Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ештаева Г |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылыр:трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығара алады және қолдана алады. Оқушылардың басым бөлігі: формуланы қолданып есептер шығара алады. Кейбір оқушылар: формуланы түрлендіре алады . |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілік және тәртіп |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7
минут |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Оқушыларды түгендеу. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Наурыз:Тәуелсіздік және Отаншылдық айы. 1-апта дәйексөзі: Патриотизм -ата-анаңды құрметтей білуің...». «Тәуелсіздік және Отаншылдық» құндылығын сабақ барысында қолданамын. Үй тапсырмасын тексеру,қайталау сұрақтарымен .
Трапецияның қандай түрлерін білесіңдер? Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу
S=mh h — биіктігі m — трапецияның орта сызығы Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу
Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу
|
|
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс.
Е
№3. Берілгені: АВСD — трапеция АВ=2 см, DС=10 см, АD=8 см, D=30о Табу керек: SАВСD
М Мен жолдасымнан телефон номерін сұрадым. Ол маған «4-ші және 5-ші цифры бір санның квадраты, 6-шы және 7-ші цифрда солай. Алғашқы үш цифр бір санның кубы» деді. Жолдасымның телефон номері қандай? А) 2164919 В) 2161549 С) 2161648 D)2154916 Е) 2151649 |
Есептер шығарады |
Бағалау критерийі: трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады Дескриптор: трапеция ауданының формуласын қолданады-3; табан ұзындығын табады-3, тең бүйірлі үшбұрыш қасиетін қолданады-1, трапецияның ауданын табады-3 .ҚБ:оқушылар дескриптор бойынша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ештаева Г |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылыр:трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығара алады және қолдана алады. Оқушылардың басым бөлігі: формуланы қолданып есептер шығара алады. Кейбір оқушылар: формуланы түрлендіре алады . |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілік және тәртіп |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7
минут |
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Оқушыларды түгендеу. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Наурыз:Тәуелсіздік және Отаншылдық айы. 1-апта дәйексөзі: Патриотизм -ата-анаңды құрметтей білуің...». «Тәуелсіздік және Отаншылдық» құндылығын сабақ барысында қолданамын. Үй тапсырмасын тексеру,қайталау сұрақтарымен .
Трапецияның қандай түрлерін білесіңдер? Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу
S=mh h — биіктігі m — трапецияның орта сызығы Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу
Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу
|
|
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс.
Е
№3. Берілгені: АВСD — трапеция АВ=2 см, DС=10 см, АD=8 см, D=30о Табу керек: SАВСD
М Мен жолдасымнан телефон номерін сұрадым. Ол маған «4-ші және 5-ші цифры бір санның квадраты, 6-шы және 7-ші цифрда солай. Алғашқы үш цифр бір санның кубы» деді. Жолдасымның телефон номері қандай? А) 2164919 В) 2161549 С) 2161648 D)2154916 Е) 2151649 |
Есептер шығарады |
Бағалау критерийі: трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады Дескриптор: трапеция ауданының формуласын қолданады-3; табан ұзындығын табады-3, тең бүйірлі үшбұрыш қасиетін қолданады-1, трапецияның ауданын табады-3 .ҚБ:оқушылар дескриптор бойынша бағаланады,мұғалім кері байланыс береді |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгін сабақ маған ұнады,себебі мен...үйрендім Маған ..............................қиын болып көрінді. Мен енді...................................үйренгім келеді Үйге тапсырма: |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

сеп 2.
Фигураның ауданын тап
атематикалық
сауаттылық есебі:












