|
Мектеп |
|
|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешуге есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.6 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алады |
|
Бағалау критерийлері |
тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алуды үйренеді |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. «Жақсартуға арналған уақыт»-әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу (оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілеп, оқушыларды |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Жалпы балл -2 |
Оқулық 10 – сынып |
||||||
|
«Миға шабуыл» әдісі 5 мин |
Есептерді шығарыңдар 1) sin4x+cos²x=2 2) cos⁴3/2x-sin⁴3/2x=1/2 3) 3sin²x+sin2x=2 4) cos²x-3sinx*cosx=-1 |
Оқушы есептерді шығарады |
Дескриптор: - есептерді шығарады Жалпы балл - 2 |
Оқулық 10-сынып. |
||||||
|
Сабақтың ортасы. Ой қозғау 10 мин Жаңа тақырып ты меңгеру кезеңі |
1.Теңдеу деген не? 2.Қарапайым тригонометриялық теңдеу деген не? Айнымалысы тригонометриялық функция таңбасының ішінде болатын теңдеу тригонометриялық теңдеу деп аталады. 2. sin x = а, , cos x= а , tg x= а, ctg x=a түрінде берілген теңдеу қарапайым тригонометриялық теңдеу деп аталады |
Оқушылар берілген ережелерді дәптерге жазады. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы |
||||||
|
Оқулықтан есептер шығару 15 мин |
Тригонометриялық теңдеулерді шығарыңдар 1) 6sin²x-3sinx*cosx-cos²x=1 2) 5sin²x+3sinx*cosx-2cos²x=3 3) cos²x-cos²2x+cos²3x-cos²4x=0 4) sin²3x+sin²4x + sin²6x + sin²7x=2 |
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі |
Дескриптор: -теңдеулерді шығарады
Жалпы балл -3 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. |
||||||
|
Сабақтың соңы. «Білгеніңмен бөліс»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин |
Білім дағдысы: Түсіну Кестені толтырыңыз.
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. |
Оқушылар берілген кестені толтырады.
|
Дескриптор: - тригонометриялық теңдеулерді көрсетеді. Жалпы балл -1 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық теңсіздіктер 10 сынып ЖИБ
Тригонометриялық теңсіздіктер 10 сынып ЖИБ
|
Мектеп |
|
|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешуге есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.6 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алады |
|
Бағалау критерийлері |
тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алуды үйренеді |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. «Жақсартуға арналған уақыт»-әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу (оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілеп, оқушыларды |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Жалпы балл -2 |
Оқулық 10 – сынып |
||||||
|
«Миға шабуыл» әдісі 5 мин |
Есептерді шығарыңдар 1) sin4x+cos²x=2 2) cos⁴3/2x-sin⁴3/2x=1/2 3) 3sin²x+sin2x=2 4) cos²x-3sinx*cosx=-1 |
Оқушы есептерді шығарады |
Дескриптор: - есептерді шығарады Жалпы балл - 2 |
Оқулық 10-сынып. |
||||||
|
Сабақтың ортасы. Ой қозғау 10 мин Жаңа тақырып ты меңгеру кезеңі |
1.Теңдеу деген не? 2.Қарапайым тригонометриялық теңдеу деген не? Айнымалысы тригонометриялық функция таңбасының ішінде болатын теңдеу тригонометриялық теңдеу деп аталады. 2. sin x = а, , cos x= а , tg x= а, ctg x=a түрінде берілген теңдеу қарапайым тригонометриялық теңдеу деп аталады |
Оқушылар берілген ережелерді дәптерге жазады. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы |
||||||
|
Оқулықтан есептер шығару 15 мин |
Тригонометриялық теңдеулерді шығарыңдар 1) 6sin²x-3sinx*cosx-cos²x=1 2) 5sin²x+3sinx*cosx-2cos²x=3 3) cos²x-cos²2x+cos²3x-cos²4x=0 4) sin²3x+sin²4x + sin²6x + sin²7x=2 |
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі |
Дескриптор: -теңдеулерді шығарады
Жалпы балл -3 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. |
||||||
|
Сабақтың соңы. «Білгеніңмен бөліс»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин |
Білім дағдысы: Түсіну Кестені толтырыңыз.
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. |
Оқушылар берілген кестені толтырады.
|
Дескриптор: - тригонометриялық теңдеулерді көрсетеді. Жалпы балл -1 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
шағым қалдыра аласыз













