Бөлім:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
8.3А Аудан
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Ахмедова Рима
|
Күні:
|
17.02.2023
|
Сыныбы:8
|
Қатысушылар
саны: 19
Қатыспағандар
саны:0
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың
аудандары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
8.1.3.10 параллелограммның,
ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және
қолдану
|
Сабақтың мақсаты:
|
параллелограммның, ромбтың
ауданы формулаларын қорытып шығарады және
қолданады
|
Құндылықтарға
баулу:
|
Жалпыға бірдей еңбек
қоғам: топпен, жұппен жұмыс орындау
барысында құрмет, серіктестік және жеке-жұмыс орындау кезінде
жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын
дарыту.
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
5 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгелдеу
Қоржынга салынған қағаздарды
таңдап топқа бөлінеді
Үй жұмысын тексеру
1.Ромбының
ауданы
2.Параллелограмм ауданы
3.шаршының
ауданы
4.Тіктөртбұрыштың
ауданы
|
Оқушыларды топтарға біріктіруді
ұйымдастыру:
1-топ
«Ватцап»
2-топ «Тик
ток»
3-топ
«Инстаграм»
https://wordwall.net/ru/resource/47453178/%d2%af%d0%b9-%d0%b6%d2%b1%d0%bc%d1%8b%d1%81%d1%8b
программасы арқылы
үй жұмысын
тексеру
|
Лайк арқылы
бағалау
Әр дұрыс жауапқа бір лайк
беріледі
|
Слайд
Дәптер
Қаламсап
Кітап
|
10
мин
|
Топтық
жұмыс
Берілген есептерді
шығарады
|
"ойлан- жұптас-
бөліс".
Әр топқа деңгейлік тапсырмалар
беріледі.
Әрбір топтың мүшелері
өздерінің қабілет, қызығушылығына қарай деңгейлік тапсырмаларды топ
ішінде "ыңғайлас жұп"болып бөліп алады, шығарады,
талдайды. Мақсаты: оқушылардың жұптасып
дағдыларын дамыту, жұптасып жұмыс істей білуге үйрету,
күрделілігі жоғары есептерде өзарара көмек көрсету,
бірін-бірі оқытуға үйрету.
|
Дескриптор
Есептің түрін ажыратады
Берілгені бойынша талдау
жазады
Жауабын
жазады
Әр дұрыс жауапқа бір лайк
беріледі
|
Плакат
Турлі түсті қаламсаптар
|
5
мин
15
мин
|
«Кім тапқыр»
ойыны
https://wordwall.net/ru/resource/46142300/%d0%ba%d1%96%d0%bc-%d0%bc%d1%8b%d2%9b%d1%82%d1%8b
берілген сұрақтарға жауап береді
Оқулықпен жұмыс №1-4 95
бет
№
2-5 100
бет
|
Берілген сұрақтарға жауап
береді
Үшбұрыштың,төртбұрыштың
,шаршының ,параллелограм ауданын біледі.Есептер
шығарады.
Кітапты қолданып есептер
шығарады
|
Дескриптор
Есептің түрін ажыратады
Берілгені бойынша талдау
жазады
Жауабын
жазады
Әр дұрыс жауапқа бір лайк
беріледі
|
Кітап
Дәптер
Қалам
Сызғыш
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс 5
мин.
|
Үйге тапсырма
№6-7
Әлеуметтік желі әдісі
арқылы қортынды
|
Оқулықтағы есептерді орындап
келу
Не
білдім
Не
түсіндім
Түсінбедім
|
Оқушылар
бағаланады.
|
Күнделік
|
2
-тапсырма №3.22
S-үшбұрыш ауданы, a қабырғасы h биіктігі
кестені толтырыңдар:
a
|
4
|
5
|
7
|
|
|
|
h
|
3
|
|
5
|
3
|
|
2
|
S
|
|
40
|
|
30
|
|
14
|
Дескриптор:
-үшбұрыштың формуласын
пайдаланады.
- үшбұрыштың биіктігін
табады.
- үшбұрыштың ауданың
табады.
II топ .
1-тапсырма №3.21
S-үшбұрыштың ауданы, a-табаны, h-табанына
түсірілген биіктігі деп алып, кестені
толтырыңдар:
Дескриптор:
-үшбұрыштың формуласын
пайдаланады.
- үшбұрыштың табаның
табады.
- үшбұрыштың биіктігін
табады.
- үшбұрыштың ауданың
табады.
III топ.
1-тапсырма №3.20
S-параллелограмның ауданы, a-табаны,
h-табанына түсірілген биіктігі деп алып, кестені
толтырыңдар:
Дескриптор:
-параллелограмның
формуласын пайдаланады.
- параллелограмның табаның
табады.
- параллелограмның
биіктігін табады.
- параллелограмның ауданың
табады.
Үшбұрыштың 4 см-ге тең
қабырғасына жүргізілген биіктігі 2 см. Үшбұрыштың ауданы
қандай?
Параллелограммның қабырғасы 6
дм, ал осы қабырғаға түсірілген биіктігі 2 дм. Параллелограмның
ауданы неге тең?
Параллелограммның қабырғасы 6
дм, ал осы қабырғаға түсірілген биіктігі 2 дм. Параллелограмның
ауданы неге тең?
ABC үшбұрышында AB = 13, BC =
14, AC = 15. Үшбұрыштың ауданын
тап.
Параллелограмның қабырғалары
10 жəне 17, ал диагоналі 21-ге тең. Параллелограмның ауданын
тап.
5. Үшбұрыштың периметрі 540
см, ал қабырғаларының қатынасы 12 : 17 : 25. Үшбұрыштың ауданын
тап.
6. Үшбұрыштың қабырғалары a =
25, b = 29, c = 36. Үшбұрыштың кіші биіктігін
тап.
https://flippity.net/rp.php?c=%D0%86%D0%BD%D0%B6%D1%83,%D0%9D%D2%B1%D1%80%D0%BB%D1%8B%D0%B0%D0%B9%D1%8B%D0%BC,%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD,%D0%98%D0%B3%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%BA,%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B0%D0%BB,%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%81,%D0%90%D0%B9%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B5,%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%BD,%D0%90%D1%81%D0%B8%D1%8F,%D2%B0%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D2%93%D0%B0%D1%81,%D0%91%D0%B0%D2%9B%D0%BD%D2%A3%D1%80,%D0%A1%D2%B1%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D0%BA,%D0%9C%D3%A9%D0%BB%D0%B4%D1%96%D1%80,%D0%90%D1%81%D0%B8%D1%8F,%D2%9A%D1%83%D0%B0%D0%BD%D1%8B%D0%B6,%D0%9D%D2%B1%D1%80%D0%BC%D2%B1%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B5%D0%B4,%D0%9D%D2%B1%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BC&t=Random%20Name%20Picker
Дескриптор:
-үшбұрыштың формуласын
пайдаланады.
- үшбұрыштың табаның
табады.
- үшбұрыштың биіктігін
табады.
- үшбұрыштың ауданың
табады.
Дескриптор:
-үшбұрыштың формуласын
пайдаланады.
- үшбұрыштың табаның
табады.
- үшбұрыштың биіктігін
табады.
- үшбұрыштың ауданың
табады.
2-тoп
S-ромб ауданы, a қабырғасы h биіктігі кестені
толтырыңдар:
a
|
4
|
5
|
7
|
|
|
|
h
|
3
|
|
5
|
3
|
|
2
|
S
|
|
40
|
|
30
|
|
14
|
Дескриптор:
-Ромб формуласын
пайдаланады.
- Ромб биіктігін
табады.
- Ромб ауданың
табады.
1<