Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдіғамит Жазира Қонақбайқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9-сынып Алгебра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Тригонометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.4.4келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік пен қамқорлық қасиеттерін жоғары ұстауға баулу. Ұлттық құндылықтарды бағалау, өз елінің тарихын білуге және құрметтеуге баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Сабақты бастамас бұрын қазір әркім өзінің сұйікті ісі жайлы бізге ым-ишара арқылы түсіндіреді. Басқаларымыз тауып көрейік.
Wordwall платформасында өткен тақырыптар бойынша тапсырмалар ұсынылады. Үй жұмысын тексеру. |
Амандасады. Шеңбер құрып, ым-ишара арқылы өздерінің хоббиларын түсіндіреді, қалған оқушылар табады. Жебе және садақ әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын айтады. Сәйкес жауаптарды белгілейді.
|
Әр дұрыс жауап үшін 1 доллар беріледі
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
1.Жеке жұмыс: «Ой қозғау» әдісі (4мин) Саралаудың «Тапсырма» әдісі арқылы оқушыларға қайталауды ұйымдастыру мақсатында бүгінгі сабақта қолданылатын тригонометриялық функцияларының қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын белгілі уақыт ішінде жылдам жалғасын тауып, талқылауға арналған ширату тапсырмасын беремін. 1. sinα+sinβ= … 2. sinα - sinβ= … 3. cosα+cosβ= … 4. cosα - cosβ= … 5. tgα + tgβ=… 6. tgα - tgβ=… 7. sinα sinβ= … 8. cosαcosβ= … 9. sinα cosβ= … |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырманың жауаптарын жазады.
|
Әр дұрыс жауап үшін өзі-өзі бір доллар арқылы бағалайды.
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Берілген есептерді әрбір оқушы жеке орындап, өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен алмасады; шығарған есептері бүкіл топтық талқылауға ұласады. Оқулықпен жұмыс.
а) sin400+sin200= ә) cos1200-sin3300=
а) cos450cos150= ә) sin1050sin750=
ә) 2 Топтық жұмыс «Семантикалық карта» Дұрыс жауапқа «+» белгісін қояды.
|
|
Әр дұрыс жауап үшін бір доллар арқылы бағалайды. Жұптық бағалау жүргізіледі
Әр дұрыс жауап үшін бір доллар арқылы бағалайды. Топтық бағалау жасалады.
|
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Математикалық сауаттылық Бүгінгі сабақта жинаған долларды теңгеге айналдырып топ мүшелеріне бөледі. Кері байланыс:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Долларды теңгеге айналдыру
Үйге тапсырма. №4.32 |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометрия формулалары 9-сынып алгебра
Тригонометрия формулалары 9-сынып алгебра
Сабақ жоспары
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Әбдіғамит Жазира Қонақбайқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
9-сынып Алгебра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Тригонометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.2.4.4келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік пен қамқорлық қасиеттерін жоғары ұстауға баулу. Ұлттық құндылықтарды бағалау, өз елінің тарихын білуге және құрметтеуге баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Сабақты бастамас бұрын қазір әркім өзінің сұйікті ісі жайлы бізге ым-ишара арқылы түсіндіреді. Басқаларымыз тауып көрейік.
Wordwall платформасында өткен тақырыптар бойынша тапсырмалар ұсынылады. Үй жұмысын тексеру. |
Амандасады. Шеңбер құрып, ым-ишара арқылы өздерінің хоббиларын түсіндіреді, қалған оқушылар табады. Жебе және садақ әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын айтады. Сәйкес жауаптарды белгілейді.
|
Әр дұрыс жауап үшін 1 доллар беріледі
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
1.Жеке жұмыс: «Ой қозғау» әдісі (4мин) Саралаудың «Тапсырма» әдісі арқылы оқушыларға қайталауды ұйымдастыру мақсатында бүгінгі сабақта қолданылатын тригонометриялық функцияларының қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын белгілі уақыт ішінде жылдам жалғасын тауып, талқылауға арналған ширату тапсырмасын беремін. 1. sinα+sinβ= … 2. sinα - sinβ= … 3. cosα+cosβ= … 4. cosα - cosβ= … 5. tgα + tgβ=… 6. tgα - tgβ=… 7. sinα sinβ= … 8. cosαcosβ= … 9. sinα cosβ= … |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырманың жауаптарын жазады.
|
Әр дұрыс жауап үшін өзі-өзі бір доллар арқылы бағалайды.
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Берілген есептерді әрбір оқушы жеке орындап, өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен алмасады; шығарған есептері бүкіл топтық талқылауға ұласады. Оқулықпен жұмыс.
а) sin400+sin200= ә) cos1200-sin3300=
а) cos450cos150= ә) sin1050sin750=
ә) 2 Топтық жұмыс «Семантикалық карта» Дұрыс жауапқа «+» белгісін қояды.
|
|
Әр дұрыс жауап үшін бір доллар арқылы бағалайды. Жұптық бағалау жүргізіледі
Әр дұрыс жауап үшін бір доллар арқылы бағалайды. Топтық бағалау жасалады.
|
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Математикалық сауаттылық Бүгінгі сабақта жинаған долларды теңгеге айналдырып топ мүшелеріне бөледі. Кері байланыс:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Долларды теңгеге айналдыру
Үйге тапсырма. №4.32 |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



























