|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Күні: |
Пәні: қазақ тілі |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрақтылықтың басты кепілі –татулық пен келісім |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары қолданысын түсіну. |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтіні негізінде диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көптеген оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Кейбір оқушылар: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу. Қызығушылықты ояту кезеңі
Жауабы:
Алтау ала болса ауыздағы
кетеді,
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар суреттер бойынша мақалды анықтайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбымен байланыстырады. Топқа бөлініп, мақал-мәтелдердің жалғасын табады, мағынасын ашады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану кезеңі. Мәтінді тыңдайды. Оқушылар коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке құрады, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдайды. Оқылған, тыңдаған ақпаратқа қатысты ой қорытады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Мәтін мазмұны бойынша ой қорытыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Жұмбақтардағы еліктеу сөздерді тауып, тұлғасына, құрамына талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Әнет бабаның әңгімесі мен осы тақырып арасында қандай байланыс бар. «ПОПС» формуласы бойынша талдау. П (Менің ойымша,…) О (Өйткені…) П (Мысалы, …) С (Қорытындылай келе, …) Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке құрады, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдайды.
Мәтін мазмұны бойынша ой қорытады; Сөздердің мағынасын ашады; Мәтінінен алынған фактілер келтіреді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды.
«ПОПС» формуласы бойынша тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(www.inform.kz/kz/anet-baba-kishikuly_a2187471)
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрақтылықтың басты кепілі –татулық пен келісім 7 сынып
Тұрақтылықтың басты кепілі –татулық пен келісім 7 сынып
|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Күні: |
Пәні: қазақ тілі |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрақтылықтың басты кепілі –татулық пен келісім |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары қолданысын түсіну. |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтіні негізінде диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көптеген оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Кейбір оқушылар: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу. Қызығушылықты ояту кезеңі
Жауабы:
Алтау ала болса ауыздағы
кетеді,
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар суреттер бойынша мақалды анықтайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбымен байланыстырады. Топқа бөлініп, мақал-мәтелдердің жалғасын табады, мағынасын ашады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану кезеңі. Мәтінді тыңдайды. Оқушылар коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке құрады, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдайды. Оқылған, тыңдаған ақпаратқа қатысты ой қорытады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Мәтін мазмұны бойынша ой қорытыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Жұмбақтардағы еліктеу сөздерді тауып, тұлғасына, құрамына талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Әнет бабаның әңгімесі мен осы тақырып арасында қандай байланыс бар. «ПОПС» формуласы бойынша талдау. П (Менің ойымша,…) О (Өйткені…) П (Мысалы, …) С (Қорытындылай келе, …) Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке құрады, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдайды.
Мәтін мазмұны бойынша ой қорытады; Сөздердің мағынасын ашады; Мәтінінен алынған фактілер келтіреді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды.
«ПОПС» формуласы бойынша тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(www.inform.kz/kz/anet-baba-kishikuly_a2187471)
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз



















