|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әділ А |
|
|
Күні: |
06.12.2022ж |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. «Керме жіп» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Жіпте ілінген парақтардағы сұрақтарға жауап беріп, жасырын сөзді ашыңдар. (эколог) -Күрделі сөз деген не? (Э) -Тұрақты сөз тіркестеріне мысал келтір. (К) - Күрделі сөздердің сөз тіркесіне ұқсастығы мен айырмашылығы неде?(О) -«Қой үстіне бозторғай жұмыртқалаған заман» деген сөзінің мағынасын түсіндір.(Л) -Мазасыздану сөзіне сай келетін тұрақты тіркес тауып айт.(О) -«Жарасына тұз себу» сөзінің мағынасын түсіндір.(Г) -Бүгінгі сабақта біріккен сөздердің анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды.
Саналады. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
сұрақтар жазылған парақшалар Э,К,О,Л,О,Г |
|
Жаңа білім 15 мин
2 мин
10 мин
10 мин
|
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 24-жаттығу. Балалардың экологпен сұқбатын оқыңдар. -Сонда мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау жолы қандай болмақ? 25-жаттығу. Берілген мәтіннен қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазыңдар. Бақдәулет, эколог, Ақмарал, бозторғайлар, Нұрқанат, Гүлбану. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Біріккен сөздерге мысалдар келтір.
Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.
(Т) 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 26-жаттығу. Өтірік өлеңді оқып, жатқа жазыңдар. Біріккен сөздердің астын сызыңдар. Сексеуіл неліктен «Қызыл кітапқа» енген? 28-жаттығу. Диалогті жұпта оқыңдар. Сендер Ержанның орнында болсаңдар не істер едіңдер? Мәтінде біріккен сөздер кездесті ме? Парталасыңмен демалыс мәдениетіне диалог құрастырыңдар.
(Ұ) 3-тапсырма -«Шығармашылық үзіліс». 29-жаттығу.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау жолы туралы пікір білдіреді-1балл. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазады-1балл. - Өтірік өлеңді оқып, жатқа жазады-1балл. Біріккен сөздердің астын сызады-1балл. Диалогті жұпта оқиды-1балл. Синонимдерді табады-1балл. Мәтіндегі біріккен сөздерді табады-1балл. Демалыс мәдениетіне диалог құрастырады-1балл. - Берілген тест тапсырмаларына жауап береді -2балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
Үй тапсырмасы:27-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрақты сөз тіркесі.
Тұрақты сөз тіркесі.
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әділ А |
|
|
Күні: |
06.12.2022ж |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. «Керме жіп» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Жіпте ілінген парақтардағы сұрақтарға жауап беріп, жасырын сөзді ашыңдар. (эколог) -Күрделі сөз деген не? (Э) -Тұрақты сөз тіркестеріне мысал келтір. (К) - Күрделі сөздердің сөз тіркесіне ұқсастығы мен айырмашылығы неде?(О) -«Қой үстіне бозторғай жұмыртқалаған заман» деген сөзінің мағынасын түсіндір.(Л) -Мазасыздану сөзіне сай келетін тұрақты тіркес тауып айт.(О) -«Жарасына тұз себу» сөзінің мағынасын түсіндір.(Г) -Бүгінгі сабақта біріккен сөздердің анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды.
Саналады. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
сұрақтар жазылған парақшалар Э,К,О,Л,О,Г |
|
Жаңа білім 15 мин
2 мин
10 мин
10 мин
|
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 24-жаттығу. Балалардың экологпен сұқбатын оқыңдар. -Сонда мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау жолы қандай болмақ? 25-жаттығу. Берілген мәтіннен қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазыңдар. Бақдәулет, эколог, Ақмарал, бозторғайлар, Нұрқанат, Гүлбану. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Біріккен сөздерге мысалдар келтір.
Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.
(Т) 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 26-жаттығу. Өтірік өлеңді оқып, жатқа жазыңдар. Біріккен сөздердің астын сызыңдар. Сексеуіл неліктен «Қызыл кітапқа» енген? 28-жаттығу. Диалогті жұпта оқыңдар. Сендер Ержанның орнында болсаңдар не істер едіңдер? Мәтінде біріккен сөздер кездесті ме? Парталасыңмен демалыс мәдениетіне диалог құрастырыңдар.
(Ұ) 3-тапсырма -«Шығармашылық үзіліс». 29-жаттығу.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау жолы туралы пікір білдіреді-1балл. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазады-1балл. - Өтірік өлеңді оқып, жатқа жазады-1балл. Біріккен сөздердің астын сызады-1балл. Диалогті жұпта оқиды-1балл. Синонимдерді табады-1балл. Мәтіндегі біріккен сөздерді табады-1балл. Демалыс мәдениетіне диалог құрастырады-1балл. - Берілген тест тапсырмаларына жауап береді -2балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
Үй тапсырмасы:27-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















