|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
21.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- келтіру формулаларын қорытып шығара алады; - келтіру формулаларын қорытып қолдана алады; |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Ұйымдас- тыру кезеңі
11 мин |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
« Classtime» әдісі Ойын арқылы оқушылар жауап беріп отырады
|
Мұғаліммен сәлемдесу
Оқушылар бір бірімен дәптерін ауыстырып тексереді;
Дескрипторлар Логикалық есепті шығарады; Жауабын айтады
Жауабы:144
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну
|
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың»
1 балл
«Power poit like» әдісі
1 балл |
АКТ; Жасанды интилект; Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
|
Мысал-1
Синус, косинус, тангенс және котангенстің жиі кездесетін мәндерінің кестесін қарастырайық
sin750° =
360° ∙ 2 + 30°, яғни sin750° = sin30° =
cos780° =
360° ∙ 2 + 60°, яғни cos780° = cos60° =
|
|
АКТ; Жасанды интилект Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы
8 минут Жеке тапсырма |
№659
|
Дескрипторлар Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша «Power poit like» әдісі
1 балл 1балл 1балл |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
АКТ; Жасанды интилект Оқулық авторы: Шыныбеков |
||
|
Жұптық тапсырма 10 минут |
№663 №664
|
Дескрипторлар Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; Жауабын жазады; Сәйкестіндіреді; |
ҚБ:«Power poit like» әдісі
.
1 балл 1балл 1балл 1балл |
Тақта; Оқу құралдары; |
||
|
Топтық тапсырма 9 мин |
Сергіту сәтті «Нейрожаттығулар»әдісі №661
Топ 1 А)
1
)
2)
3)
tg13
4)
ctg15
Топ 2 Ә)
1
)
2)
3) tg21
4)
ctg24
Топ 3
1
)
2)
3)
tg31
4)
ctg30
Топ 4
1
)
2)
3) tg(-30
4)
ctg(-22
|
Оқушылар бірге нейрожаттығу сызбадан бірге қозғала отырып орындайды
Дескрипторлар Оқушылар есепті зерттей отырып, өрнектің мәнін табады табады; Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; топтасып орындайды; Нәтежесін топ болып қорғайды; |
«Power poit like» әдісі
1 балл
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: АКТ; Жасанды интилект |
||
|
Бекіту тапсырмалары
Топтық тапсырма 2 мин |
|
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Карточкалар |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қортынды «Жасанды интетект» пайдаланып фото
Оқушылар! Тригонометрия — бұл математика саласы, ол бұрыштар мен үшбұрыштардың қасиеттерін зерттейді. Тригонометриялық функциялар (синус, косинус, тангенс және т.б.) көптеген практикалық қолдануларға ие. Міне, тригонометрияның өмірде қолданылуының бірнеше мысалдары:
Тригонометрияның бұл қолданулары оның өмірдегі маңыздылығын көрсетеді, және ол көптеген ғылыми және техникалық салаларда негіз болып табылады. Кері байланыс: «QR» әдісі
|
Үй тапсырмаларын азып алады №662 190-бет
Кері байланыс жасау Оқушылар сабақтан не үйренді QR арқылы жазады;
|
Бағалау тақтасы бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометрия.Келтіру формулалары.
Тригонометрия.Келтіру формулалары.
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
21.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- келтіру формулаларын қорытып шығара алады; - келтіру формулаларын қорытып қолдана алады; |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Ұйымдас- тыру кезеңі
11 мин |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
« Classtime» әдісі Ойын арқылы оқушылар жауап беріп отырады
|
Мұғаліммен сәлемдесу
Оқушылар бір бірімен дәптерін ауыстырып тексереді;
Дескрипторлар Логикалық есепті шығарады; Жауабын айтады
Жауабы:144
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну
|
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың»
1 балл
«Power poit like» әдісі
1 балл |
АКТ; Жасанды интилект; Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
|
Мысал-1
Синус, косинус, тангенс және котангенстің жиі кездесетін мәндерінің кестесін қарастырайық
sin750° =
360° ∙ 2 + 30°, яғни sin750° = sin30° =
cos780° =
360° ∙ 2 + 60°, яғни cos780° = cos60° =
|
|
АКТ; Жасанды интилект Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы
8 минут Жеке тапсырма |
№659
|
Дескрипторлар Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша «Power poit like» әдісі
1 балл 1балл 1балл |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
АКТ; Жасанды интилект Оқулық авторы: Шыныбеков |
||
|
Жұптық тапсырма 10 минут |
№663 №664
|
Дескрипторлар Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; Жауабын жазады; Сәйкестіндіреді; |
ҚБ:«Power poit like» әдісі
.
1 балл 1балл 1балл 1балл |
Тақта; Оқу құралдары; |
||
|
Топтық тапсырма 9 мин |
Сергіту сәтті «Нейрожаттығулар»әдісі №661
Топ 1 А)
1
)
2)
3)
tg13
4)
ctg15
Топ 2 Ә)
1
)
2)
3) tg21
4)
ctg24
Топ 3
1
)
2)
3)
tg31
4)
ctg30
Топ 4
1
)
2)
3) tg(-30
4)
ctg(-22
|
Оқушылар бірге нейрожаттығу сызбадан бірге қозғала отырып орындайды
Дескрипторлар Оқушылар есепті зерттей отырып, өрнектің мәнін табады табады; Берілген бұрыштардағы тригонометриялық функциялардың келтіру кестесін пайдалалады; Есептің дұрысын жазады; топтасып орындайды; Нәтежесін топ болып қорғайды; |
«Power poit like» әдісі
1 балл
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: АКТ; Жасанды интилект |
||
|
Бекіту тапсырмалары
Топтық тапсырма 2 мин |
|
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Карточкалар |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қортынды «Жасанды интетект» пайдаланып фото
Оқушылар! Тригонометрия — бұл математика саласы, ол бұрыштар мен үшбұрыштардың қасиеттерін зерттейді. Тригонометриялық функциялар (синус, косинус, тангенс және т.б.) көптеген практикалық қолдануларға ие. Міне, тригонометрияның өмірде қолданылуының бірнеше мысалдары:
Тригонометрияның бұл қолданулары оның өмірдегі маңыздылығын көрсетеді, және ол көптеген ғылыми және техникалық салаларда негіз болып табылады. Кері байланыс: «QR» әдісі
|
Үй тапсырмаларын азып алады №662 190-бет
Кері байланыс жасау Оқушылар сабақтан не үйренді QR арқылы жазады;
|
Бағалау тақтасы бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз




































