Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
10.2В
|
Мектеп:
№169
|
Күні: 3/12/2020
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Абилкасимова Назгул
Шералиевна
|
Сынып: 10
Б
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Тригонометриялық теңсіздікті
шешу
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
10.2.3.17 -
қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше
алу;
|
Сабақтың
мақсаты
|
-
cosx≥а, cos≤a түріндегі теңсіздікті бірлік шеңбердің
көмегімен шешуді білу;
-
Теңсіздіктің шешімі "сағат тіліне
қарсы және кішіден үлкеніне қарай" жазылатынын
түсіну;
-
cosx≥а, cos≤a теңсіздігін шешу үшін
график және формула қолдану;
-
cosx≥а, cos≤a айырмашылық пен ұқсастығына талдау
жасау
|
Ойлау
дағдылары
|
-
Білу және түсіну;
-
Қолдану және талдау.
|
Бағалаукритерийлері
|
Оқушылар
-
cosx≥а, cosх≤a түріндегі теңсіздікті
бірлік шеңбердің көмегімен шешуді біледі;
-
Теңсіздіктің шешімі "сағат тіліне
қарсы және кішіден үлкеніне қарай" жазылатынын
түсінеді;
-
cosx≥а, cosх≤a теңсіздігін шешу үшін
график және формула қолданады;
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жалпыға бірдей еңбек
қоғамы – үздіксіз білім алуға және
бәсекеге қабілетті болуға
дағдыландырады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
География, физика, сызу
|
АКТ
қолдану
дағдылары
|
Googlemeet, googlejamboard, kahoot.it,
idroo, googleform
|
Бастапқыбілім
|
Теңсіздік, Тригонометрия
формулалары
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңі
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
10 мин
|
-
Ұйымдастыру
кезеңі. Сабақ мақсатын қою.
Мұғалім
оқушылармен сәлемдесіп, олардың сабаққа дайындығын
тексереді.
Үй тапсырмасын
kahoot.com бағдарламасы арқылы тексеру, бағдарлама өзі ең жылдам
әрі дұрыс жауап берген оқушыларды анықтап
марапаттайды.
«Көрсет және әңгімеле» әдісі
Тақырыпты ашу
үшін "Тригонометрия өмірде" презентациясын алдыңғы сабақтағы үздік
деп танылған оқушыға сараланған тапсырма түрінде берілген Әбдіқадыр
Ақниетті тыңдаймыз.
Мұғалім
сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын айтады.
Оқушыларға
бағалау критерийлері айтылып, сабақ соңында күтілетін нәтижелер
анықталады.
|
https://create.kahoot.it/user-reports/live-game/51ff25fa-898e-43a8-a61c-6be7391808a6/d45147ff-add1-4d62-b302-2b9cd61246a0/1606489883022
|
Сабақтың ортасы
(18мин)
7 мин
5мин
5мин
1мин
|
"Жаңа сабақты түсіндіру"
повер пойнт және бейнежазба арқылы
Қаншалықты түсінгендерін анықтау мақсатында Гуглжамбоард
бағдарламасында сәйкестендіру мысалын қарастыру.
Венн диаграммасы арқылы "cosx≥а, cosх≤a"
талдау
Оқулықпен жұмыс
Талқылауға қатысып сабақ мақсатына жеткеніне көзім жеткен
екі оқушыға оқулықтан есеп беріп тақтаға шығарамын. Қалған оқушылар
өз дәптерлеріне шығарады. Тақтадан бұрын болған оқушы өз есебін
ортаға көрсетеді, талданады.
Тақтада шығарылған екі
оқушыны сыныптастары смайлик арқылы бағалайды.
|
Сamtasia,
Googlejamboard
Idroo ортақ тақтасы
арқылы
|
Сабақтың
соңы,
12 мин
|
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырмалар
Жеке жұмыс "Онлайнмектеп" платформасында жасалған
сараланған тапсырма. (10балл)
Рефлексия. Googleform
арқылы "Иә-жоқ"
Үй тапсырмасына- "Пиза
тапсырмасы"
Бағалау.
Онлайнмектеп платформасындағы мониторигке
сәйкес күнделікке қалыптастырушы бағалауды қою.
|
Googleform
https://onlinemektep.org/schedule/lesson/2bb2a582-f0c2-428b-9466-af9b0d84883d
|