Қысқа мерзімді сабақ жоспары
«Төртбұрыштар қасиеттері» сабағы
|
Бөлім: |
Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу. |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.3 параллелограмм анықтамасын білу. 8.1.1.4 параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру |
«Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. «Қима қағаздар» Қима қағаз таңдату арқылы топқа бөлу. «Ыстық орындық» әдісін оқушылардың өткен сабақта не білгенін, нені үйренгендігін білу мақсатында қолданамын.
қосындыларының формулалары. |
Амандасады.
Топтарын түгелдейді. Өз тобына жайғасады. |
|
Түрлі-түсті қима қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Конвер-сұрақ» |
|
Ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Әрбір топта өзінікі болатындай етіп, конверт дайындалады. Әрқайсысына екі минут береміз: топ конвертке атын жазады және бүгінгі тақырып бойынша ақпарат жазады; екі минут өткен соң конверт келесі топқа беріледі, осылай тақырыпты ашқанша барлығы жауап береді. Стикерлерді жинап,сынып ментальды карта құрады.(Жаңа сабақты оқып, танысып, дәлелдейді.)
|
Дескриптор: Тапсырма бойынша мәліметтер жазу. |
https://tendey.kz/id-quadrilateral |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
«Сәйкестендір»
«Сіз қаншалықты сенесіз?» тәсілі
«STEM» әдісі |
|
1-топ төртбұрыш түрлерін анықтамаларымен сәйкестіндіріп, атауларын жазу керек. Алдыңғы тақырыппен байланыстыра отырып, алған білімдерін нығайтады. (Топтық жұмыс)
2-топ параллелограмм қасиеттері 1 сөзбен берілген, жанына дұрыс, теріс екендігін «+» таңбасымен анықтау керек.Берілген фигураларға қарап, параллелограмның қасиеттерін айқындай отырып, ойлау-қабілеттерін нығайту. . (Топтық жұмыс)
3-топ керектті материяллдар мен формаларды қолданып үйшік салады |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: - кеңістікте кез келген төртбұрыш салады; - төртбұрыш қабырғаларының ортасын табады; - төртбұрыш қабырғаларының орта нүктелерін қосады; - төртбұрыш қасиеттерін тұжырымдайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
«Домино»ойыны |
|
«Тарсия» әдісі арқылы орындалады.Оқушы дұрыс жауап парақшасын тауып ары қарай жалғастыра береді.Соңында финишке жетуі тиіс. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
|
1*2 карточкалар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
«Фишбоун» талқылау тәсілі |
.
|
сурет бойынша төртбұрыштар арасындағы байланыстарды айта отырып, оқушылармен сұрақ-жауап арқылы кері байланыс. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
Слайд.Көрнекіліктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7минут |
|
ABCD-параллелограмм.Параллелограммның қабырғасын тап.
y+1 3y-7
В 5x-8 D |
Параллелограммның қасиеттерін пайдаланып,қабырғаларын табады.
|
Дескриптор: Параллелограмм қасиеттерін анықтайды. Теңдеу құрады. Параллелограмм қабырғаларын анықтайды |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Төртбұрыштар қасиеттері”
“Төртбұрыштар қасиеттері”
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
«Төртбұрыштар қасиеттері» сабағы
|
Бөлім: |
Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу. |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.3 параллелограмм анықтамасын білу. 8.1.1.4 параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру |
«Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. «Қима қағаздар» Қима қағаз таңдату арқылы топқа бөлу. «Ыстық орындық» әдісін оқушылардың өткен сабақта не білгенін, нені үйренгендігін білу мақсатында қолданамын.
қосындыларының формулалары. |
Амандасады.
Топтарын түгелдейді. Өз тобына жайғасады. |
|
Түрлі-түсті қима қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Конвер-сұрақ» |
|
Ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Әрбір топта өзінікі болатындай етіп, конверт дайындалады. Әрқайсысына екі минут береміз: топ конвертке атын жазады және бүгінгі тақырып бойынша ақпарат жазады; екі минут өткен соң конверт келесі топқа беріледі, осылай тақырыпты ашқанша барлығы жауап береді. Стикерлерді жинап,сынып ментальды карта құрады.(Жаңа сабақты оқып, танысып, дәлелдейді.)
|
Дескриптор: Тапсырма бойынша мәліметтер жазу. |
https://tendey.kz/id-quadrilateral |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
«Сәйкестендір»
«Сіз қаншалықты сенесіз?» тәсілі
«STEM» әдісі |
|
1-топ төртбұрыш түрлерін анықтамаларымен сәйкестіндіріп, атауларын жазу керек. Алдыңғы тақырыппен байланыстыра отырып, алған білімдерін нығайтады. (Топтық жұмыс)
2-топ параллелограмм қасиеттері 1 сөзбен берілген, жанына дұрыс, теріс екендігін «+» таңбасымен анықтау керек.Берілген фигураларға қарап, параллелограмның қасиеттерін айқындай отырып, ойлау-қабілеттерін нығайту. . (Топтық жұмыс)
3-топ керектті материяллдар мен формаларды қолданып үйшік салады |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: - кеңістікте кез келген төртбұрыш салады; - төртбұрыш қабырғаларының ортасын табады; - төртбұрыш қабырғаларының орта нүктелерін қосады; - төртбұрыш қасиеттерін тұжырымдайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
«Домино»ойыны |
|
«Тарсия» әдісі арқылы орындалады.Оқушы дұрыс жауап парақшасын тауып ары қарай жалғастыра береді.Соңында финишке жетуі тиіс. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
|
1*2 карточкалар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
«Фишбоун» талқылау тәсілі |
.
|
сурет бойынша төртбұрыштар арасындағы байланыстарды айта отырып, оқушылармен сұрақ-жауап арқылы кері байланыс. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді. |
Слайд.Көрнекіліктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7минут |
|
ABCD-параллелограмм.Параллелограммның қабырғасын тап.
y+1 3y-7
В 5x-8 D |
Параллелограммның қасиеттерін пайдаланып,қабырғаларын табады.
|
Дескриптор: Параллелограмм қасиеттерін анықтайды. Теңдеу құрады. Параллелограмм қабырғаларын анықтайды |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз









А 2x+1
С












