275 орта мектеп Бекітемін _______________
Пәні: Геометрия
|
Бөлімі |
ІІІ тарау.Аудан |
|
Педагогтің аты жөні |
Измаханов Азиз |
|
Күні |
23.04.2024 |
|
Сынып 8 |
Қатысқаны |
|
Сабақ тақырыбы |
Трапеция ауданы |
|
Оқу бағдарламасына сәйке оқыту мақсаттары |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: фигуралардың ауданы ұғымын түсінеді; |
|
Оқушылардың басым бөлігі:анықтама, теорема біледі орындайды |
|
|
Кейбір оқушылар: Формулаларды қоланып орындайды |
|
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
|
Сабақтың басы 8-10мин |
а) Психологиялы тест әдісімен фигура таңдау арқылы топқа бөлінеді ә) «Кубизм» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді, яғни кубтың қай жағында дұрыс жауап екенін айту керек. Сұрақ-жауап:
б) Үй тапсырмасы №14 есеп «Досыңды бағала» әдісімен бір- бірін тексереді. Берілгені: АВС- тең бүйірлі S= 48 cм2
А т/к: АВ, ВС-?
А Е С в) Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы сәйкестендіру тесті
|
1.S=h2
4.
S=a•bsin
2.S=
3.S= Шешуі:
AB=BC,
S=
BE= АЕ=ЕС Пифогор теоремасы бойынша
АВ= Жауабы: 10 см. А. P=a+b+c
B. S=
C.
S=
D.
S=
E.
α+β+ F.
S= |
Үшбұрыш – 3 б Шаршы – 4 б Бесбұрыш – 5 б 3 б |
Бағалау жетондары Акт(Слайд) |
|
Негізгі бөлім 20 мин |
«Ойлан, топтас, бөліс әдісі» бойынша сабақты өз беттерінше талқылап, үш топқа бір оқушыдаг шығып, берілген тақырыпты түсіндіреді. Мұғалім слайд арқылы толықтырып пысықтайды |
І топ. Кез келген трапеция ауданын дәлелдейді
SABCD=SABC+SADC=
s ІІ топ Тең бүйірлі трапеция АС=ВD=d; AD=BC <A=<B, <D=<C
AE=
Е
A B ІІІ топ. Кез келген d1 d2 диогоналі бойынша мысал есеп көрсетеді.
4 680 6
А D Берілгені: АВСD трапеция АС= 4 см ВD= 6 cм т/к: S=? шешуі:
S=
S=
Жауабы: S=6 |
5 б |
Оқулық Геом.фигуралар |
|
Сабақтың Ортасы 5-7 мин |
№1. Берілгені: АВСD трапеция
А ВD= 16 cм ВЕ=15 см т/к: S=? А Е D №3. Берілгені: АВСD трапеция
А ВD= 35 cм В С S=225 cм2 т/к: ВЕ=? А Е D |
Шешуі:
S=
S= Жауабы: S=210 cм2 Шешуі:
S=
BE= BE=10 cм. |
Әр дұрыс есебіне 5 балл алады |
|
|
Жеке жұмыс 5-7 мин |
Қалыптасушы бағалау тапсырма Жұбыңды тап әдісі бойынша тапсырманы орындайды. Мысалы топта 6 адам, 3-еуі есептің берілгенін, ал үшеуі шешуі таратылады дұрыс шығару арқылы жұбын табады. |
1. тапсырма. 3
4 S=? 5
2 2 . тапсырма. 3
S=? 4 3. тапсырма.
S=16 cм2 ,h=?
4. тапсырма.
2 В СS=10 cм2 ВС=? А E 6 D |
Әр дұрыс есебіне 3 балл алады |
Оқулык үлестірме материалдар |
|
Соңы |
Қорытынды |
Үй жұмысы. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Трапеция ауданы
Трапеция ауданы
275 орта мектеп Бекітемін _______________
Пәні: Геометрия
|
Бөлімі |
ІІІ тарау.Аудан |
|
Педагогтің аты жөні |
Измаханов Азиз |
|
Күні |
23.04.2024 |
|
Сынып 8 |
Қатысқаны |
|
Сабақ тақырыбы |
Трапеция ауданы |
|
Оқу бағдарламасына сәйке оқыту мақсаттары |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: фигуралардың ауданы ұғымын түсінеді; |
|
Оқушылардың басым бөлігі:анықтама, теорема біледі орындайды |
|
|
Кейбір оқушылар: Формулаларды қоланып орындайды |
|
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
|
Сабақтың басы 8-10мин |
а) Психологиялы тест әдісімен фигура таңдау арқылы топқа бөлінеді ә) «Кубизм» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді, яғни кубтың қай жағында дұрыс жауап екенін айту керек. Сұрақ-жауап:
б) Үй тапсырмасы №14 есеп «Досыңды бағала» әдісімен бір- бірін тексереді. Берілгені: АВС- тең бүйірлі S= 48 cм2
А т/к: АВ, ВС-?
А Е С в) Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы сәйкестендіру тесті
|
1.S=h2
4.
S=a•bsin
2.S=
3.S= Шешуі:
AB=BC,
S=
BE= АЕ=ЕС Пифогор теоремасы бойынша
АВ= Жауабы: 10 см. А. P=a+b+c
B. S=
C.
S=
D.
S=
E.
α+β+ F.
S= |
Үшбұрыш – 3 б Шаршы – 4 б Бесбұрыш – 5 б 3 б |
Бағалау жетондары Акт(Слайд) |
|
Негізгі бөлім 20 мин |
«Ойлан, топтас, бөліс әдісі» бойынша сабақты өз беттерінше талқылап, үш топқа бір оқушыдаг шығып, берілген тақырыпты түсіндіреді. Мұғалім слайд арқылы толықтырып пысықтайды |
І топ. Кез келген трапеция ауданын дәлелдейді
SABCD=SABC+SADC=
s ІІ топ Тең бүйірлі трапеция АС=ВD=d; AD=BC <A=<B, <D=<C
AE=
Е
A B ІІІ топ. Кез келген d1 d2 диогоналі бойынша мысал есеп көрсетеді.
4 680 6
А D Берілгені: АВСD трапеция АС= 4 см ВD= 6 cм т/к: S=? шешуі:
S=
S=
Жауабы: S=6 |
5 б |
Оқулық Геом.фигуралар |
|
Сабақтың Ортасы 5-7 мин |
№1. Берілгені: АВСD трапеция
А ВD= 16 cм ВЕ=15 см т/к: S=? А Е D №3. Берілгені: АВСD трапеция
А ВD= 35 cм В С S=225 cм2 т/к: ВЕ=? А Е D |
Шешуі:
S=
S= Жауабы: S=210 cм2 Шешуі:
S=
BE= BE=10 cм. |
Әр дұрыс есебіне 5 балл алады |
|
|
Жеке жұмыс 5-7 мин |
Қалыптасушы бағалау тапсырма Жұбыңды тап әдісі бойынша тапсырманы орындайды. Мысалы топта 6 адам, 3-еуі есептің берілгенін, ал үшеуі шешуі таратылады дұрыс шығару арқылы жұбын табады. |
1. тапсырма. 3
4 S=? 5
2 2 . тапсырма. 3
S=? 4 3. тапсырма.
S=16 cм2 ,h=?
4. тапсырма.
2 В СS=10 cм2 ВС=? А E 6 D |
Әр дұрыс есебіне 3 балл алады |
Оқулык үлестірме материалдар |
|
Соңы |
Қорытынды |
Үй жұмысы. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
С=16
см В





=
























