|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Улугбекова Гулсара Тагабаевна |
|||||
|
Күні |
07.12.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрақты сөз тіркестері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. 4.2.2.1-тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді, тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажыратады, мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады Кейбір оқушылар:ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады - ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру 2 минут Сабақ тың басы 8 минут |
Сәлемдесу. Балалар бір шумақ әке туралы тақпақ айтады. Үй тапсырмасын тексеру 10 –жаттығу 105 бет Үлкен,жылдам,шешен,тыңдады. Үй тапсырмасын «Ақ көгершін» әдісі арқылы пысықтайды.(сұрақ-жауап) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Тұрақты сөз тіркестерін ажыратасың, олардың мағынасын түсінесің. Сөйлеу барысында тұрақты сөз тіркестерді қолдануға жаттығасың |
Баланың назарын сабаққа аудару Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық 106-107 бет |
||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут 2 минут 3 минут 8 минут |
1- тапсырма Өлеңді жатқа жазып,тұрақты сөз тіркестерінің астын сыз. доп қуып 2 тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі. Әр суретке тиесілісөйлемді оқы. Адам есімінің алғашқы әрпіне сәйкес мамандық атауларын жаз. Археолог,домбырашы, теннисист,электр жөндеуші,хат тасушы Сергіту сәті:«Не жақсы?Не жаман?»ойыны 3 тапсырма Суретке қарап ,екі езуі екі құлағында дейтін сөз тіркесінің қандай мағына беріп тұғанын айт.Сурет бойынша әңгіме құра. 4 тапсырма «Сәйкестендір» әдісі Ережелер мен сөздерді сәйкестендір. |
Өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады суретке сәйкес сөйлемді анықтайды. суретке сәйкес сөйлем құрайды. ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
Дескриптор: өлеңді жатқа жазады-1б тұрақты сөз тіркесін тауып,астын сызады-1б Дескриптор: суретке сәйкес сөйлемді анықтайды-1б мамандықтарды тауып,жазады-1б Дескриптор: суретке сәйкес сөйлем құрайды.-1б Ойын анық,еркін жеткізеді.-б Дескриптор: сөзді ережесімен сәйкестендіреді-1б мәтінді ережесімен сәйкестендіреді -1б түбірді ережесімен сәйкестендіреді -1б тұрақты сөз тіркесін ережесімен сәйкестендіреді-1б ойының дұрыстығын дәлелдейді -1б |
Оқулық 13-жаттығу 106 бет Оқулық 14 –жаттығу 106-107бет таратпа |
||
|
Сабақ тың соңы 5 минут Кері байланыс 2 минут |
Қорытындылау. 4 тапсырма Әр шарда жазылған сөзге тиесілі тұрақты сөз тіркесін тауып айт. Үйге тапсырма 15- жаттығу 107 бет «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау |
Оқушылар әр шарда жазылған сөзге тиесілі тұрақты сөз тіркесін тауып айтады. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады |
«Бағдаршам» әдісі бойынша қорытындылау. |
Үрленген шарлар Бағдаршамның суреті |
||
Улугбекова Гулсара Тагабаевна
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
Тәңірберген Жайлыбаев ауылы
Абай атындағы №17 жалпы орта мектебінің
Бастауыш сынып пән мұғалімі
«Сәйкестендір» әдісі
Сөз
Түбір
заттың, сапаның, қимылдың атауы
Мағыналық,грамматикалық жағынан өзара байланысты сөйлемдер тобы
. Бір ұғымда қолданылатын,сөйлем мүшелеріне ажыратуға келмейтін,тіркестегі орындарын алмастыруға болмайтын сөз тобы
Сөздің одан ары бөлінбейтін мағыналы бөлігі
Тұрақты сөз тіркесі
Мәтін
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Улугбекова Гулсара Тагабаевна |
|||||
|
Күні |
07.12.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрақты сөз тіркестері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. 4.2.2.1-тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді, тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажыратады, мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады Кейбір оқушылар:ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады - ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру 2 минут Сабақ тың басы 8 минут |
Сәлемдесу. Балалар бір шумақ әке туралы тақпақ айтады. Үй тапсырмасын тексеру 10 –жаттығу 105 бет Үлкен,жылдам,шешен,тыңдады. Үй тапсырмасын «Ақ көгершін» әдісі арқылы пысықтайды.(сұрақ-жауап) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Тұрақты сөз тіркестерін ажыратасың, олардың мағынасын түсінесің. Сөйлеу барысында тұрақты сөз тіркестерді қолдануға жаттығасың |
Баланың назарын сабаққа аудару Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық 106-107 бет |
||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут 2 минут 3 минут 8 минут |
1- тапсырма Өлеңді жатқа жазып,тұрақты сөз тіркестерінің астын сыз. доп қуып 2 тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі. Әр суретке тиесілісөйлемді оқы. Адам есімінің алғашқы әрпіне сәйкес мамандық атауларын жаз. Археолог,домбырашы, теннисист,электр жөндеуші,хат тасушы Сергіту сәті:«Не жақсы?Не жаман?»ойыны 3 тапсырма Суретке қарап ,екі езуі екі құлағында дейтін сөз тіркесінің қандай мағына беріп тұғанын айт.Сурет бойынша әңгіме құра. 4 тапсырма «Сәйкестендір» әдісі Ережелер мен сөздерді сәйкестендір. |
Өлеңді жатқа жазады,тұрақ ты сөз тіркесінің астын сызады суретке сәйкес сөйлемді анықтайды. суретке сәйкес сөйлем құрайды. ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді |
Дескриптор: өлеңді жатқа жазады-1б тұрақты сөз тіркесін тауып,астын сызады-1б Дескриптор: суретке сәйкес сөйлемді анықтайды-1б мамандықтарды тауып,жазады-1б Дескриптор: суретке сәйкес сөйлем құрайды.-1б Ойын анық,еркін жеткізеді.-б Дескриптор: сөзді ережесімен сәйкестендіреді-1б мәтінді ережесімен сәйкестендіреді -1б түбірді ережесімен сәйкестендіреді -1б тұрақты сөз тіркесін ережесімен сәйкестендіреді-1б ойының дұрыстығын дәлелдейді -1б |
Оқулық 13-жаттығу 106 бет Оқулық 14 –жаттығу 106-107бет таратпа |
||
|
Сабақ тың соңы 5 минут Кері байланыс 2 минут |
Қорытындылау. 4 тапсырма Әр шарда жазылған сөзге тиесілі тұрақты сөз тіркесін тауып айт. Үйге тапсырма 15- жаттығу 107 бет «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау |
Оқушылар әр шарда жазылған сөзге тиесілі тұрақты сөз тіркесін тауып айтады. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады |
«Бағдаршам» әдісі бойынша қорытындылау. |
Үрленген шарлар Бағдаршамның суреті |
||
Улугбекова Гулсара Тагабаевна
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
Тәңірберген Жайлыбаев ауылы
Абай атындағы №17 жалпы орта мектебінің
Бастауыш сынып пән мұғалімі
«Сәйкестендір» әдісі
Сөз
Түбір
заттың, сапаның, қимылдың атауы
Мағыналық,грамматикалық жағынан өзара байланысты сөйлемдер тобы
. Бір ұғымда қолданылатын,сөйлем мүшелеріне ажыратуға келмейтін,тіркестегі орындарын алмастыруға болмайтын сөз тобы
Сөздің одан ары бөлінбейтін мағыналы бөлігі
Тұрақты сөз тіркесі
Мәтін













