9 сынып алгебра. Сабақ жоспары №5
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.4А Тригонометрия |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мухтарова Айтканым Булатовна |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
10.04.2024 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.7 тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын білу; қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5мин |
Сәлемдесу; Психологиялық ахуал:» «Қошеметтер бұрқасыны» тренингі. Түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру Сабақ ақсатымен таныстыру: Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын білу; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорыту; -тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолдану |
Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Алдын ала үрленген шарлардан бірін алып,сыртына тілек жазады да ,бір-біріне лақтырады да ,қолына түскен шардағы өзіне арналған тілекті оқу арқылы ,бір-біріне көтеріңкі тілек тілейді. Сабаққа дайындықты бастау;Үй тапсрмасын QR код әдісімен тексереді №28.5 (2) №28.5(4)
WordWall платформасы арқылы келтіру формулаларына тест тапсырмасын орындайды https://wordwall.net/resource/63754594 Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды |
|
Слайд; Оқу құралдары |
|
|
Сабақтың басы 10мин |
Көбейтіндіні қосындыға түрлендіру Жаңа сабақ Аргументтері əр түрлі синус жəне косинус функцияларының көбейтіндісі сол аргументтердің қосындысы мен айырымының синустарының қосындысының жартысына тең.
Аргументтері əр түрлі косинус функцияларының көбейтіндісі сол аргументтердің қосындысы мен айырымының косинустарының қосындысының жартысына тең.
|
Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу: Қандай формулалар қосу формулалары деп аталады? cos Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды |
слайд; Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; Сызғыш |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Бекіту тапсырмаларын орындау 1 тапсырма Жылдам есепте
|
2 тапсырма
ж: 3tg40° |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -өрнектерді түрлендіреді. Әрбір дұрыс тапсырмага 1 балл қойылады |
слайд; Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; Сызғыш Бағалау парақтары |
|
Қатесін тап Шынар
Еламан Аружан
|
4-Тапсырма
|
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -өрнектерді түрлендіреді. Әрбір дұрыс тапсырмага 1 балл қойылады |
Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; |
||
|
Оқулықпен жұмыс: № 28.11 № 28.12 Тақтада бір оқушы орындайды, №28.12 4-шісін өзім орындап көрсетемін |
|||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия. Алты қалпақ әдісімен алынады Үйге тапсырма. № 28.11(2,4); №28.12(2) есепті шығару; формула жаттау |
Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? |
Сабақ бойы жинаған ұпайлары мен белсенділіктеріне қарай 1-10 баллдық шкаламен бағалайды |
Оқу құралдары; Бағалау парақтары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулалары
Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулалары
9 сынып алгебра. Сабақ жоспары №5
Бекітемін:
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.4А Тригонометрия |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мухтарова Айтканым Булатовна |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
10.04.2024 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.7 тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын білу; қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5мин |
Сәлемдесу; Психологиялық ахуал:» «Қошеметтер бұрқасыны» тренингі. Түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру Сабақ ақсатымен таныстыру: Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын білу; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорыту; -тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолдану |
Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Алдын ала үрленген шарлардан бірін алып,сыртына тілек жазады да ,бір-біріне лақтырады да ,қолына түскен шардағы өзіне арналған тілекті оқу арқылы ,бір-біріне көтеріңкі тілек тілейді. Сабаққа дайындықты бастау;Үй тапсрмасын QR код әдісімен тексереді №28.5 (2) №28.5(4)
WordWall платформасы арқылы келтіру формулаларына тест тапсырмасын орындайды https://wordwall.net/resource/63754594 Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды |
|
Слайд; Оқу құралдары |
|
|
Сабақтың басы 10мин |
Көбейтіндіні қосындыға түрлендіру Жаңа сабақ Аргументтері əр түрлі синус жəне косинус функцияларының көбейтіндісі сол аргументтердің қосындысы мен айырымының синустарының қосындысының жартысына тең.
Аргументтері əр түрлі косинус функцияларының көбейтіндісі сол аргументтердің қосындысы мен айырымының косинустарының қосындысының жартысына тең.
|
Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу: Қандай формулалар қосу формулалары деп аталады? cos Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды |
слайд; Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; Сызғыш |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Бекіту тапсырмаларын орындау 1 тапсырма Жылдам есепте
|
2 тапсырма
ж: 3tg40° |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -өрнектерді түрлендіреді. Әрбір дұрыс тапсырмага 1 балл қойылады |
слайд; Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; Сызғыш Бағалау парақтары |
|
Қатесін тап Шынар
Еламан Аружан
|
4-Тапсырма
|
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -өрнектерді түрлендіреді. Әрбір дұрыс тапсырмага 1 балл қойылады |
Оқулық; Оқу құралдары Тақта; Қалам; |
||
|
Оқулықпен жұмыс: № 28.11 № 28.12 Тақтада бір оқушы орындайды, №28.12 4-шісін өзім орындап көрсетемін |
|||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия. Алты қалпақ әдісімен алынады Үйге тапсырма. № 28.11(2,4); №28.12(2) есепті шығару; формула жаттау |
Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? |
Сабақ бойы жинаған ұпайлары мен белсенділіктеріне қарай 1-10 баллдық шкаламен бағалайды |
Оқу құралдары; Бағалау парақтары |
|
шағым қалдыра аласыз





















