САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Тақырыбы: |
№8 П.Д.Осипенко атындағы орта мектебі Пәні: қазақ тілі факультатив |
|||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдулмуталапқызы Жадыра |
|||
|
3-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. 3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мəтін/сөздік/сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау. 3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Тақырыпты меңгереді, білгенін, түсінгенін салыстырады, талқылайды, күрделі тасырмаларды орындауға дағдыланады |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Пікір айтуға дағдыландыру. Тақырыптың жүйесін жетік түсінеді; |
||||
|
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
САБАҚ БАРЫСЫ: І.Ұйымдастыру кезеңі: - Әрбір адам? - Туысым, досым, жұрағат. - Әрбір сабақ? - Үйрену, ұғу, ұлағат. - Әрбір ісім? - Тірлік,тірек, адамдық. - Әрбір сөзім? - Шындық, бірлік, адалдық. ІІ.Үй тапсырмасын тексеріп, пысықтау. Жұппен жұмыс. Қатар отырған екі білім алушы бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
ІІІ.Жаңа сабақ: Түбір сөз және туынды сөз. Түбір сөзге жұрнақ қосылу арқылы жасалған сөз туынды сөз дейміз: ерлік татулық жұмысшы 1-жаттығу. Түбір сөзге тиісті жұрнақты қосып туынды сөз жаса. Өз бетімен жұмыс. Жыр-шы, тәрбие-ші, еңбек-ші, сын-шы, тау-лы, сән-ді, көр-ші, көңіл-ді, су-лы, құрылыс-шы, төре-ші, футбол-шы. 2-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Туынды сөздерді тап. Бастық, күзгі, сызғыш, екінші, ойыншық, орындық, құлыншақ, кезекші, қойшы, оқушы, тәртіпті, татулық, ұшқыш 3-жаттығу. Көптік жалғау (окончания множественного числа) Найдите нужные окончание Гүл (-лар, -лер, -дар, -дер, -тар, -тер) Жапырақ, Тал, кітап, оқушы, бала, жер, дәптер, көз 4-жаттығу. Попробуйте перевести слова. Үлгі (образец): двери – есіктер Окна, дома, полы, стулья, столы, стены, шторы, ключи, ковры, комнаты, полки, холодильники, зеркала. |
|
||
|
Сабақтың соңы (41-45мин) |
ІҮ.Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақтан не түсіндік? Сұрақтар қою 1.Түбір дегеніміз не? 2.Туынды сөз дегеніміз не? 3.Туынды сөзге мысал келтір. V. Үй тапсырмасы: Ережені қайталау. VІ. Білімді бағалау: Үш топ бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағы |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түбір және туынды сөз
Түбір және туынды сөз
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Тақырыбы: |
№8 П.Д.Осипенко атындағы орта мектебі Пәні: қазақ тілі факультатив |
|||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдулмуталапқызы Жадыра |
|||
|
3-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. 3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мəтін/сөздік/сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау. 3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Тақырыпты меңгереді, білгенін, түсінгенін салыстырады, талқылайды, күрделі тасырмаларды орындауға дағдыланады |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Пікір айтуға дағдыландыру. Тақырыптың жүйесін жетік түсінеді; |
||||
|
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
САБАҚ БАРЫСЫ: І.Ұйымдастыру кезеңі: - Әрбір адам? - Туысым, досым, жұрағат. - Әрбір сабақ? - Үйрену, ұғу, ұлағат. - Әрбір ісім? - Тірлік,тірек, адамдық. - Әрбір сөзім? - Шындық, бірлік, адалдық. ІІ.Үй тапсырмасын тексеріп, пысықтау. Жұппен жұмыс. Қатар отырған екі білім алушы бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
ІІІ.Жаңа сабақ: Түбір сөз және туынды сөз. Түбір сөзге жұрнақ қосылу арқылы жасалған сөз туынды сөз дейміз: ерлік татулық жұмысшы 1-жаттығу. Түбір сөзге тиісті жұрнақты қосып туынды сөз жаса. Өз бетімен жұмыс. Жыр-шы, тәрбие-ші, еңбек-ші, сын-шы, тау-лы, сән-ді, көр-ші, көңіл-ді, су-лы, құрылыс-шы, төре-ші, футбол-шы. 2-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Туынды сөздерді тап. Бастық, күзгі, сызғыш, екінші, ойыншық, орындық, құлыншақ, кезекші, қойшы, оқушы, тәртіпті, татулық, ұшқыш 3-жаттығу. Көптік жалғау (окончания множественного числа) Найдите нужные окончание Гүл (-лар, -лер, -дар, -дер, -тар, -тер) Жапырақ, Тал, кітап, оқушы, бала, жер, дәптер, көз 4-жаттығу. Попробуйте перевести слова. Үлгі (образец): двери – есіктер Окна, дома, полы, стулья, столы, стены, шторы, ключи, ковры, комнаты, полки, холодильники, зеркала. |
|
||
|
Сабақтың соңы (41-45мин) |
ІҮ.Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақтан не түсіндік? Сұрақтар қою 1.Түбір дегеніміз не? 2.Туынды сөз дегеніміз не? 3.Туынды сөзге мысал келтір. V. Үй тапсырмасы: Ережені қайталау. VІ. Білімді бағалау: Үш топ бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағы |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
||||
шағым қалдыра аласыз













