Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.4 Ежелгі көшпелілер мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
14.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұмар (Томирис) туралы аңыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау; 5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту; 5.5.1.3 сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Қар кесектері» әдісі арқылы балалар бір-біріне тілектерін білдіреді. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Ақ қағазға тілектерін жазады, бір-біріне лақтырып ойнайды. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды өздерін
|
А4 |
||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
«Сиқырлы сандар» бірлік, ондық, жүздік сандар бойынша топқа бөлу. Үй жұмысы. «wordwall» қосымшасы арқылы тексеріледі. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушылар сандарды таңдап топқаа бөлінеді. Тыңдайды. Талдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Қағаз қиындылары |
||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздермен жұмыс Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі бойыншы wordwall қосымшасында сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты анықтайды 1-тапсырма Оқылым. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді. сұрақтарына жауап береді. 1-топ. Тұмар кім? 2-топ.қызды кім тәрбиелеген? 3-топ. Кир қандай ұсыныс жасайды? Дисктриптор:
2-тапсырма Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
«Конверт» әдісі арқылы. Жазылым 3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз. 1-топ. 1.Сақ патшайымы........ 2.Анасы Томиристің сәби шағында ....... ........ . 2-топ 1.Кішкентай қызды әкесі ..... . 2. .......... семсер ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған. 3-топ. 1 ....... патшайымы Тұмар. 2. Алты жасында ........ ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған. Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер. Дискриптор:
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз. 1.топ. Са.., же..ген, т..рбиелейді 2. топ. ...кесі, ..айтыс болады, к..сем 3-топ хал..ының,к..шкентай, со..ыс Дискриптор.
|
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
Сөз бен суретті сәйкестендіреді. Сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
Көп нүктенің орнына керек сөздерді қояды. Тірек сөздердің астын сызады Қорғайды.
Тиістіәріптерді қойып жазады. Дыбысталуын дұрыс айтады.
|
Бағалау парағы
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
«Шапалақ» әдісі
«Бағдаршам» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды
Жасыл- барлығы дұрыс Сары- 1-2 қате бар Қызыл-3-тен көп қате
|
Сөздік дәптері
Оқулық
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Оқулық 84 бет
Қосымша 1
А4
Қосымша 2 |
||||||||
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
ҚБ «Медальдар» әдісі Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген баллдарына сай медальдар алады.
|
Бағалау парағын мұғаліммен бірге есептейді. |
Әр топқа үш түрлі түсті медальдар беріледі: Алтын- өте жақсы Күміс- жақсы Қола –қанағаттанарлық
|
Бағалау парақтары
медальдар |
||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Рефлексия «Білім сандығы» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: 85 бет 6-тапсырма |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген тиындарды тақтада тұрған плакатка жабыстырып, кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады |
Бүгінгі сабақта мен...
|
тиындар
5 сынып оқулығы |
![]()
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
Жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
Жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
1-топ.
1.Сақ патшайымы........
2.Анасы Томиристің сәби шағында ....... ........ .
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
______________________________________________________________
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
2-топ
1.Кішкентай қызды әкесі ..... .
2. .......... семсер ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
_________________________________________________________________
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
3-топ.
1 ....... патшайымы Тұмар.
2. Алты жасында ........ ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
1.топ. Са.., же..ген, т..рбиелейді
________________________________________________
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
2. топ. ...кесі, ..айтыс болады, к..сем
________________________________________________
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
3-топ хал..ының,к..шкентай, со..ыс
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Дискрипторлар
Жасыл- барлығы дұрыс
Сары- 1-2 қате бар
Қызыл-3-тен көп қате
Сабақтың мақсаттары:
5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау;
5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту;
5.5.1.3 сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұмар Томирис туралы аңыз
Тұмар Томирис туралы аңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.4 Ежелгі көшпелілер мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
14.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұмар (Томирис) туралы аңыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау; 5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту; 5.5.1.3 сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Қар кесектері» әдісі арқылы балалар бір-біріне тілектерін білдіреді. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Ақ қағазға тілектерін жазады, бір-біріне лақтырып ойнайды. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды өздерін
|
А4 |
||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
«Сиқырлы сандар» бірлік, ондық, жүздік сандар бойынша топқа бөлу. Үй жұмысы. «wordwall» қосымшасы арқылы тексеріледі. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушылар сандарды таңдап топқаа бөлінеді. Тыңдайды. Талдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Қағаз қиындылары |
||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздермен жұмыс Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж Қызығушылықты ояту. «Миға шабуыл» әдісі бойыншы wordwall қосымшасында сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты анықтайды 1-тапсырма Оқылым. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді. сұрақтарына жауап береді. 1-топ. Тұмар кім? 2-топ.қызды кім тәрбиелеген? 3-топ. Кир қандай ұсыныс жасайды? Дисктриптор:
2-тапсырма Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
«Конверт» әдісі арқылы. Жазылым 3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз. 1-топ. 1.Сақ патшайымы........ 2.Анасы Томиристің сәби шағында ....... ........ . 2-топ 1.Кішкентай қызды әкесі ..... . 2. .......... семсер ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған. 3-топ. 1 ....... патшайымы Тұмар. 2. Алты жасында ........ ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған. Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер. Дискриптор:
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз. 1.топ. Са.., же..ген, т..рбиелейді 2. топ. ...кесі, ..айтыс болады, к..сем 3-топ хал..ының,к..шкентай, со..ыс Дискриптор.
|
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
Сөз бен суретті сәйкестендіреді. Сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
Көп нүктенің орнына керек сөздерді қояды. Тірек сөздердің астын сызады Қорғайды.
Тиістіәріптерді қойып жазады. Дыбысталуын дұрыс айтады.
|
Бағалау парағы
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
«Шапалақ» әдісі
«Бағдаршам» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды
Жасыл- барлығы дұрыс Сары- 1-2 қате бар Қызыл-3-тен көп қате
|
Сөздік дәптері
Оқулық
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Оқулық 84 бет
Қосымша 1
А4
Қосымша 2 |
||||||||
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
ҚБ «Медальдар» әдісі Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген баллдарына сай медальдар алады.
|
Бағалау парағын мұғаліммен бірге есептейді. |
Әр топқа үш түрлі түсті медальдар беріледі: Алтын- өте жақсы Күміс- жақсы Қола –қанағаттанарлық
|
Бағалау парақтары
медальдар |
||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Рефлексия «Білім сандығы» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: 85 бет 6-тапсырма |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген тиындарды тақтада тұрған плакатка жабыстырып, кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады |
Бүгінгі сабақта мен...
|
тиындар
5 сынып оқулығы |
![]()
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
|
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
Патшайым- императрица, царица Тәрбиелейді-воспитать Басқыншылық-грабитель Қашып құтылу- Елші-посланник, посол көсем-вождь Қайтыс болады-умирает Әскери іс қимыл-военная действие Семсер ұстап- владеть мечем Қалқыма көпір-плавующий мост мұнара-башня Соғыс өнері- военное искусство Тұрмысқа шығу- выйти замуж |
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
Жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
Жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-тапсырма
Мәтіндегі сандарды сөзбен жазыңдар.
|
Сандар |
жазылуы |
|
642 |
Алды жүз қырық екі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
1-топ.
1.Сақ патшайымы........
2.Анасы Томиристің сәби шағында ....... ........ .
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
______________________________________________________________
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
2-топ
1.Кішкентай қызды әкесі ..... .
2. .......... семсер ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
_________________________________________________________________
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына керек сөздерді қой. Тірек сөздердің астын сыз.
3-топ.
1 ....... патшайымы Тұмар.
2. Алты жасында ........ ұстап соғыс өнеріне жаттыға бастаған.
Кірек сөздер: қайтыс болады, Тұмар, алты жасында, тәрбиелейді, семсер.
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
1.топ. Са.., же..ген, т..рбиелейді
________________________________________________
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
2. топ. ...кесі, ..айтыс болады, к..сем
________________________________________________
4. тапсырма. Тиісті әріптерді қойып жаз.
3-топ хал..ының,к..шкентай, со..ыс
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма «Мәтінмен жұмыс» |
|
|
|
2 |
1-тапсырма Сандарды дұрыс жаз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «керек және тірек сөздер» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «әріптер орнын табады» |
3-4 қате – 0 б |
|
|
5 |
«Тұмар кім?» |
Мұғалім бағалайды. |
|
|
Қорытынды балл - |
|||
Дискрипторлар
Жасыл- барлығы дұрыс
Сары- 1-2 қате бар
Қызыл-3-тен көп қате
Сабақтың мақсаттары:
5.1.5.1 тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау;
5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескеріп айту;
5.5.1.3 сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану.
шағым қалдыра аласыз

















