Өткізілген күні: 10.11.21 жылы
Тақырыбы: «Эмоционалды ителлектімнің көрінісі»
Сабақтың мақсаты:
-
Адамның ішкі сезімі мен көңіл-күйінің көрініс табуы.
-
Қазіргі кездегі баланың дамуына, жеке тұлға болып қалыптасуына әдіс-тәсілдерін жетілдіре отырып, қарым-қатынас орнату.
Қатысушылар: 5-8 сынып оқушылары
Қатысқан оқушылар саны: 33 оқушы
Ұйымдастыру кезеңі:
Психолог: Сәлеметсіздер ме? Көңіл-күйлерің қалай? Бүгінгі тақырыбымыз: «Эмоционалды ителлектімнің көрінісі». Біз тренингті бастамас бұрын тренинг ережесін құрып алайық.
Тренинг ережесі:
1. Бір-бірін тындау
2. Қарым-қатынастағы шыншылдық ережесі
3. Топтағының сыртқа шықпауы
4. Әртүрлі адамдардың қарым-қатынасы
5. Белсенді қатысу
6. Сөйлеушіге құрмет
Интеллект дегеніміз – адамның танымдық, ойлау қабілеттерін біріктіретін, сипаттайтын қабілеттердің жиынтығы: тану, ойлау, сезу, жад, есте сақтау, қиялдау, суреттеу, кескіндеу, елестету. Заманауи ұғыммен қарасақ, интеллекті деген – адамның мәселені шеше алуы, қоршаған ортаны тануы және сол танығанын іске асыра алуы. Интеллектінің деңгейі белгілі бір міндетті шешу кезінде байқалады. Мәселен, өмір сүруге талпыну мен тірі қалуға деген ұмтылыс – адамзаттың өмір сүруге деген инстинкті десек, интеллектінің де деңгейі осы міндетті қаншалық шеше алатынымен өлшенеді.
-
Менің эмоциям және сезімім жаттығуы.
Көңіл-күй түрлерін жазасыз. Сол көңіл-күйді мимикамен көрсетесіз.
2-минут беріледі. Мысалы, күлу, ойлау, қиялдау, аңсау, жылау, уайымдау т.с.с. Осындай әдістемелер немесе тренинг, профилактика, кеңес, мақал-мәтел немесе аңыз айта отырып, баланы өзін-өзі тәрбиелеуге, өзін-өзі бақылауға үйрету.
Жағымды ерекшеліктер: — Мен кішіпейілді қасиетіме ризамын т.б. …
Жағымсыз ерекшеліктер: — Менің жылай салатын жаман қасиетім бар т.с.с.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тренинг
Тренинг
Өткізілген күні: 10.11.21 жылы
Тақырыбы: «Эмоционалды ителлектімнің көрінісі»
Сабақтың мақсаты:
-
Адамның ішкі сезімі мен көңіл-күйінің көрініс табуы.
-
Қазіргі кездегі баланың дамуына, жеке тұлға болып қалыптасуына әдіс-тәсілдерін жетілдіре отырып, қарым-қатынас орнату.
Қатысушылар: 5-8 сынып оқушылары
Қатысқан оқушылар саны: 33 оқушы
Ұйымдастыру кезеңі:
Психолог: Сәлеметсіздер ме? Көңіл-күйлерің қалай? Бүгінгі тақырыбымыз: «Эмоционалды ителлектімнің көрінісі». Біз тренингті бастамас бұрын тренинг ережесін құрып алайық.
Тренинг ережесі:
1. Бір-бірін тындау
2. Қарым-қатынастағы шыншылдық ережесі
3. Топтағының сыртқа шықпауы
4. Әртүрлі адамдардың қарым-қатынасы
5. Белсенді қатысу
6. Сөйлеушіге құрмет
Интеллект дегеніміз – адамның танымдық, ойлау қабілеттерін біріктіретін, сипаттайтын қабілеттердің жиынтығы: тану, ойлау, сезу, жад, есте сақтау, қиялдау, суреттеу, кескіндеу, елестету. Заманауи ұғыммен қарасақ, интеллекті деген – адамның мәселені шеше алуы, қоршаған ортаны тануы және сол танығанын іске асыра алуы. Интеллектінің деңгейі белгілі бір міндетті шешу кезінде байқалады. Мәселен, өмір сүруге талпыну мен тірі қалуға деген ұмтылыс – адамзаттың өмір сүруге деген инстинкті десек, интеллектінің де деңгейі осы міндетті қаншалық шеше алатынымен өлшенеді.
-
Менің эмоциям және сезімім жаттығуы.
Көңіл-күй түрлерін жазасыз. Сол көңіл-күйді мимикамен көрсетесіз.
2-минут беріледі. Мысалы, күлу, ойлау, қиялдау, аңсау, жылау, уайымдау т.с.с. Осындай әдістемелер немесе тренинг, профилактика, кеңес, мақал-мәтел немесе аңыз айта отырып, баланы өзін-өзі тәрбиелеуге, өзін-өзі бақылауға үйрету.
Жағымды ерекшеліктер: — Мен кішіпейілді қасиетіме ризамын т.б. …
Жағымсыз ерекшеліктер: — Менің жылай салатын жаман қасиетім бар т.с.с.
шағым қалдыра аласыз













