Қысқа мерзімді жоспар
|
|
Мектеп: «№45 орта бейіндік мектебі» КММ |
||
|
Күні: 16.02.24 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жакупова Н.А |
||
|
Сынып: 9 «В» |
Барлығы: 23 Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
9.3А Тригонометрия |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.2 Негізгі тринонометриялық формулаларды біледі: 9.2.4.3 Тригонометрия формулаларын еғсеп шығаруда қолдана алады; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді (формулаларды) біледі, есеп шығаруда қолдана алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Формулаларды біледі, есеп шығаруда қолдана алады. |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Ұлттық құндылықтарды» есеп шығару барысында таныстыру, ойларын ашық жеткізуге баулу. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5 мин. Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. 5 мин |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу, Жағымды психологиялық ахуал «Edukaplay» платформасы арқылы үй тапсырмасын тексеру, формула сұрау. |
«Комплимент» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау. Дұрыс жауапты таңдайды, формуланы еске түсіреді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау парағына дұрыс жауап берсе белгі қояды. |
Слайд
«Edukaplay» платформасы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. Топтық жұмыс |
«Адасқан әріптер» әдісі Формула сәкестендіру «Тригонометрия өмірде». Тригонометрия тарихына, күнделікті өмірде қолдануы |
Тез-тез жылдам сәйкестендіреді. Уақытқа жұмыс жасайды. |
Дескриптор: Келтіру формулаларын қолдана алады; Сөзді дұрыс құрайды. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Таратпа материалдары
Слайд |
||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс/ жұптық жұмыс 10 мин. |
Оқулықпен жұмыс. «ЕМТИХАН есебінен...» Емтиханда кездесетін тақырыпқа сай тапсырмалар беріледі. |
|
Дескриптор.
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады. |
ДК экраны Тақта |
||||||||||||||||||||
|
«Сергіту сәті» |
«Мен суретшімін» Мақсаты: - еркін ойлауға, шығармашылыққы баулу. -зейінді дамыту. |
Оқушылар қағазды басына қойып, арал салып, өзін бейнелейді. Қиялға беріледі. Әр адам өз өмірінің суретшісі екенін түсінеді. |
«Қол шапалақтау» әдісі арқылы. |
Парақ, оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Тесттік тапсырма |
«Пазл» әдісі. |
Оқушылар тест жауабын дұрыс табу арқылы пазлда жасырған тапсырмасын орындайды. Нәтижесі тақтада көрсетіледі. |
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады. Дескриптор: -берілген өрнектерді есептейді |
Слайд |
||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс. 10 мин. (қосымша тапсырма) Ойлан-Жұптас-Бөліс |
Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен талқылайды)
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор. -белгісіз санды табады. Бағалау: Дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін. Саралау Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін. |
А деңгейі: «Қатесін тап» Мына тапсырмалардың кейбіреуі ғана дұрыс. Оларды табыңыз. Қатесі бар өрнектерді түзетіп, жауабыңызды негіздеңіз. В деңгейі:
С деңгей:
|
Д
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. «Көршіңді тексер әдісі»
|
Таратпа материал. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: -Барлығын түсіндім -Сұрақтарым бар -Қосымша сабақ керек |
«Mentimetr» бағдарламасына кіріп, сабаққа байланысты көңілдерін білдіреді. |
Бағалау: Әр оқушы бағалау парағына 10 баллдық жүйеде бағасын шығарады. Мұғалімге жинап береді. |
ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||
|
|
10-баллдык жүйе аркылы багалау |
Барлық тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеріп алынған. Іс-әрекеттердің ауысып отыруы ең үлкен нәтижеге қол жеткізу мақсатында оқушылардың күші мен зейінін дұрыс үлестіруге ықпалын тигізеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонметрия
Тригонметрия
Қысқа мерзімді жоспар
|
|
Мектеп: «№45 орта бейіндік мектебі» КММ |
||
|
Күні: 16.02.24 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жакупова Н.А |
||
|
Сынып: 9 «В» |
Барлығы: 23 Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
9.3А Тригонометрия |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.2 Негізгі тринонометриялық формулаларды біледі: 9.2.4.3 Тригонометрия формулаларын еғсеп шығаруда қолдана алады; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді (формулаларды) біледі, есеп шығаруда қолдана алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
Формулаларды біледі, есеп шығаруда қолдана алады. |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Ұлттық құндылықтарды» есеп шығару барысында таныстыру, ойларын ашық жеткізуге баулу. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5 мин. Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. 5 мин |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу, Жағымды психологиялық ахуал «Edukaplay» платформасы арқылы үй тапсырмасын тексеру, формула сұрау. |
«Комплимент» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау. Дұрыс жауапты таңдайды, формуланы еске түсіреді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау парағына дұрыс жауап берсе белгі қояды. |
Слайд
«Edukaplay» платформасы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. Топтық жұмыс |
«Адасқан әріптер» әдісі Формула сәкестендіру «Тригонометрия өмірде». Тригонометрия тарихына, күнделікті өмірде қолдануы |
Тез-тез жылдам сәйкестендіреді. Уақытқа жұмыс жасайды. |
Дескриптор: Келтіру формулаларын қолдана алады; Сөзді дұрыс құрайды. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Таратпа материалдары
Слайд |
||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс/ жұптық жұмыс 10 мин. |
Оқулықпен жұмыс. «ЕМТИХАН есебінен...» Емтиханда кездесетін тақырыпқа сай тапсырмалар беріледі. |
|
Дескриптор.
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады. |
ДК экраны Тақта |
||||||||||||||||||||
|
«Сергіту сәті» |
«Мен суретшімін» Мақсаты: - еркін ойлауға, шығармашылыққы баулу. -зейінді дамыту. |
Оқушылар қағазды басына қойып, арал салып, өзін бейнелейді. Қиялға беріледі. Әр адам өз өмірінің суретшісі екенін түсінеді. |
«Қол шапалақтау» әдісі арқылы. |
Парақ, оқулық |
||||||||||||||||||||
|
Тесттік тапсырма |
«Пазл» әдісі. |
Оқушылар тест жауабын дұрыс табу арқылы пазлда жасырған тапсырмасын орындайды. Нәтижесі тақтада көрсетіледі. |
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады. Дескриптор: -берілген өрнектерді есептейді |
Слайд |
||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс. 10 мин. (қосымша тапсырма) Ойлан-Жұптас-Бөліс |
Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен талқылайды)
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор. -белгісіз санды табады. Бағалау: Дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін. Саралау Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін. |
А деңгейі: «Қатесін тап» Мына тапсырмалардың кейбіреуі ғана дұрыс. Оларды табыңыз. Қатесі бар өрнектерді түзетіп, жауабыңызды негіздеңіз. В деңгейі:
С деңгей:
|
Д
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. «Көршіңді тексер әдісі»
|
Таратпа материал. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: -Барлығын түсіндім -Сұрақтарым бар -Қосымша сабақ керек |
«Mentimetr» бағдарламасына кіріп, сабаққа байланысты көңілдерін білдіреді. |
Бағалау: Әр оқушы бағалау парағына 10 баллдық жүйеде бағасын шығарады. Мұғалімге жинап береді. |
ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||
|
|
10-баллдык жүйе аркылы багалау |
Барлық тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеріп алынған. Іс-әрекеттердің ауысып отыруы ең үлкен нәтижеге қол жеткізу мақсатында оқушылардың күші мен зейінін дұрыс үлестіруге ықпалын тигізеді. |
||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз








ескриптор:












