|
Бөлім: |
Аудан |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 8«ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үшбұрыш ауданының формулаларын қорытып шығарады; Үшбұрыш формулаларын түсіндіріп береді; Берілген үшбұрыштардың ауданын осы формулаларды қолданып есептейді. |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық Жасампаздық: оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады. Жаңашылдық: оқушылар жаңа тәсілдер мен идеяларды қолдана отырып, өзгерістерге ашық болуды үйренеді. |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Ж -сабақтың мақсатымен таныстыр |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. Жасампаздық және Жаңашылдық –
Жаңа ой тапқанда мен …
сезінемін. |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалау |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейнеролик |
|||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушыларға жаңа тақырыпты
түсіндіреді |
https://wordwall.net/ru/resource/52236544 суракка жауап береді |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Тақта; Слайд; https://wordwall.net/ru/resource/52236544 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
22-есепБоялған фигураның ауданы ABC үшбұрышының ауданының қандай бөлігін құрайды? (21.11-сурет).
|
Дескриптор: – Берілген үшбұрышты бөліктерге ажыратады. – Әр бөліктің ауданын салыстырады. – Қорытынды бөлігін дұрыс анықтайды. |
ҚБ:Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|||
|
|
3-есеп21.12, 21.13-суретте кескінделген үшбұрыштардың аудандарын салыстырыңдар.
|
Дескриптор: – Үшбұрыштардың биіктіктері мен табандарын торкөз арқылы салыстырады. – Аудан формуласы арқылы айырмашылықтарын түсіндіреді. – Қай үшбұрыштың ауданы үлкен екенін дәлелдейді. |
Бағалау: Жұптық тексеру, "Бағдаршам", өзін-өзі бағалау |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
24-есепABC үшбұрышының төбелері шеңбердің бойында жатыр. A және C нүктелері белгіленген, ал B нүктесі AC доғасы бойымен A нүктесінен C нүктесіне қарай қозғалады (21.14-сурет). ABC үшбұрышының ауданы қалай өзгереді?
|
Дескриптор: – Шеңберге салынған үшбұрыштың қасиеттерін қолданады. – Биіктік пен табан арасындағы байланысты талдайды. – Ауданның өзгеру заңдылығын дұрыс сипаттайды |
Think–Pair–Share: жеке ойлан → жұппен талқыла → сыныпқа бөліс. |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
Жұппен жұмыс: 1) Тік бұрышты үшбұрыштың катеттері бойынша ауданын табыңыздар: а) 1,6 м және 4,5 м в) 5 см және 7,6 см
а) 29,25,6 в) 13,14,15 3) Үшбұрыштың
қабырғалары |
Жұппен жұмысты орындайды |
“Екі жұлдыз, бір тілек”: 2 күшті тұс + 1 жақсарту ұсынысы. |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
Қосымша есептер. 1) Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын тап. 2) Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышы 45° тең, және гипотенузасының ұзындығы 7см. Үшбұрыштың ауданын тап. |
Есептер шығарады |
Дескриптор бойынша бағалау |
карточкалар |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
|
Бөлім: |
Аудан |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 8«ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Үшбұрыш ауданының формулаларын қорытып шығарады; Үшбұрыш формулаларын түсіндіріп береді; Берілген үшбұрыштардың ауданын осы формулаларды қолданып есептейді. |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Жасампаздық және Жаңашылдық Жасампаздық: оқушылар тапсырмаларды орындауда шығармашылық танытып, өз ойларын ұсынады. Жаңашылдық: оқушылар жаңа тәсілдер мен идеяларды қолдана отырып, өзгерістерге ашық болуды үйренеді. |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Ж -сабақтың мақсатымен таныстыр |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. Жасампаздық және Жаңашылдық –
Жаңа ой тапқанда мен …
сезінемін. |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалау |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейнеролик |
|||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушыларға жаңа тақырыпты
түсіндіреді |
https://wordwall.net/ru/resource/52236544 суракка жауап береді |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Тақта; Слайд; https://wordwall.net/ru/resource/52236544 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
22-есепБоялған фигураның ауданы ABC үшбұрышының ауданының қандай бөлігін құрайды? (21.11-сурет).
|
Дескриптор: – Берілген үшбұрышты бөліктерге ажыратады. – Әр бөліктің ауданын салыстырады. – Қорытынды бөлігін дұрыс анықтайды. |
ҚБ:Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|||
|
|
3-есеп21.12, 21.13-суретте кескінделген үшбұрыштардың аудандарын салыстырыңдар.
|
Дескриптор: – Үшбұрыштардың биіктіктері мен табандарын торкөз арқылы салыстырады. – Аудан формуласы арқылы айырмашылықтарын түсіндіреді. – Қай үшбұрыштың ауданы үлкен екенін дәлелдейді. |
Бағалау: Жұптық тексеру, "Бағдаршам", өзін-өзі бағалау |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
24-есепABC үшбұрышының төбелері шеңбердің бойында жатыр. A және C нүктелері белгіленген, ал B нүктесі AC доғасы бойымен A нүктесінен C нүктесіне қарай қозғалады (21.14-сурет). ABC үшбұрышының ауданы қалай өзгереді?
|
Дескриптор: – Шеңберге салынған үшбұрыштың қасиеттерін қолданады. – Биіктік пен табан арасындағы байланысты талдайды. – Ауданның өзгеру заңдылығын дұрыс сипаттайды |
Think–Pair–Share: жеке ойлан → жұппен талқыла → сыныпқа бөліс. |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
Жұппен жұмыс: 1) Тік бұрышты үшбұрыштың катеттері бойынша ауданын табыңыздар: а) 1,6 м және 4,5 м в) 5 см және 7,6 см
а) 29,25,6 в) 13,14,15 3) Үшбұрыштың
қабырғалары |
Жұппен жұмысты орындайды |
“Екі жұлдыз, бір тілек”: 2 күшті тұс + 1 жақсарту ұсынысы. |
Ресурстар: Оқулық, сызба, дәптер, презентация. |
|||
|
|
Қосымша есептер. 1) Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын тап. 2) Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышы 45° тең, және гипотенузасының ұзындығы 7см. Үшбұрыштың ауданын тап. |
Есептер шығарады |
Дескриптор бойынша бағалау |
карточкалар |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|||
шағым қалдыра аласыз
ұмыс
түрі:
















