|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.6 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу; 10.1.3.7 - квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.1.3.8 - біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Барлық оқушылар: Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің шешімін жаза алады. 2. Оқушылардың көбісі: Бір ғана тригонометриялық функцияға байланысты берілген алгебралық теңдеулерге келтірілетін тригонометриялық теңдеулердің шешімін таба біледі. 3. Кейбір оқушылар: Тригонометриялық формулалардықолдану арқылы шешілетін тригонометриялық теңдеулердің шешімін таба біледі |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-10
мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық дайындық Топқа бөлу Кеспе қағаздары арқылы 3 топқа топтастырамын sinx, cosx және tgx Үй тапсырмасын тексеру. №8.3 Plikers бағдарламасы рақылы үй тапсырмасын тексеремін
|
Мұғаліммен амандасады.
Назарларын сабаққа бөледі.
Кеспе қағаздары арқылы 1 топ sinx 2 топ cosx 3 топ tgx болып топтасады
QR-код арқылы тест сұрақтарына жауап береді
Бірлесе отырып қатемен жұмыс жүргізеді.
|
Дескриптор -тригонометриялық теңдеулерді анықтайды; -тригонометриялық теңдеулердің шешімін жазады; Бағалау шкаласы Жалпы балл – 2
|
Ұялы телефон ДК экран Plikers |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10-40 мин |
Оқулықтан деңгейлік тапсырмалар (А, В,С ) беремін wordwall.net бағдарламасы көмегімен жауаптарды сәйкестендіру арқылы тексеремін
1 топ
2 топ
3 топ
Постер қорғау
1 топ Теңдеуді шешіңіз 5cos3x-5=0
2 топ Теңдеуді шешіңіз
3 топ Теңдеуді шешіңіз
Сергіту сәті."Тропиктік орман" Мұғалім ойынды жүргізеді. Бірінші-қолын қолына үйкейді. Екінші -алақан соғады. Үшінші-сандарын соғады т.с.с. Бұл тропиктік ормандағы жаңбыр еді. Тоқтатады. "Қайтадан айналып күн шықты" деп әрекетін аяқтайды.
Қызықты ақпарат: Геометрия пәнінде Пифагор теоремасы бар, ұлы Грек математигі Пифагор ойлап тапқан. Кейбір деректерде осы теорема қолданысқа енген сәтте 80 өгізді сойып той жасалынган делінеді (б.з.д 570-490). Қаншама ғасыр өтседе еш өзгеріссіз әлі қолданылып келеді. Тригонометриялық функцияларда Пифагор теоремасының басқа түрі болып саналады
Сабақты қортындылау мақсатында Plikers бағдарламасы рақылы тест тапсырмасын орындатамын
|
Оқушылар топ болып орындайды және дәптерге түсіріп отырады
wordwall.net бағдарламасы көмегімен жауаптарды сәйкестендіреді
.
Оқушылар А3 параққа берілген теңдеудің шешімдерін көрсетеді, тақтада әр топ постер қорғайды
Бірінші-қолын қолына үйкейді. Екінші -алақан соғады. Үшінші-сандарын соғады т.с.
QR-код арқылы тест сұрақтарына жауап береді
|
Дескриптор: - тригонометриялық теңдеулердің шешімін табады -шешімдерді жауаппен сәйкестендіреді; Бағалау шкаласы Жалпы балл – 3
Дескриптор:
тригонометриялық теңдеулерді көрсетеді;
теңдеуді шешеді
тригонометриялық кестемен радиандық өлшемін алады
тригонометриялық функцияларды шешу шешімдерін дұрыс анықтайды
-есепті шығарады
Жалпы балл -2 Дескриптор: теңдеуді шешеді
тригонометриялық кестемен радиандық өлшемін алады
тригонометриялық функцияларды шешу шешімдерін дұрыс анықтайды
-есепті шығарады
Жалпы балл -3 |
Экран Оқулық 10-сынып. bilimland.kz Нысанов А.А Математикадан ҰБТ дайындық Бейсеков Ж Анализ бастамалары 2015ж bilimland.kz
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 40-45 |
Рефлексия
|





























