|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 1 Қандыағаш қалалық ЖББОМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаксылыкова Жанар Куандыковна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.02.2024 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «А» сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әліпби. Түлкі мен тырна. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздердің мағынасынтүсіндіре алады.Сөздерді есте сақтап жазады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
АР-ҰЯТ:Әдеп нормаларын ұстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут Бағалау 3 мин Үйге тап 2 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Дайынбыз ба? Бастаймыз! Күнге қарап қолымды, Бір,екі,үш деп соғайық. Қарап тұрған көршіме, Мен қолымды бұлғайын. Өткенді пысықтау «Барабан» әдісі «Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш» мәтінінің бөліктерін орнына қойып оқып, сюжетті суреттер арқылы мәтіннің мазмұнын айт Жаңа тақырып Жұмбақты шеш Көк жүзінде жылжып
жай, Бұлаңдаған құйрығы
– Оқулықпен жұмыс «Серпілген сұрақ» әдісі 1-жаттығу. Ертегіні түсініп оқы. Мұғалім алдымен «Түлкі мен тырна» ертегісін 3 қатардан бір-бір оқушыға оқытады. Мәтін соңындағы оқушылар сюжетті сурет арқылы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап алады. – Тырна қайда қонаққа келді? – Оны түлкі қалай қарсы алды? --– Оған тамақты қалай ұсынды? – Келесі күні не болды? – Түлкі неге ренжіді? – Тырна мен түлкі неліктен олай жасады деп ойлайсыңдар? Топтық жұмыс 1 топ: Мозайка құрастыру 2 топ: 3топ:Кино лента арқылы ертегіні ретімен құрастыру Дәптермен жұмыс Көркем жазу Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц ц ц ц ц ц ц ц ц ц Көркем жазуды орындайды 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөздерді әліпби ретімен жазады. Үлгі: құмыра, түлкі, ... .
Саусақтарды қозғаймыз, Жұдырықты қағамыз. Алақанды ысқылып Шапалақты соғамыз.. Есту сақтау диктантын орындайды Алма,қара,бас,жүз,ара ЕБҚ Түлкі, тырна сөздеріне дыбыстық талдау жасау Жұптық жұмыс Қалып қойған әріптерді тап
ҚБ тапсырмасын орында Кері байланыс
Тәттілер тарату 49 бет түсінік айту,3 жаттығу жазу |
Оқушылар іс қимылмын орындайды Сюжетті суреттер арқылы мәтіннің мазмұнын айтады Жұмбақтың шешуін тауып айтады Ертегіні оқиды Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Саусаққа арналған жаттығулар орындайды. Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жұпта орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы №
1 Қандыағаш қалалық
ЖББОМ
Пәні:
Ана
тілі
Бөлім:
Буын және
тасымал
Педагогтің
аты-жөні:
Жаксылыкова Жанар
Куандыковна
Күні:
21.02.2024
ж
Сынып:
1 «А»
сынып.
Сабақтың
тақырыбы:
Әліпби. Түлкі мен
тырна.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
беру.
1.4.1.1.айтылуы мен
жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу;
Сабақтың
мақсаты Мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап
береді.
Айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздердің мағынасынтүсіндіре алады.Сөздерді есте сақтап
жазады;
Құндылықтар
АР-ҰЯТ:Әдеп
нормаларын ұстану
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 2
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Кері
байланыс 5
минут Бағалау 3
мин Үйге
тап
2
мин Психологиялық ахуал
қалыптастыру Дайынбыз
ба? Бастаймыз! Күнге қарап
қолымды, Бір,екі,үш деп
соғайық. Қарап тұрған
көршіме, Мен қолымды
бұлғайын. Өткенді пысықтау «Барабан»
әдісі «Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш»
мәтінінің бөліктерін орнына қойып оқып, сюжетті суреттер арқылы
мәтіннің мазмұнын айт Жаңа
тақырып Жұмбақты
шеш Көк жүзінде жылжып
жай, Бұлаңдаған құйрығы
– Оқулықпен
жұмыс «Серпілген сұрақ»
әдісі 1-жаттығу. Ертегіні түсініп
оқы. Мұғалім алдымен «Түлкі мен
тырна» ертегісін 3 қатардан бір-бір оқушыға
оқытады. Мәтін соңындағы оқушылар
сюжетті сурет арқылы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап
алады. – Тырна қайда қонаққа
келді? – Оны түлкі қалай қарсы алды?
--– Оған тамақты қалай
ұсынды? – Келесі күні не
болды? – Түлкі неге
ренжіді? – Тырна мен түлкі неліктен олай
жасады деп ойлайсыңдар? Топтық
жұмыс 1 топ: Мозайка
құрастыру 2
топ: 3топ:Кино лента арқылы
ертегіні ретімен құрастыру Дәптермен
жұмыс Көркем
жазу Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц
Ц ц ц ц ц ц ц ц ц
ц Көркем жазуды
орындайды 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті
әріптерді қойып, сөздерді әліпби ретімен
жазады. Үлгі: құмыра, түлкі, ...
. Саусақтарды
қозғаймыз, Жұдырықты
қағамыз. Алақанды
ысқылып Шапалақты
соғамыз.. Есту сақтау диктантын
орындайды Алма,қара,бас,жүз,ара ЕБҚ Түлкі, тырна сөздеріне
дыбыстық талдау жасау Жұптық жұмыс Қалып қойған
әріптерді тап
ҚБ тапсырмасын
орында Кері
байланыс
Тәттілер
тарату
49 бет түсінік
айту,3 жаттығу жазу Оқушылар іс қимылмын
орындайды Сюжетті суреттер арқылы
мәтіннің мазмұнын айтады Жұмбақтың шешуін тауып
айтады Ертегіні
оқиды Сұрақтарға жауап
береді Топтық жұмыс
жасайды Дәптермен жұмыс
жасайды Дәптермен жұмыс
жасайды Саусаққа арналған жаттығулар
орындайды. Тапсырманы
орындайды Жеке жұмыс
жасайды Жұпта
орындайды Тапсырманы
орындайды Кері байланыс
жасайды
Мақтап, мадақтап
отыру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















