|
Бөлім: Тригонометрия |
Мектеп: |
Сыныбы: 9 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибраева С.Т. |
||||||
|
Пәні: алгебра |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.5 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу; 9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу; бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
- тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын таба алады; - тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: Сабақтың соңы
Бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту
Ой қозғау: Алдыңғы мақсатты қайталау және бекіту Дәптерге орындау №1 Таңбаларын анықтаңыздар
№2 Функцияның анықталу облысын мен мәндерінің жиынын табыңыздар
№3 Периодын анықтаңыздар
Кері байланыс 2-тапсырма. « ПАЗЛ» әдісі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін кестеге толтырасыздар.
3 тапсырма. Жұптық жұмыс «Зерттеушілік тапсырма» Оқулықтан 3 топқа №21.15-21.16(1-2) - 2 балл
4-тапсырма. « Жинақтау. Оқушылар сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» стратегиясы арқылы жауап беру. Топтық жұмыстар қорытындысы: 15-17 б –«5» 11-14 б –«4» 6-10 б –«3» Үйге тапсырма №21.29-21.30 «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты бекіту 1.Қандай функция тақ? 2. Қай функциялардың анықталу облысы бірдей? 3.Мәндер жиыны деген не? 4. Период деп нені айтады? 5. қай ширекте барлық функция оң таңбалы? 6. қай функциялар жұп? 7. қай функциялар бір –біріне кері? Рефлексия. Кері байланыс.«Менің көңіл күйім» Бағалау парағын тапсырады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар тестті орындап qr арқылы тексереді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Топқа бөлінеді. Дескриптор: - Тригонометриялық функциялардың қай ширектерде орналасатынын анықтайды; - Тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтайды; - Функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын табады; - Тригонометриялық функциялардың периодтарын анықтау формуласын жазады; -периодтарын табады. тригонометриялық функциялардың қасиеттерін кестеге толтырады. Дескриптор: - Тригонометриялық функциялардың таңбаларын дұрыс қояды; - Функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын табады; - Тригонометриялық функциялардың периодтарын анықтайды; -жұп, тақтығын табады. Дескриптор -Мәніне байланысты 1 ші бұрышты анықтайды -Қалған бұрыштарды анықтайды Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» стратегиясы арқылы жауап беру. Оқушылар сұрақтарға жауап беріпкері байланыс жасайды. Бағалау парағы |
Бағдаршам
Мадақтау Кері байланыс |
https://wordwall.net/ru/resource/85349830
Кітап, дәптер
https://wordwall.net/ru/resource/85354952
https://wordwall.net/ru/resource/85356047
https://padlet.com/sanduibraeva57/padlet-lry69phu2pi40c68
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері
|
Бөлім: Тригонометрия |
Мектеп: |
Сыныбы: 9 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ибраева С.Т. |
||||||
|
Пәні: алгебра |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.5 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу; 9.2.4.6 бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу; бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
- тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын таба алады; - тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру; |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы: Сабақтың соңы
Бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту
Ой қозғау: Алдыңғы мақсатты қайталау және бекіту Дәптерге орындау №1 Таңбаларын анықтаңыздар
№2 Функцияның анықталу облысын мен мәндерінің жиынын табыңыздар
№3 Периодын анықтаңыздар
Кері байланыс 2-тапсырма. « ПАЗЛ» әдісі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін кестеге толтырасыздар.
3 тапсырма. Жұптық жұмыс «Зерттеушілік тапсырма» Оқулықтан 3 топқа №21.15-21.16(1-2) - 2 балл
4-тапсырма. « Жинақтау. Оқушылар сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» стратегиясы арқылы жауап беру. Топтық жұмыстар қорытындысы: 15-17 б –«5» 11-14 б –«4» 6-10 б –«3» Үйге тапсырма №21.29-21.30 «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты бекіту 1.Қандай функция тақ? 2. Қай функциялардың анықталу облысы бірдей? 3.Мәндер жиыны деген не? 4. Период деп нені айтады? 5. қай ширекте барлық функция оң таңбалы? 6. қай функциялар жұп? 7. қай функциялар бір –біріне кері? Рефлексия. Кері байланыс.«Менің көңіл күйім» Бағалау парағын тапсырады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар тестті орындап qr арқылы тексереді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Топқа бөлінеді. Дескриптор: - Тригонометриялық функциялардың қай ширектерде орналасатынын анықтайды; - Тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтайды; - Функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын табады; - Тригонометриялық функциялардың периодтарын анықтау формуласын жазады; -периодтарын табады. тригонометриялық функциялардың қасиеттерін кестеге толтырады. Дескриптор: - Тригонометриялық функциялардың таңбаларын дұрыс қояды; - Функциялардың анықталу облысы мен мәндерінің жиынын табады; - Тригонометриялық функциялардың периодтарын анықтайды; -жұп, тақтығын табады. Дескриптор -Мәніне байланысты 1 ші бұрышты анықтайды -Қалған бұрыштарды анықтайды Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» стратегиясы арқылы жауап беру. Оқушылар сұрақтарға жауап беріпкері байланыс жасайды. Бағалау парағы |
Бағдаршам
Мадақтау Кері байланыс |
https://wordwall.net/ru/resource/85349830
Кітап, дәптер
https://wordwall.net/ru/resource/85354952
https://wordwall.net/ru/resource/85356047
https://padlet.com/sanduibraeva57/padlet-lry69phu2pi40c68
|
|||
шағым қалдыра аласыз















