|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Д» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төрт түліктің пайдасы |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.1- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннен ақпараттың өзектілігін анықтап өмірмен байланыстырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
Жаңа сабақ 10минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйін сұрау арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу;Топқа біріктіру. *1-топ: «Тіршілік көзі» (Төрт түліктің тамақ, сусын, киім ретіндегі рөлі). *2-топ: «Дала сәні» (Төрт түліктің кең даланы толтырып, сән беріп тұрғанын білдіреді). Үй тапсырмасын сұрау: «Пазл» әдісі арқылы сұрақтар қою. «Миға шабуыл» «Суретке ат қой» арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суретке мұқият қарап, не бейнеленіп тұрғанын айтыңыз? ортақ тақырыбын табыңыз
1-тапсырма.«Төрт түліктің пайдасы» , мәтінмен жұмыс. «Конверт – сұрақ» әдісі Оқушылар оқулықта берілген Төрт түліктің пайдасы атты мәтінді аудиожазбадан тыңдап, мазмұнымен танысады. Сол мәтінге байланысты сұрақтар беріледі.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады.. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтін тақырыбы жазылған аудиожазбаны тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалаулар «Ауызша Мадақтау» - Жарайсың! -Керемет
шешім! -Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! -Өзін-өзі бағалау Дескриптор: *мәтінді аудиожазбадан тыңдап конверттегі сұрақтарға жауап береді.-1балл *ақпараттың өзектілігін анықтайды-2 балл *өмірмен байланыстырады.-1балл |
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы. Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут
10 минут
3 минут |
2-3тапсырма. Жеке жұмыс. Төрт түлікті шақыру тәсілдерін сәйкестендіру.
Жазылым. 7-тапсырма.Топтық жұмыс. 1-топ .Төрт түліктен алынатын тағамдар жазу.
2-топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазу.
«Төрт түлік — Тірі дәріхана» (Кейс-стади) Бұл ойында оқушылар «дәрігер» рөліне енеді. Шарты: Мұғалім әртүрлі «диагноздар» жазылған парақшаларды тастайды (мысалы: өкпе ауруы, әлсіздік, суық тию, витамин жетіспеушілігі). *Тапсырма: Оқушылар қай түліктің өнімі (саумал, құйрық май, шұбат, ешкі сүті) осы ауруға ем екенін тез тауып, оның себебін халықтық медицина негізінде түсіндіруі қажет. *Не береді: Түліктің медициналық пайдасын білу. Қорытынды. Үйге тапсырма .9-тапсырма
|
Оқушылар «Вайбкодинг» бағдарламасы арқылы «Сәйкестендіру»жұмысын орындайды.
Оқулықпен жаттығу жұмысын орындайды.
Оқушылар берілген кейс тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: -Сәйкестендіру жұмысын орындайды-1балл . Дескриптор: -Төрт түліктен алынатын тағамдар жазады-1балл -Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады-1балл Дескриптор: -Оқушылардың рөлге енеді – 2 балл -Тапсырманы дұрыс орындайды -1балл Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы слайд |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс. Бағалау
|
Кері байланыс жазады |
слайд |
||||||||||||||||||||||
Түркістан облысы Келес ауданы
«№8 Т.Бегманова атындағы жббм» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төрт түліктің пайдасы
Төрт түліктің пайдасы
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік-елдің берекесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Д» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төрт түліктің пайдасы |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.1- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннен ақпараттың өзектілігін анықтап өмірмен байланыстырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
Жаңа сабақ 10минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгелдеу, оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйін сұрау арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу;Топқа біріктіру. *1-топ: «Тіршілік көзі» (Төрт түліктің тамақ, сусын, киім ретіндегі рөлі). *2-топ: «Дала сәні» (Төрт түліктің кең даланы толтырып, сән беріп тұрғанын білдіреді). Үй тапсырмасын сұрау: «Пазл» әдісі арқылы сұрақтар қою. «Миға шабуыл» «Суретке ат қой» арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Суретке мұқият қарап, не бейнеленіп тұрғанын айтыңыз? ортақ тақырыбын табыңыз
1-тапсырма.«Төрт түліктің пайдасы» , мәтінмен жұмыс. «Конверт – сұрақ» әдісі Оқушылар оқулықта берілген Төрт түліктің пайдасы атты мәтінді аудиожазбадан тыңдап, мазмұнымен танысады. Сол мәтінге байланысты сұрақтар беріледі.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады.. Оқушылар берілген пікірлермен танысып, өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтін тақырыбы жазылған аудиожазбаны тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалаулар «Ауызша Мадақтау» - Жарайсың! -Керемет
шешім! -Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! -Өзін-өзі бағалау Дескриптор: *мәтінді аудиожазбадан тыңдап конверттегі сұрақтарға жауап береді.-1балл *ақпараттың өзектілігін анықтайды-2 балл *өмірмен байланыстырады.-1балл |
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы. Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут
10 минут
3 минут |
2-3тапсырма. Жеке жұмыс. Төрт түлікті шақыру тәсілдерін сәйкестендіру.
Жазылым. 7-тапсырма.Топтық жұмыс. 1-топ .Төрт түліктен алынатын тағамдар жазу.
2-топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазу.
«Төрт түлік — Тірі дәріхана» (Кейс-стади) Бұл ойында оқушылар «дәрігер» рөліне енеді. Шарты: Мұғалім әртүрлі «диагноздар» жазылған парақшаларды тастайды (мысалы: өкпе ауруы, әлсіздік, суық тию, витамин жетіспеушілігі). *Тапсырма: Оқушылар қай түліктің өнімі (саумал, құйрық май, шұбат, ешкі сүті) осы ауруға ем екенін тез тауып, оның себебін халықтық медицина негізінде түсіндіруі қажет. *Не береді: Түліктің медициналық пайдасын білу. Қорытынды. Үйге тапсырма .9-тапсырма
|
Оқушылар «Вайбкодинг» бағдарламасы арқылы «Сәйкестендіру»жұмысын орындайды.
Оқулықпен жаттығу жұмысын орындайды.
Оқушылар берілген кейс тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор: -Сәйкестендіру жұмысын орындайды-1балл . Дескриптор: -Төрт түліктен алынатын тағамдар жазады-1балл -Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады-1балл Дескриптор: -Оқушылардың рөлге енеді – 2 балл -Тапсырманы дұрыс орындайды -1балл Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы слайд |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс. Бағалау
|
Кері байланыс жазады |
слайд |
||||||||||||||||||||||
Түркістан облысы Келес ауданы
«№8 Т.Бегманова атындағы жббм» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
шағым қалдыра аласыз














