Бекітемін:
|
Бөлім: |
Аудан |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чинибекова Г.А. |
||||
|
Күні: |
10.02.2026 |
||||
|
Сынып: 8 «Г» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Трапецияның ауданы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Құндылыққа баулу |
- оқушылар ел тарихын құрметтеп, өз пікірін еркін білдіреді және жауапты азамат болуға ұмтылады. - оқушылар туған жерін, тілін, ұлттық құндылықтарды бағалап, елге пайда тигізуге бағытталған әрекет жасайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіздерме! Бүгін, «Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары»тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
«Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. №1,2,3 (105 бет) "Білім шамы" әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңіз: 1.Үшбұрыштың ауданы қандай формуламен табылады? 2. Трапецияның ауданын табу формуласы қандай? 3.Параллелограмның ауданын табу формуласы қандай? 4. Параллелограмдағы биіктік дегеніміз не? 5.Тіктөртбұрыш пен параллелограмның аудан формулалары неге ұқсас? 6. Шаршының ауданын қалай табамыз? 7. Ромбтың ауданын табудың екі тәсілін ата. 8.Трапеция дегеніміз не? 9. Трапецияның қандай элементтері бар? 10. Трапецияның биіктігі дегеніміз не? 11. Қай жағдайда фигураның ауданын табу мүмкін болмайды? 12. Трапецияның ауданын табу үшін қандай өлшемдер міндетті түрде қажет?
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Білім алушылар Classroomscreen онлайн платформасы арқылы 4 топқа бөлінеді.
Сағат тілі бойымен қасындағы оқушы бір-бірінің үй тапсырмаларын тексереді Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау парағы
2 балл Белсенділік танытқан Білім алушылар «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дұрыс жауап берген оқушылар 1 балл
|
Интерактивті тақта, презентация
G
|
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
1)
мұндағы AD және BC трапецияның табандары, ал BH - биіктігі. Трапеция ауданының формуласының салдары. Табандарының жарты қосындысы MN трапецияның орташа сызығына тең болғандықтан,
Жұптық жұмыс. Жұпқа берілген тапсырманы LearningApps қосымшасында тексеру.
Топтық жұмыс Функционалды сауаттылыққа берілген есеп.
|
Оқушылар тақтаға және презентацияға қарап, мысалдарды түсінеді, түсініксіз тұстары болса мұғалімге сұрақтар қояды https://learningapps.org/17612359
Дәптерге шығарады, тақтада тексереді Топпен бірігіп есептерді шығарады, қорғайды |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау парағы 2 балл
Бағалау парағы 3 балл
|
Интерактивті тақта, презентация https://learningapps.org/17612359 интерактивті тақта, дәптер, таратпа материалдар интерактивті тақта, презентация, дәптер, таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жеке жұмыс: Рlickers платформасында бекіту тесті
Кері байланыс Classroomscreen онлайн платформасында бағдаршам әдісі
Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Сұрақтарға арнайы plickers карточкалары арқылы жауап береді.
Білім алушылар Classroomscreen онлайн платформасында бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парағы 2 балл
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
https://www.plickers.com/ https://classroomscreen.com/app/screen/w/81117045 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Трапецияның ауданы
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Аудан |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чинибекова Г.А. |
||||
|
Күні: |
10.02.2026 |
||||
|
Сынып: 8 «Г» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Трапецияның ауданы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Құндылыққа баулу |
- оқушылар ел тарихын құрметтеп, өз пікірін еркін білдіреді және жауапты азамат болуға ұмтылады. - оқушылар туған жерін, тілін, ұлттық құндылықтарды бағалап, елге пайда тигізуге бағытталған әрекет жасайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіздерме! Бүгін, «Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары»тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
«Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. №1,2,3 (105 бет) "Білім шамы" әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңіз: 1.Үшбұрыштың ауданы қандай формуламен табылады? 2. Трапецияның ауданын табу формуласы қандай? 3.Параллелограмның ауданын табу формуласы қандай? 4. Параллелограмдағы биіктік дегеніміз не? 5.Тіктөртбұрыш пен параллелограмның аудан формулалары неге ұқсас? 6. Шаршының ауданын қалай табамыз? 7. Ромбтың ауданын табудың екі тәсілін ата. 8.Трапеция дегеніміз не? 9. Трапецияның қандай элементтері бар? 10. Трапецияның биіктігі дегеніміз не? 11. Қай жағдайда фигураның ауданын табу мүмкін болмайды? 12. Трапецияның ауданын табу үшін қандай өлшемдер міндетті түрде қажет?
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Білім алушылар Classroomscreen онлайн платформасы арқылы 4 топқа бөлінеді.
Сағат тілі бойымен қасындағы оқушы бір-бірінің үй тапсырмаларын тексереді Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау парағы
2 балл Белсенділік танытқан Білім алушылар «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дұрыс жауап берген оқушылар 1 балл
|
Интерактивті тақта, презентация
G
|
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
1)
мұндағы AD және BC трапецияның табандары, ал BH - биіктігі. Трапеция ауданының формуласының салдары. Табандарының жарты қосындысы MN трапецияның орташа сызығына тең болғандықтан,
Жұптық жұмыс. Жұпқа берілген тапсырманы LearningApps қосымшасында тексеру.
Топтық жұмыс Функционалды сауаттылыққа берілген есеп.
|
Оқушылар тақтаға және презентацияға қарап, мысалдарды түсінеді, түсініксіз тұстары болса мұғалімге сұрақтар қояды https://learningapps.org/17612359
Дәптерге шығарады, тақтада тексереді Топпен бірігіп есептерді шығарады, қорғайды |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау парағы 2 балл
Бағалау парағы 3 балл
|
Интерактивті тақта, презентация https://learningapps.org/17612359 интерактивті тақта, дәптер, таратпа материалдар интерактивті тақта, презентация, дәптер, таратпа материалдар |
|
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жеке жұмыс: Рlickers платформасында бекіту тесті
Кері байланыс Classroomscreen онлайн платформасында бағдаршам әдісі
Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Сұрақтарға арнайы plickers карточкалары арқылы жауап береді.
Білім алушылар Classroomscreen онлайн платформасында бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үйге тапсырма:№ |
Бағалау парағы 2 балл
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
https://www.plickers.com/ https://classroomscreen.com/app/screen/w/81117045 |
|
шағым қалдыра аласыз







oogle AI
studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған
бейне








