«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 8-сабақ
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбірлес сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды: Өмірдің мәні - жақсылық, Біліп ал, бәрін ұғып ал. Қадірін білсең жақсының, Қазақтың жұлдызы жарқырар «Гүл күлтешелері» әдісі арқылы топқа бөлу.Тақтадағы гүл күлшелерін алып, артындағы сандар арқылы топқа бірігеді. Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу: А) Үйге берілген оқу тапсырмасы: «Сиқырлы сандық» ойыны -Өткен сабақта қандай тақырып өттік? -Түбір және туынды сөз.Түбірлес сөздер туралы анықтаманы кім біледі? Оқу материалын жариялау . -Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбы: Түбірлес сөздер.Сабақтың мақсатымен таныстыру. -Бүгінгі сабағымызда түбірлес сөздерге берілген тапсырмалар орындаймыз. |
Жақсы тілек айтады. Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы тексертеді. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады. |
ҚБ: «Смайлик» әдісі. Дескриптор: Түбір және туынды сөздер-1балл |
|
||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Т, Д) «Ойлан, топтас, талқыла» әдісі. 26-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. 1-топ: Мәтін мазмұны бойынша басқа топтарға арнап сұрақтар әзірлеңдер. 2-топ: Осы мәтінді Әбілхан Қастеев туралы мәтінімен салыстыр. Мәтіндердің ұқсастығы неде? Айырмашылығы ше? 3-топ: Сұрақтарға жауап бер: 1. Неліктен ағаштар отындық, кәделік болып бөлінеді? 2. Ағаштың жасына қарай қандай түрлері бар? 3. Жас ағашты неге кесуге болмайды? 4. «Көктей соласың» деп неліктен айтады? Себебін топта талқыла.
Саралау тәсілі: «Тапсырма». Кейбір оқушыға: . -Мәтіннен түбірлес сөздерді тап. Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен тап. Сергіту жаттығуы. (Д) Дәптермен жұмыс. «Күн шұғыласы» ойыны 27-жаттығу. Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жаз.
Балалық, балақай, балақан, балалы, балалық, балалау, сыйлық. 28-жаттығу. Ойлан, тап. Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келеді?
Сабақы қорытындылау. wordwall. платформасында тапсырма орындайды. |
-Мәтінді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. -Түсініксіз сөздердің мағынасын түсіндіреді. Жаттығу жасайды. Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жазады. -Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келетінін ажыратады. |
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша басқа топтарға арнап сұрақтар әзірлейді - 1балл Осы мәтінді Әбілхан Қастеев туралы мәтінімен салыстырады. Мәтіндердің ұқсастығын, айырмашылығын анықтайды - 1балл Ағаштардың отындық, кәделік болып бөліну себебін анықтайды-1балл. -Ағаштың жасына қарай түрлерін атайды-1балл -Жас ағашты кеспеу себебін анықтайды. «Көктей соласың» деп неліктен айтады?-1балл. - Мәтіннен түбірлес сөздерді табады. -1балл - Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табады-1балл. Дескриптор: - Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жазады-1балл. -Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келетінін түсіндіреді-1балл. |
Оқулық, дәптер https://wordwall.net/ru/resource/81729875 |
||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс: «Өмір гүлі» әдісі бойынша өтеді. Оқушылардың жауабын талдап, ҚБ қояды. Оқу тапсырмасы: 29-жаттығу. |
Сабақтан үйренгенін айтады. Оқу тапсыр-масын жазып алады. |
ҚБ балын қояды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түбірлес сөздер
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 8-сабақ
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбірлес сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды: Өмірдің мәні - жақсылық, Біліп ал, бәрін ұғып ал. Қадірін білсең жақсының, Қазақтың жұлдызы жарқырар «Гүл күлтешелері» әдісі арқылы топқа бөлу.Тақтадағы гүл күлшелерін алып, артындағы сандар арқылы топқа бірігеді. Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу: А) Үйге берілген оқу тапсырмасы: «Сиқырлы сандық» ойыны -Өткен сабақта қандай тақырып өттік? -Түбір және туынды сөз.Түбірлес сөздер туралы анықтаманы кім біледі? Оқу материалын жариялау . -Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбы: Түбірлес сөздер.Сабақтың мақсатымен таныстыру. -Бүгінгі сабағымызда түбірлес сөздерге берілген тапсырмалар орындаймыз. |
Жақсы тілек айтады. Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы тексертеді. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады. |
ҚБ: «Смайлик» әдісі. Дескриптор: Түбір және туынды сөздер-1балл |
|
||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Т, Д) «Ойлан, топтас, талқыла» әдісі. 26-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. 1-топ: Мәтін мазмұны бойынша басқа топтарға арнап сұрақтар әзірлеңдер. 2-топ: Осы мәтінді Әбілхан Қастеев туралы мәтінімен салыстыр. Мәтіндердің ұқсастығы неде? Айырмашылығы ше? 3-топ: Сұрақтарға жауап бер: 1. Неліктен ағаштар отындық, кәделік болып бөлінеді? 2. Ағаштың жасына қарай қандай түрлері бар? 3. Жас ағашты неге кесуге болмайды? 4. «Көктей соласың» деп неліктен айтады? Себебін топта талқыла.
Саралау тәсілі: «Тапсырма». Кейбір оқушыға: . -Мәтіннен түбірлес сөздерді тап. Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен тап. Сергіту жаттығуы. (Д) Дәптермен жұмыс. «Күн шұғыласы» ойыны 27-жаттығу. Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жаз.
Балалық, балақай, балақан, балалы, балалық, балалау, сыйлық. 28-жаттығу. Ойлан, тап. Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келеді?
Сабақы қорытындылау. wordwall. платформасында тапсырма орындайды. |
-Мәтінді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. -Түсініксіз сөздердің мағынасын түсіндіреді. Жаттығу жасайды. Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жазады. -Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келетінін ажыратады. |
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша басқа топтарға арнап сұрақтар әзірлейді - 1балл Осы мәтінді Әбілхан Қастеев туралы мәтінімен салыстырады. Мәтіндердің ұқсастығын, айырмашылығын анықтайды - 1балл Ағаштардың отындық, кәделік болып бөліну себебін анықтайды-1балл. -Ағаштың жасына қарай түрлерін атайды-1балл -Жас ағашты кеспеу себебін анықтайды. «Көктей соласың» деп неліктен айтады?-1балл. - Мәтіннен түбірлес сөздерді табады. -1балл - Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын сөздіктен табады-1балл. Дескриптор: - Берілген сөздерден туынды сөздер жасап жазады-1балл. -Суреттегі адамдардың жасына қай ағаш түбірі сәйкес келетінін түсіндіреді-1балл. |
Оқулық, дәптер https://wordwall.net/ru/resource/81729875 |
||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс: «Өмір гүлі» әдісі бойынша өтеді. Оқушылардың жауабын талдап, ҚБ қояды. Оқу тапсырмасы: 29-жаттығу. |
Сабақтан үйренгенін айтады. Оқу тапсыр-масын жазып алады. |
ҚБ балын қояды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз






