|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.1В Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Құлмаханбетқызы Тынықай |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.2 - тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
10.2.3.2 - тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|
|
Бағалау критерийі |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. -
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Және де бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өтемін. 2. Оқушыларды Qazmath қосымшасы арқылы 3 топқа бөлемін. I топ синус II топ косинус III топ котангенс Әр топ «Топ ережесін» сақтайды. 3. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен білімдерін тексеру үшін wordwall. бағдарламасын қолданып «Сәйкестендір» әдісі бойынша тексеремін 1. y=sinx+2 2. y=cosx-3 3.y=2sinx 4.y=sin2x 5. y=cosx+2 1.sinx функциясының графигін 2 бірлік параллель жоғары көшіру арқылы салынады 2.cosx функциясының графигін 3 бірлік параллель төмен көшіру арқылы салынады 3.sinx функциясының графигін перпендикуляр бағытта екі есе созу 4.sinx функциясынының графигін OX өсінің бойымен екі есе сығу 5.cosx функциясының графигін 2 бірлік параллель жоғары көшіру арқылы салынады |
Оқушылар мұғаліммен амандасып, топ басшы сыныптағы оқушылардың сабаққа қатысуы жөнінде мәлімет береді. Топқа бөлу кезінде техника қауіпсіздігін сақтай отырып топтасады. Әр топ топ басшы сайлайды. Оқушылар сұраққа жылдам жауап беруге ат салысады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» сөздерімен қанаттандырады.
Үй тапсырмасына 1 балл |
Qazmath ∞ Қазақша математика сайты
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім 10 мин |
Негізгі бөлімде sinx және cosx функцияларының графиктерін «Қайталау - оқу айнасы» әдісі арқылы арнайы дайындалган сызбалар көмегімен тікбұрышты координаталар жүйесіне кескіндейді
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып орындайды 2 23 2
|
Слайд https://suite.smarttech-prod.com/share/ee4caf42-f090-4386-b1dc-5b7d26882825 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 12 мин. |
«Постер» I топ синус II топ косинус III топ котангенс топтпрына y=2sinx+1, y=sin2x-1, y=cosx-2 функцияларының графиктерін салуға тапсырма беріледі. Нәтижесін Geogebra бағдарламасы көмегімен тексеріледі. Салынған функциялардың графиктерін QR кодталған карточкаларды сканерлеу арқылы 3Д форматтағы графиктермен салыстырады
y=2sinx+1, y=sin2x-1, y=cosx-2
|
Оқушылар топқа түскен сұрақты бірлесе отырып ақылдасып, орындайды. Тапсырманы топ болып қорғайды
2. y=sin2x-1,
3.y=cosx-2
|
Дескриптор: - - -функцияның графигін салады Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. 2 балл |
ДК экран Презентация QR-кодталған карточкалар
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
Функция билейді
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс 10 мин. |
Оқушылар оқулықтан сабаққа қатысты ережелерді «Салыстыру» әдісімен орындайды. Оқулықтан есептер шығарту
|
Оқушылар функцияның ширектердегі таңбаларын анықтайды және салыстырады |
Дескриптор: - - Бағалау: Берілген сұрақтарды дұрыс толықтырады, жеке тапсырмаға жалпы 2 балл Бағалау: Берілген сұрақтарды дұрыс толықтырады, жеке тапсырмаға жалпы 3 балл |
ДК экраны
https://lum.io/share/f86da2ce-00f6-4f4f-81df-6de32e23481f |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
Кері байланыс
Сабаққа кері байланыс алу үшін answergarden желісінен сауалнама аламын. Үйге тапсырма беру: 2,22 есеп 63 бет (Шыныбеков Ә.Н.) Бағалау |
Answergarden желісінен мұғалім жіберген сауалнамаға жауап береді. Бағалау шкаласына орай әр оқушы өзінің сабаққа қатысуына қарай жұмыстарын қорытындылап, мұғалімге жазып береді.
|
Бағалау: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Шатасу орын алған оқушыларға мұғалім тарапынан түсіндірме жұмыстарын жүргізу. |
ДК экраны
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 10.1В Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Құлмаханбетқызы Тынықай |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.2 - тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
10.2.3.2 - тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу |
|
|
Бағалау критерийі |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. -
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Және де бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өтемін. 2. Оқушыларды Qazmath қосымшасы арқылы 3 топқа бөлемін. I топ синус II топ косинус III топ котангенс Әр топ «Топ ережесін» сақтайды. 3. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен білімдерін тексеру үшін wordwall. бағдарламасын қолданып «Сәйкестендір» әдісі бойынша тексеремін 1. y=sinx+2 2. y=cosx-3 3.y=2sinx 4.y=sin2x 5. y=cosx+2 1.sinx функциясының графигін 2 бірлік параллель жоғары көшіру арқылы салынады 2.cosx функциясының графигін 3 бірлік параллель төмен көшіру арқылы салынады 3.sinx функциясының графигін перпендикуляр бағытта екі есе созу 4.sinx функциясынының графигін OX өсінің бойымен екі есе сығу 5.cosx функциясының графигін 2 бірлік параллель жоғары көшіру арқылы салынады |
Оқушылар мұғаліммен амандасып, топ басшы сыныптағы оқушылардың сабаққа қатысуы жөнінде мәлімет береді. Топқа бөлу кезінде техника қауіпсіздігін сақтай отырып топтасады. Әр топ топ басшы сайлайды. Оқушылар сұраққа жылдам жауап беруге ат салысады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» сөздерімен қанаттандырады.
Үй тапсырмасына 1 балл |
Qazmath ∞ Қазақша математика сайты
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім 10 мин |
Негізгі бөлімде sinx және cosx функцияларының графиктерін «Қайталау - оқу айнасы» әдісі арқылы арнайы дайындалган сызбалар көмегімен тікбұрышты координаталар жүйесіне кескіндейді
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып орындайды 2 23 2
|
Слайд https://suite.smarttech-prod.com/share/ee4caf42-f090-4386-b1dc-5b7d26882825 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 12 мин. |
«Постер» I топ синус II топ косинус III топ котангенс топтпрына y=2sinx+1, y=sin2x-1, y=cosx-2 функцияларының графиктерін салуға тапсырма беріледі. Нәтижесін Geogebra бағдарламасы көмегімен тексеріледі. Салынған функциялардың графиктерін QR кодталған карточкаларды сканерлеу арқылы 3Д форматтағы графиктермен салыстырады
y=2sinx+1, y=sin2x-1, y=cosx-2
|
Оқушылар топқа түскен сұрақты бірлесе отырып ақылдасып, орындайды. Тапсырманы топ болып қорғайды
2. y=sin2x-1,
3.y=cosx-2
|
Дескриптор: - - -функцияның графигін салады Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. 2 балл |
ДК экран Презентация QR-кодталған карточкалар
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
Функция билейді
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс 10 мин. |
Оқушылар оқулықтан сабаққа қатысты ережелерді «Салыстыру» әдісімен орындайды. Оқулықтан есептер шығарту
|
Оқушылар функцияның ширектердегі таңбаларын анықтайды және салыстырады |
Дескриптор: - - Бағалау: Берілген сұрақтарды дұрыс толықтырады, жеке тапсырмаға жалпы 2 балл Бағалау: Берілген сұрақтарды дұрыс толықтырады, жеке тапсырмаға жалпы 3 балл |
ДК экраны
https://lum.io/share/f86da2ce-00f6-4f4f-81df-6de32e23481f |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
Кері байланыс
Сабаққа кері байланыс алу үшін answergarden желісінен сауалнама аламын. Үйге тапсырма беру: 2,22 есеп 63 бет (Шыныбеков Ә.Н.) Бағалау |
Answergarden желісінен мұғалім жіберген сауалнамаға жауап береді. Бағалау шкаласына орай әр оқушы өзінің сабаққа қатысуына қарай жұмыстарын қорытындылап, мұғалімге жазып береді.
|
Бағалау: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Шатасу орын алған оқушыларға мұғалім тарапынан түсіндірме жұмыстарын жүргізу. |
ДК экраны
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















