Сабақ№ | Мектеп: Махамбет ЖОББ «мектеп-балабақша» кешені |
Күні: Сынып: 9 | Мұғалімнің аты-жөні: Ибрагимов Н.Е. Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны: |
Сабақтың тақырыбы | Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары бойынша алған білімдерін жинақтай отырып, есеп шығаруда формулалар мен кестені тиімді пайдалану дағдыларын қалыптастыру.
|
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Бұрыштың градустық және радиандық өлшемдерін таба аладыОқушылардың басым бөлігі: тригонометриялық функцияларға анықтама бере алады, олардың мәнін түсінеді.Кейбір оқушылар: Геометрияда берілген анықтамамен салыстыру.Бірлік дөңгелекте тригонометриялық функциялардың мәндерін таба білуге үйрету. |
Жетістік критерийлері | Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
Тілдік мақсат | Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын.
|
Құндылықтарды дамыту | Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
Пәнаралық байланыс | Геометрия, тұрмыста қолдана алу |
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар |
Бастапқы білім | Оқушыларға тригонометриялық функциялардың қасиеттерін, ширектерді қолдану арқылы бұрыштардың ширектердегі таңбаларын анықтай білуге үйрету; |
Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқыту ресурстары |
Басы5 минут | І.Ұйымдастыру сәті:ІІ.Үй жұмысын тексеру:Математикалық логикалық есептер арқылы «Миға шабуыл» | Оқулық https://www.google.kz
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу7 минут
| ІІІ.Қайталау сұрақтары:1.Бұрыштардың қандай өлшем бірліктері бар? 2.Бір радиандық бұрыш дегеніміз не? 3.Жарты шеңбер мен толық шеңбер қандай градустық және радиандық шамалармен өлшенеді? 4.Бұрыштың градустық өлшемін радианға және радиандық өлшемін градусқа айналдыратын формулалар. 5.Бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі, котангенсінің анықтамасы.
IV. Кестені толтыру:
|
Оқулық әдістемелік нұсқау
|
Топпен жұмыс13 минут
| V. Өзіндік жұмыс
І топ ІІ топ 1 тапсырма:
VI. Кроссворд шешу:көп нүктелердің орнына тиісті сөздерді тауып жазу арқылы кроссвордтың шешімін табу:1.Кезкелген бұрыштың косинусы ....ке тәуелді.2.Нүкте ординатасының ( У ) радиусқа қатнасы .... деп аталады.3.Нүкте абсциссасының (Х) радиусқа қатнасы ..... дп аталады.4.Нүкте абсциссасының ординатаға қатнасы .... деп аталады.5.Нүкте ординатасының абсциссаға қатнасы .... деп аталады6.Кезкелген бұрыштың синусы ..... ке тәуелді.7.Бұрыштың ...иандық өлшемі.
| Оқулық дидактикалық материал
|
Жұппен жұмыс10 минут | VII. Сабақты бекіту: Тест тапсырмаларын орындау Функциялардың графиктері бойынша қасиеттерін салыстыруОқулықпен жұмыс | Оқулық әдістемелік нұсқау
|
Соңы5 минут | VІ. Сабақты қорытындылау:РефлексияНе білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу. Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім.Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын.Сабақ маған түсініксіз.VІІ. Үйге тапсырма: | Оқулық https://www.google.kz
|