|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ажмуратова С.У. |
|||||
|
Күні: |
24.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 Түбір мен қосымша. Шынығу.44-48-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді және құраған сөйлемін толықтырады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдас-тыру
2мин Өткен білімді еске түсіру 3мин Жаңа білім 30мин 2мин Бекіту 3мин Кері байланыс 5мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
«Құпия хат» әдісі «Әріптерден сөз құра ойыны Топтық жұмыс Хатты ашу арқылы әріптерден сөз құрап, топ өз атын табады, топ атын оқып ережесін айтады. 1-топ Дыбыс - Дыбыс деген не? 2-топ Сөздер – Сөз деген не? 3-топ Түбір - Түбір сөз деп нені айтады? 4-топ Қосымша - Қосымша деген не? Топ басшылар тағайындалады. Өткенді қайталау Түбір ме, қосымшалы сөз бе? Ойыны Үй тапсырмасын тексеру 43-жаттығу Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа сабақ. Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма. «Әңгіме құрастыр» әдісі әр топқа қысқа ойынға байланысты сұрақтар беріледі. 44-жаттығу . Суреттер бойынша әңгіме құрастыр Қандай қысқы ойын түрлерін білесің? Қыс келді.Жапалақтап қар жауды.Балжан,Серік,Дархан ойнауға сыртқа шықты.Балжан конькимен сырғанады,Серік шаңғы тепті,ал Дархан болса шаңғымен сырғанап ойнады. «Болжам» әдісі 45-жаттығу. -Тақырыбына қарап, өлең мазмұнын болжап айт. ЕБҚ оқушыдан сұралады. -Қарамен жазылған сөздердің түбір мен қосымшасын ажырат. Төлен-ге,қар-мен,бала-қай
46-жаттығу.Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,өлеңді көшіріп жаз. Аяқ қайда апарады, аяқ қайда апарады? Керекті сөздер: ғарышқа, жарысқа. «Орнын тап» әдісі 48-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат Ескек-ті,ескек-ші-лер Жұптық
жұмыс
Жеке жұмыс Тест
жұмысы Үй тапсырмасы.47-жаттығу Кері байланыс «Домбыра» әдісі арқылы топты бағалау. 10-9-8-7-6 балдық жүйе ескеріледі
|
қ |
Көңіл -күйлерін
бағалау Жақсы қатысқан оқушыларға мадақтау карточкалары таратылып отырады. Дескриптор: Суреттер бойынша әңгіме құрастырады-2б қысқы ойын түрлерін атайды-1б Тақырыбына қарап, өлең мазмұнын болжап айтады-1б Қарамен жазылған сөздердің түбір мен қосымшасын ажыратады-1б
Дескриптор Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,өлеңді көшіріп жазады-2б Жаңылтпашты жатқа жазады-2б Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады-1б ҚБ- |
смайлик Сұрақ-тар Оқулық Хаттар саны-4 Ламинатталған күшіқтердің, сүйектердің суретте-рі. Дәптер Оқулық Дәптер Оқулық Оқулық дәптер Кері байла-ныс парақшалары |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түбір мен қосымша. Шынығу.44-48-жаттығулар.
Түбір мен қосымша. Шынығу.44-48-жаттығулар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ажмуратова С.У. |
|||||
|
Күні: |
24.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 Түбір мен қосымша. Шынығу.44-48-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді және құраған сөйлемін толықтырады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
Әдеп нормаларын ұстану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдас-тыру
2мин Өткен білімді еске түсіру 3мин Жаңа білім 30мин 2мин Бекіту 3мин Кері байланыс 5мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
«Құпия хат» әдісі «Әріптерден сөз құра ойыны Топтық жұмыс Хатты ашу арқылы әріптерден сөз құрап, топ өз атын табады, топ атын оқып ережесін айтады. 1-топ Дыбыс - Дыбыс деген не? 2-топ Сөздер – Сөз деген не? 3-топ Түбір - Түбір сөз деп нені айтады? 4-топ Қосымша - Қосымша деген не? Топ басшылар тағайындалады. Өткенді қайталау Түбір ме, қосымшалы сөз бе? Ойыны Үй тапсырмасын тексеру 43-жаттығу Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа сабақ. Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма. «Әңгіме құрастыр» әдісі әр топқа қысқа ойынға байланысты сұрақтар беріледі. 44-жаттығу . Суреттер бойынша әңгіме құрастыр Қандай қысқы ойын түрлерін білесің? Қыс келді.Жапалақтап қар жауды.Балжан,Серік,Дархан ойнауға сыртқа шықты.Балжан конькимен сырғанады,Серік шаңғы тепті,ал Дархан болса шаңғымен сырғанап ойнады. «Болжам» әдісі 45-жаттығу. -Тақырыбына қарап, өлең мазмұнын болжап айт. ЕБҚ оқушыдан сұралады. -Қарамен жазылған сөздердің түбір мен қосымшасын ажырат. Төлен-ге,қар-мен,бала-қай
46-жаттығу.Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,өлеңді көшіріп жаз. Аяқ қайда апарады, аяқ қайда апарады? Керекті сөздер: ғарышқа, жарысқа. «Орнын тап» әдісі 48-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат Ескек-ті,ескек-ші-лер Жұптық
жұмыс
Жеке жұмыс Тест
жұмысы Үй тапсырмасы.47-жаттығу Кері байланыс «Домбыра» әдісі арқылы топты бағалау. 10-9-8-7-6 балдық жүйе ескеріледі
|
қ |
Көңіл -күйлерін
бағалау Жақсы қатысқан оқушыларға мадақтау карточкалары таратылып отырады. Дескриптор: Суреттер бойынша әңгіме құрастырады-2б қысқы ойын түрлерін атайды-1б Тақырыбына қарап, өлең мазмұнын болжап айтады-1б Қарамен жазылған сөздердің түбір мен қосымшасын ажыратады-1б
Дескриптор Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,өлеңді көшіріп жазады-2б Жаңылтпашты жатқа жазады-2б Қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады-1б ҚБ- |
смайлик Сұрақ-тар Оқулық Хаттар саны-4 Ламинатталған күшіқтердің, сүйектердің суретте-рі. Дәптер Оқулық Дәптер Оқулық Оқулық дәптер Кері байла-ныс парақшалары |
||

шағым қалдыра аласыз





















