Тригонометриялық теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Б.Т.Орымбаева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу (Жаңа тақырып). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушылар: 10.2.3.17 қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тригонометриялық теңдеулер, тригонометриялың негізгі формулалары, тригонометриялық мәндер кесетсі, кері тригонометриялық функция |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Сыныпта жағымды психологиялық ахаул тудыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәселелік сұрақ 4 мин |
Берілген теңдеуді шешіңіз:
Теңсіздікті шешіңіз:
|
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып пен сабақ мақсатын тұжырымдау 1 мин |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен оның мақсатын тұжырымдайды. - Орындаған тапсырма мен бейне материал бойынша сабағымыздың зерттеу пәні не болады деп ойлайсыздар? Презентация. |
Слайд 2-3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 10 мин |
.
Берілген шарттарды пайдалана отырып әр топ сәйкес функцияның графигіне зерттеу жүргізеді. Жасалатын қадам реті: 1. Ортаға сәйкес тригонометриялық функция графигі мен бірлік шеңберді салу 2. Фломастермен немесе түрлі түсті қарындашпен үш жағдайға қатысты берілген теңсіздіктің шешімін белгілеу. 3. Теңсіздіктің жалпы шешімін шығарып алу.
Қажет болған жағдайда мұғалім түзетулер жасайды. |
Қосымша 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Дәптерлеріне түртпе жасайды, қызықтырған сұрақтарды қояды. Кестені толтырады.
берілген кестені толтыру. |
Қосымша 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту. 10 мин |
1.. Шешу жолдарын талқылайды (өз жауаптарын басқалармен жауаптарымен салыстырады), анализ жасайды, қажет болған жағдайда өз шешімдерін толықтырады.
1
2 .
3 .
4.
5 .
6. Оқушыларға тапсырма: :
b)
c) 2.
a) b) c) 3. a) b) c) Деңгейіне байланысты сараланған тапсырмалар: Answers:
b)
c)
2.
a)
b)
c)
3.
a)
b)
c) Жетістік критерийлері: - Тригонометриялық бұрыштың мәнін біледі; - Кері тригонометриялық функцияның мәнін анықтай алады, оң және теріс мәндер үшін; - Түрлендәрулер мен есептеулерді дұрыс орындайды; - Теңдеу немесе теңсіздіктің шешімі дұрыс анықталған. |
Қосымша 3-4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 2 мин |
Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:
|
Қосымша 5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы №3.65-3.67 |
|
Қосымша 6 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау күрделендірілген есептер арқылы жүзеге асырылады. |
Сабақ барысында өзін-өзі тексеру және бір-бірін тексеру жүреді |
Денсаулықты нығайту технологиялары |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Оқу мақсаттары нақты және қол жетімді болды. Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті. Саралау дұрыс жүзеге асырылды. Time management ұсталынды. Жоспардан ауытқулар болған жоқ. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Тригонометриялық теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Б.Т.Орымбаева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу (Жаңа тақырып). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушылар: 10.2.3.17 қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтаны қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тригонометриялық теңдеулер, тригонометриялың негізгі формулалары, тригонометриялық мәндер кесетсі, кері тригонометриялық функция |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Сыныпта жағымды психологиялық ахаул тудыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәселелік сұрақ 4 мин |
Берілген теңдеуді шешіңіз:
Теңсіздікті шешіңіз:
|
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып пен сабақ мақсатын тұжырымдау 1 мин |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен оның мақсатын тұжырымдайды. - Орындаған тапсырма мен бейне материал бойынша сабағымыздың зерттеу пәні не болады деп ойлайсыздар? Презентация. |
Слайд 2-3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 10 мин |
.
Берілген шарттарды пайдалана отырып әр топ сәйкес функцияның графигіне зерттеу жүргізеді. Жасалатын қадам реті: 1. Ортаға сәйкес тригонометриялық функция графигі мен бірлік шеңберді салу 2. Фломастермен немесе түрлі түсті қарындашпен үш жағдайға қатысты берілген теңсіздіктің шешімін белгілеу. 3. Теңсіздіктің жалпы шешімін шығарып алу.
Қажет болған жағдайда мұғалім түзетулер жасайды. |
Қосымша 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Дәптерлеріне түртпе жасайды, қызықтырған сұрақтарды қояды. Кестені толтырады.
берілген кестені толтыру. |
Қосымша 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту. 10 мин |
1.. Шешу жолдарын талқылайды (өз жауаптарын басқалармен жауаптарымен салыстырады), анализ жасайды, қажет болған жағдайда өз шешімдерін толықтырады.
1
2 .
3 .
4.
5 .
6. Оқушыларға тапсырма: :
b)
c) 2.
a) b) c) 3. a) b) c) Деңгейіне байланысты сараланған тапсырмалар: Answers:
b)
c)
2.
a)
b)
c)
3.
a)
b)
c) Жетістік критерийлері: - Тригонометриялық бұрыштың мәнін біледі; - Кері тригонометриялық функцияның мәнін анықтай алады, оң және теріс мәндер үшін; - Түрлендәрулер мен есептеулерді дұрыс орындайды; - Теңдеу немесе теңсіздіктің шешімі дұрыс анықталған. |
Қосымша 3-4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 2 мин |
Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:
|
Қосымша 5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы №3.65-3.67 |
|
Қосымша 6 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау күрделендірілген есептер арқылы жүзеге асырылады. |
Сабақ барысында өзін-өзі тексеру және бір-бірін тексеру жүреді |
Денсаулықты нығайту технологиялары |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Оқу мақсаттары нақты және қол жетімді болды. Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті. Саралау дұрыс жүзеге асырылды. Time management ұсталынды. Жоспардан ауытқулар болған жоқ. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз










































































