Сабақ тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері.у=соsx функциясы | Мектеп: № 22Елшібек батыр атындағы жалпы орта мектеп |
Күні: 21.10.2016ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Телеуова Н |
СЫНЫП: 10
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | у=cosx функциясы қасиеттерін қолданып зерттеу,графигін салу |
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: у=cosx функциясы қасиеттерін қолданып зерттеп,графигін саладыОқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Қарапайым түрлендірулерді қолданып, функцияның графигін салады:Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: |
Тілдік мақсат | Функцияны зерттеудің алгоритмін біледі |
Ресурстар | Оқулық, үлестірмелер,бағалау парағы, табыс өлшемдері |
Алдыңғы оқу |
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланған уақыт | Сабақтың барысы | Бағалау |
І. Ұйымдас тыру кезеңі 3 минут | І. СәлемдесуІІ.Психологиялық ахуал қалыптастыру | формативті бағалау |
ІІ. Үй тапсыр масын сұрау. 5 минут | y = sinx функциясының қасиеттері мен графигі = графигін схема түрінде салыңдар | Бағдаршам1-5ұпай |
V. Мағынаны тану. 15 минут
|
Оқулықпен жұмыс. 1-слайд у=cosx функциясы қасиеттерін қолданып зерттеу,графигін салуy = cosx функциясының қасиеттері мен графигі
|
формативті бағалау
1-5 ұпай аралығында |
VІ. Ой толғаныс: 15 минут | . І деңгей тапсырмалары№ 81. Функцияның тақ немесе жұп болатынын зерттеңдер.а) y = 1 – sin2xІІ деңгей тапсырмалары№ 81. Функциялардың графиктерін салыңдар:а) = № 78. Қарапайым түрлендірулерді қолданып, y = функцияның графигін салыңдар. Осы графиктің , y = cosx функциясының графигінен айырмашылығын көрсетіңдер |
1-5 ұпай аралығында |
Сабақты бекіту 3мин | у=cosx функциясы қасиеттерін қайталау | 1-5 ұпай аралығында
|
Үйге тапсырма1 минут | 1-деңгей: №82 2-деңгей №83 |
|
Шығармашалыққа,ғылыми зерттеушілікке ,өмірмен байланыстыруға арналған тапсырмалар | №84(ә)Қарапайым түрлендірулердіқолданып, берілген функцияның графигін салыңдар: у =3cos | 1-3 ұпай аралығында
|
Бағалау 1 минут | Әр топтағы топбасшылардың бағалау парақтары негізінде жиынтық балл мен бағаны жариялау, мадақтау. |
|
Кері байланыс 2минут | «Білім туннелі»әдісі: оқушылар екі қатарға қарама-қарсы тұрып, тақырып бойынша бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
|
Пәнаралық байланыс: АКT‐мен байланыс құндылықтармен байланыс: интербелсенді тақта |
| Рефлексия |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
|
|