Бекітемін:
Оқу ісі жөніндегі орынбасары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Тажадин А.А. |
||
|
Күні: |
18.03.25 |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 5/5 |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Оқу дағдысының деңгейі |
қолдану |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныпты фигуралардың көмегімен 3 топқа бөледі:
Үй тапсырмасын тексеру
Сұрақтарға жауап бер:
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. «Трапеция»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Топтық жұмыс. Есеп 1. Егер трапецияның орта сызығы 10 см, ал биіктігі 6 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 2. Егер трапецияның диагональдері 12 см және 14 см болса және де олар өзара перпендикуляр болса, трапецияның ауданын есепте. Есеп 3. Егер трапецияның табандары 11 см және 28 см, ал бүйір қабырғалары — 25 см және 26 см болса, трапецияның ауданын тап.
|
Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. |
Дескриптор: -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; -трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бүрышы арқылы табады;
|
Интернет ресурс тары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Жұптық жұмыс.
|
Жұптар келесі жұптың тапсырмасын алмасып тексереді. |
-әрбір есеп 2 балл сызбасын сызады -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; |
Қосымша тапсырма. Деңгейіне байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
Жеке жұмыс |
Жеке оқушымен жұмыс. Тест
Zip Grade бағдарламасы арқылы тексереді |
Тапсырманы орындайды. |
Әрбір дұрыс жауап 1балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин 2мин |
Бекіту |
Кім жылдам» Бос орынды толтыр
Рефлексия: «Жеміс ағашы»
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып,пікірін білдіреді.
Үйге тапсырма. №12, №13
Бағалау |
Әрбір жауап 2 балл |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Трапецияның ауданы
Трапецияның ауданы
Бекітемін:
Оқу ісі жөніндегі орынбасары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Тажадин А.А. |
||
|
Күні: |
18.03.25 |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 5/5 |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Оқу дағдысының деңгейі |
қолдану |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Сыныпты фигуралардың көмегімен 3 топқа бөледі:
Үй тапсырмасын тексеру
Сұрақтарға жауап бер:
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. «Трапеция»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Топтық жұмыс. Есеп 1. Егер трапецияның орта сызығы 10 см, ал биіктігі 6 см болса, трапецияның ауданын тап. Есеп 2. Егер трапецияның диагональдері 12 см және 14 см болса және де олар өзара перпендикуляр болса, трапецияның ауданын есепте. Есеп 3. Егер трапецияның табандары 11 см және 28 см, ал бүйір қабырғалары — 25 см және 26 см болса, трапецияның ауданын тап.
|
Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. |
Дескриптор: -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; -трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бүрышы арқылы табады;
|
Интернет ресурс тары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Жұптық жұмыс.
|
Жұптар келесі жұптың тапсырмасын алмасып тексереді. |
-әрбір есеп 2 балл сызбасын сызады -трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табады; |
Қосымша тапсырма. Деңгейіне байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
Жеке жұмыс |
Жеке оқушымен жұмыс. Тест
Zip Grade бағдарламасы арқылы тексереді |
Тапсырманы орындайды. |
Әрбір дұрыс жауап 1балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин 2мин |
Бекіту |
Кім жылдам» Бос орынды толтыр
Рефлексия: «Жеміс ағашы»
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып,пікірін білдіреді.
Үйге тапсырма. №12, №13
Бағалау |
Әрбір жауап 2 балл |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта |
шағым қалдыра аласыз

















