарап тұрады. Әуен қосылғанда оқушылар оңға айналып жүре бастайды. Әуен тоқтатылғанда қарама – қарсы келген балалар бір – біріне ізгі тілек айтады. Ә) Өткен сабаққа шолу. Сыртқы шеңберде тұрған оқушы құрастырғыш бөлшектердің бірін сипаттап айтады, қарсы тұрған оқушы бөлшектің атауын табуы қажет. Одан кейін керісінше жасайды. |
Ойынға қатысады. Жақсы тілек айтады. Бөлшекті сипаттайды, өзіне жасырылған бөлшекті тауып атайды. |
«Үш шапалақ» әдісі. |
Музыкалық аппарат |
|
Сабақтың ортасы 20 мин 5 мин 12 мин |
Жаңа білім. (Ұ) 1 - тапсырма. А) Жұмбақ. 1) Кішкене ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар. (қой) 2) Басында мүйізі бар, Үстінде киізі бар. (сиыр) 3) Үстінде екі тауы бар, Өзі қызық жануар. (түйе) 4) Мінсең қанат, Сүті дәрі, еті тамақ. (жылқы) Ә) Сұрақ – жауап. - Суреттегі төрт түлік жануарларды сипаттаңдар. Жануарлар туралы сұрақтар қойыңдар, қойылған сұрақтарға кезекпен жауап беріңдер. -Өте жақсы, балалар, бүгінгі сабақта не құрастырамыз деп ойлайсыңдар? -Үлгі, шарт бойынша төрт түлік малды құрастыратын боласыңдар. Сергіту сәті - «Кім жылдам?» ойыны. Қажетті құралдар: әртүсті лего құрастырғыш бөлшектері және сонша қорап. Ойын шарты: әр топ мүшелері алдын ала шашылған лего бөлшектердің ішінен өздеріне бекітілген түсті бөлшекті тиісті қорапқа жылдам салып жинауы қажет. (Д) 2-тапсырма. А) «Қара, есте сақта, құрастыр!» ойыны. Қажетті құралдар: әртүрлі лего құрастырғыш бөлшектері. Ойын шарты: мұғалім әртүсті бірнеше дана лего құрастырғыштарды біріктіріп құрастырады. Оқушыларға қарап алуға 1 минут уақыт береді, одан кейін алып қорапқа тығып қояды. Оқушылар бөлшектердің түстерін ауыстырмай ретімен дәл солай құрастыруы керек. Ә) «Суретті жандандыр» әдісі. Құрастырғыш бөлшектерден төрт түлік жануарды құрастыру.Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Төрт түлік туралы мақал-мәтелдер айт. Қорытынды: - Қазақ халқы жылқыны алғаш қолға үйреткені туралы білесің бе? - Жылқыны қолға үйрету ертеде не үшін керек болды деп ойлайсыңдар? |
Жануарлар туралы жұмбақтар шешеді. Сурет бойынша төрт түлік туралы сұрақтарға жауап береді. -Үй жануарларының жабайы жануарлардан айырмашылығы қандай? тсс
Ойын ойнап сергиді. Байқампаз болуға үйренеді. Үлгіден көргендей бөлшектердің түстерінің ретін ауыстырмай дәл солай құрастырады. Бөлшектерден төрт түлік құрастырады. |
Дескриптор: Жұмбақ шешеді, төрт түліктің өзіндік ерекшеліктерін атайды, сұрақ қояды, жауап береді -«Жарайсың!» Жұмбақ шешуде, төрт түліктің өзіндік ерекшеліктерін атауда, сұрақ қоюда, жауап беруде көмек қажет етеді-«Жақсы!» Дескриптор: Есте сақтау бойынша көргенін ретімен құрастырады, төрт түлік мал құрастырады -«Жарайсың!» Есте сақтау бойынша көргенін ретімен құрастыруда, төрт түлік мал құрастыруда көмек қажет етеді -«Жақсы!» |
Интербелсенді тақта, ноутбук, проектор
Қорапша, лего бөлшектері
лего бөлшектері |
|
Сабақтың соңы 3 мин fcf 2nktg |
Кері байланыс - «Жетістік баспалдағы» әдісі. 1-саты: Мен ... білемін. 2-саты: Мен ... түсінемін. 3-саты: Мен ... жасай аламын. - Бүгінгі сабақтағы жұмысыңды қалай бағалайсың? |
Өзінің жұмысын
бағалап, тапсырманы орындау деңгейіне
қарай б |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Төрт түлік" 1 сыныпқа лего құрастыру таңдау пәнінен ҚМЖ
"Төрт түлік" 1 сыныпқа лего құрастыру таңдау пәнінен ҚМЖ
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«К.Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Лего – құрастыру
|
Бөлім: |
Дені сау ұрпақ – жарқын болашақ |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Оралбекова Ардак Турсынкызы |
|
|
Күні: |
18.04.2024жыл |
|
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төрт түлік |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ұлттық мүдде:
Ар - ұят құндылығы:
Талап құндылығы:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру. А) Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қос шеңбер» ойыны. Шарты: оқушылар ішкі және сыртқы шеңберде бір-біріне қарсы қарап тұрады. Әуен қосылғанда оқушылар оңға айналып жүре бастайды. Әуен тоқтатылғанда қарама – қарсы келген балалар бір – біріне ізгі тілек айтады. Ә) Өткен сабаққа шолу. Сыртқы шеңберде тұрған оқушы құрастырғыш бөлшектердің бірін сипаттап айтады, қарсы тұрған оқушы бөлшектің атауын табуы қажет. Одан кейін керісінше жасайды. |
Ойынға қатысады. Жақсы тілек айтады. Бөлшекті сипаттайды, өзіне жасырылған бөлшекті тауып атайды. |
«Үш шапалақ» әдісі. |
Музыкалық аппарат |
|
Сабақтың ортасы 20 мин 5 мин 12 мин |
Жаңа білім. (Ұ) 1 - тапсырма. А) Жұмбақ. 1) Кішкене ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар. (қой) 2) Басында мүйізі бар, Үстінде киізі бар. (сиыр) 3) Үстінде екі тауы бар, Өзі қызық жануар. (түйе) 4) Мінсең қанат, Сүті дәрі, еті тамақ. (жылқы) Ә) Сұрақ – жауап. - Суреттегі төрт түлік жануарларды сипаттаңдар. Жануарлар туралы сұрақтар қойыңдар, қойылған сұрақтарға кезекпен жауап беріңдер. -Өте жақсы, балалар, бүгінгі сабақта не құрастырамыз деп ойлайсыңдар? -Үлгі, шарт бойынша төрт түлік малды құрастыратын боласыңдар. Сергіту сәті - «Кім жылдам?» ойыны. Қажетті құралдар: әртүсті лего құрастырғыш бөлшектері және сонша қорап. Ойын шарты: әр топ мүшелері алдын ала шашылған лего бөлшектердің ішінен өздеріне бекітілген түсті бөлшекті тиісті қорапқа жылдам салып жинауы қажет. (Д) 2-тапсырма. А) «Қара, есте сақта, құрастыр!» ойыны. Қажетті құралдар: әртүрлі лего құрастырғыш бөлшектері. Ойын шарты: мұғалім әртүсті бірнеше дана лего құрастырғыштарды біріктіріп құрастырады. Оқушыларға қарап алуға 1 минут уақыт береді, одан кейін алып қорапқа тығып қояды. Оқушылар бөлшектердің түстерін ауыстырмай ретімен дәл солай құрастыруы керек. Ә) «Суретті жандандыр» әдісі. Құрастырғыш бөлшектерден төрт түлік жануарды құрастыру.Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Төрт түлік туралы мақал-мәтелдер айт. Қорытынды: - Қазақ халқы жылқыны алғаш қолға үйреткені туралы білесің бе? - Жылқыны қолға үйрету ертеде не үшін керек болды деп ойлайсыңдар? |
Жануарлар туралы жұмбақтар шешеді. Сурет бойынша төрт түлік туралы сұрақтарға жауап береді. -Үй жануарларының жабайы жануарлардан айырмашылығы қандай? тсс
Ойын ойнап сергиді. Байқампаз болуға үйренеді. Үлгіден көргендей бөлшектердің түстерінің ретін ауыстырмай дәл солай құрастырады. Бөлшектерден төрт түлік құрастырады. |
Дескриптор: Жұмбақ шешеді, төрт түліктің өзіндік ерекшеліктерін атайды, сұрақ қояды, жауап береді -«Жарайсың!» Жұмбақ шешуде, төрт түліктің өзіндік ерекшеліктерін атауда, сұрақ қоюда, жауап беруде көмек қажет етеді-«Жақсы!» Дескриптор: Есте сақтау бойынша көргенін ретімен құрастырады, төрт түлік мал құрастырады -«Жарайсың!» Есте сақтау бойынша көргенін ретімен құрастыруда, төрт түлік мал құрастыруда көмек қажет етеді -«Жақсы!» |
Интербелсенді тақта, ноутбук, проектор
Қорапша, лего бөлшектері
лего бөлшектері |
|
Сабақтың соңы 3 мин fcf 2nktg |
Кері байланыс - «Жетістік баспалдағы» әдісі. 1-саты: Мен ... білемін. 2-саты: Мен ... түсінемін. 3-саты: Мен ... жасай аламын. - Бүгінгі сабақтағы жұмысыңды қалай бағалайсың? |
Өзінің жұмысын
бағалап, тапсырманы орындау деңгейіне
қарай б |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















