Кенесары Қасымұлы атындағы №33 жалпы орта білім беретін
мектеп
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Тақырыбы: Тригонометриялық
теңсіздіктерді шешу.
|
Бөлім: |
10.2В Тригонометриялық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахтыбай Мөлдір |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.3.17 – қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше білу; 10.2.3.18 – тригонометриялық теңсіздіктерді шеше білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешу біледі; Квадраттық теңсіздікке келтірілетін тригонометриялық теңсіздіктерді шешу біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Жағымдыпсихологиялықахуалқалыптастыру:
Бір-біріне тек қана дауысты дыбыстан басталатын комплимент айтыңдар. Мысалы: Сен бүгін Әдемісің. Сен бүгін Ажарлысың...... Өтілген сабақ бойынша, оқушылар қарапайым тригонометриялық теңсіздікті шешу біледі. Сондықтан тақырыпқа шығу мақсатында, олар екі қарапайым тригонометриялық теңсіздікті шешеді де, теңсіздіктер жүйесін шешуге тырысады
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, тетраэдр туралы сұрақтарға жауап береді, топта талқылайды, викторинаға қатысып, белсенділік танытады, сабақ мақсатын тыңдайды. |
Мақсаты:Оқушылардың теңсіздіктерді шешу дағдыларын дамыту,тригонометриялық теңсіздіктер туралы түсінік қалыптастыруғ Тиімділігі: Оқушыларды бір-бірімен әрекеттесуге, пікір алмасуға ынталандырады, сабақтың интерактивтілігін арттырады, көңіл күйін көтереді. |
Мотивациялық сөздер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну
|
Оқушылар жұпқа бөлініп, келесі тапсырмаларды орындайды
Жауаптары
.
|
Тетраэдрдің анықтамасын тыңдайды, қасиеттерін жазады, формулаларды дәптеріне түсіреді, интерактивті тақтадан көреді, топта есептер шығарып, сұрақтар қояды, сабақтан алған білімдерін талқылайды. |
Дескриптор: Оқушылардың белсенділігін, жауаптарын, практикалық жұмыстарын бағалау. |
п |
||||||||||||
|
Практикалық бөлім
|
Практикалық тапсырма Келесі теңсіздіктерді шешіңдер
Жауабы: Күтілетін нәтеже: Оқушылардың квадраттық теңсіздікке келтірілетін тригонометриляық теңсіздікті шешеді. |
Бағалау критерийі:
Формулаларды дұрыс қолдану, есептеулердегі дәлдік, топтық жұмыста ынтымақтастық, тапсырмаларды уақытында орындау. |
Дескриптор:
Формулаларды дұрыс қолдану. Есептеулердегі дәлдік. Топтық жұмыста белсенділік. Нәтижені түсіндіре білу. |
Презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Күтілетін нәтиже: Нәтежесінде оқушылар осы тақырып бойынша өзіне жоспар құрастырады.
|
Бағалау критерийі:
Оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты ауызша кері байланыс беру. Жұптық жұмыс барысында бір-бірін бағалау. |
Дескриптор:
Сабақта алған білімдерін талқылау. Кері байланыс берудің толықтығы мен нақтылығы. Үй тапсырмасын орындауға ынталы болуы. Түсініксіз мәселелерді анықтау және сұрау. |
Геометриялық фигуралар моделдері (тетраэдрді көрсету үшін). Интерактивті тақта. Презентация материалдары. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Кенесары Қасымұлы атындағы №33 жалпы орта білім беретін
мектеп
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Тақырыбы: Тригонометриялық
теңсіздіктерді шешу.
|
Бөлім: |
10.2В Тригонометриялық теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахтыбай Мөлдір |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.3.17 – қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше білу; 10.2.3.18 – тригонометриялық теңсіздіктерді шеше білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңсіздіктер жүйесін шешу біледі; Квадраттық теңсіздікке келтірілетін тригонометриялық теңсіздіктерді шешу біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Жағымдыпсихологиялықахуалқалыптастыру:
Бір-біріне тек қана дауысты дыбыстан басталатын комплимент айтыңдар. Мысалы: Сен бүгін Әдемісің. Сен бүгін Ажарлысың...... Өтілген сабақ бойынша, оқушылар қарапайым тригонометриялық теңсіздікті шешу біледі. Сондықтан тақырыпқа шығу мақсатында, олар екі қарапайым тригонометриялық теңсіздікті шешеді де, теңсіздіктер жүйесін шешуге тырысады
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, тетраэдр туралы сұрақтарға жауап береді, топта талқылайды, викторинаға қатысып, белсенділік танытады, сабақ мақсатын тыңдайды. |
Мақсаты:Оқушылардың теңсіздіктерді шешу дағдыларын дамыту,тригонометриялық теңсіздіктер туралы түсінік қалыптастыруғ Тиімділігі: Оқушыларды бір-бірімен әрекеттесуге, пікір алмасуға ынталандырады, сабақтың интерактивтілігін арттырады, көңіл күйін көтереді. |
Мотивациялық сөздер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну
|
Оқушылар жұпқа бөлініп, келесі тапсырмаларды орындайды
Жауаптары
.
|
Тетраэдрдің анықтамасын тыңдайды, қасиеттерін жазады, формулаларды дәптеріне түсіреді, интерактивті тақтадан көреді, топта есептер шығарып, сұрақтар қояды, сабақтан алған білімдерін талқылайды. |
Дескриптор: Оқушылардың белсенділігін, жауаптарын, практикалық жұмыстарын бағалау. |
п |
||||||||||||
|
Практикалық бөлім
|
Практикалық тапсырма Келесі теңсіздіктерді шешіңдер
Жауабы: Күтілетін нәтеже: Оқушылардың квадраттық теңсіздікке келтірілетін тригонометриляық теңсіздікті шешеді. |
Бағалау критерийі:
Формулаларды дұрыс қолдану, есептеулердегі дәлдік, топтық жұмыста ынтымақтастық, тапсырмаларды уақытында орындау. |
Дескриптор:
Формулаларды дұрыс қолдану. Есептеулердегі дәлдік. Топтық жұмыста белсенділік. Нәтижені түсіндіре білу. |
Презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
||||||||||||
|
Сабақты бекіту |
Күтілетін нәтиже: Нәтежесінде оқушылар осы тақырып бойынша өзіне жоспар құрастырады.
|
Бағалау критерийі:
Оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты ауызша кері байланыс беру. Жұптық жұмыс барысында бір-бірін бағалау. |
Дескриптор:
Сабақта алған білімдерін талқылау. Кері байланыс берудің толықтығы мен нақтылығы. Үй тапсырмасын орындауға ынталы болуы. Түсініксіз мәселелерді анықтау және сұрау. |
Геометриялық фигуралар моделдері (тетраэдрді көрсету үшін). Интерактивті тақта. Презентация материалдары. |
шағым қалдыра аласыз






резентация
дәптермен жұмыс
















