|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Түркілер және олардың өмір сүру салты |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.1 түрлі материалдарды зерделеу арқылы түркілердің өмір сүру салтын анықтау 3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал
Өткенді пысықтау 1.Астана қаласындағы елдіктің айшықты белгі-лерінің бірі «Мәңгілік ел» қақпасы.Оның қабырғасындағы текшеде қандай мүсіндер бейнеленген? 2.Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы не білесің?
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Түркілер және олардың өмір сүру салты. -Түркілердің өмір сүру салты туралы білетін боласың. -Түркі әлемінің жетістіктері мен өнертабысын оқып-үйренесің. Түркілер ғұндардың ұрпақтары.4-ғасырда Қазақ жері Түрік қағанаты мемле-кетінің құрамына кірді. Түркілер көшпелі және Отырықшы өмір салтын ұстанды.
ЕБҚ Картадан Түрік қағанатының жерлерін көрсет.Ауыр қаруланған түркі жауынгерлерінің жеңісінің себептерін айтуға тырыс.
2-тапсырма Түрік қағанатының негізін салған Бумын қаған болды. Ол темірден жасалған қарумен, сауытпен қаруланып, темір құрсанған, Қуатты атты әскер құрды. Түркілердің әскерлері Шығысында Ұлы Қытай қорғанынан батысында Қара Теңізге дейінгі ұлан-байтақ Өлкені басып алып, билік жүргізді.
ЕҚБ Суретпен жұмыс. Түркілердің жетістіктері туралы хабарлама жаз.
3-тапсырма Түркілердің қолөнері жақсы дамыды.Олар ағаштан, теріден,темріден түрлі қолөнер бұйымдарын жасаған. Суреттегі түркілердің өнертабысын анықта. Бұл жаңалықтар адам өмірін қалай жеңілдетті? Сұрақтарға жауап беру үшін суреттерді салыстыр
4-тапсырма «Иә-жоқ» ойыны Бүгінгі сабақтың негізгі ойын айт. Қорытынды жаса. Қазақтардың бабалары:сақтар,ғұндар,түркілер.Олар туралы не білетініңді баяндап бер.
ҚЖ: Түрік қағанатының жер аумағын жобалап сызып көр. Олардың шекарасын белгіле.
Үй тапсырмасы Түркілер жәнеолардың өмір сүру салты. Оқу.
Кері байланыс
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады
Қысқаша өз ойын айтады
Жаңа тақырыпты меңгереді
Тапсырманы орындайды
Суретпен жұмыс
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Ойын ойнайды
Қосымша жұмыс атқарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жассайды |
Дескриптор: Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Түркілер және олардың өмір сүру салты туралы айтады -1б Түркілер көшпелі және отырықшы өмір салтын ұстанатынын біледі-1б
Тамаша жұмыс жасадың!
Дескриптор: Түрік қағанатының негізін салған Бумын қаған екенін айтады-1б Түркілердің жетістіктерін айтады-1б
Тамаша жауаптар!
Дескриптор: Суреттегі түркілердің өнертабысын анықтап айтады-1б
«Көңіл күй таразысы» әдісі
|
Суреттер
Пайдалы тағамдар түрлері
оқулық
суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық
Суреттер
суреттер
Суреттер
Жұмыс парақтары
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түркілер және олардың өмір сүру салты
Түркілер және олардың өмір сүру салты
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Түркілер және олардың өмір сүру салты |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.1 түрлі материалдарды зерделеу арқылы түркілердің өмір сүру салтын анықтау 3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал
Өткенді пысықтау 1.Астана қаласындағы елдіктің айшықты белгі-лерінің бірі «Мәңгілік ел» қақпасы.Оның қабырғасындағы текшеде қандай мүсіндер бейнеленген? 2.Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы не білесің?
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы Жаңа тақырып Түркілер және олардың өмір сүру салты. -Түркілердің өмір сүру салты туралы білетін боласың. -Түркі әлемінің жетістіктері мен өнертабысын оқып-үйренесің. Түркілер ғұндардың ұрпақтары.4-ғасырда Қазақ жері Түрік қағанаты мемле-кетінің құрамына кірді. Түркілер көшпелі және Отырықшы өмір салтын ұстанды.
ЕБҚ Картадан Түрік қағанатының жерлерін көрсет.Ауыр қаруланған түркі жауынгерлерінің жеңісінің себептерін айтуға тырыс.
2-тапсырма Түрік қағанатының негізін салған Бумын қаған болды. Ол темірден жасалған қарумен, сауытпен қаруланып, темір құрсанған, Қуатты атты әскер құрды. Түркілердің әскерлері Шығысында Ұлы Қытай қорғанынан батысында Қара Теңізге дейінгі ұлан-байтақ Өлкені басып алып, билік жүргізді.
ЕҚБ Суретпен жұмыс. Түркілердің жетістіктері туралы хабарлама жаз.
3-тапсырма Түркілердің қолөнері жақсы дамыды.Олар ағаштан, теріден,темріден түрлі қолөнер бұйымдарын жасаған. Суреттегі түркілердің өнертабысын анықта. Бұл жаңалықтар адам өмірін қалай жеңілдетті? Сұрақтарға жауап беру үшін суреттерді салыстыр
4-тапсырма «Иә-жоқ» ойыны Бүгінгі сабақтың негізгі ойын айт. Қорытынды жаса. Қазақтардың бабалары:сақтар,ғұндар,түркілер.Олар туралы не білетініңді баяндап бер.
ҚЖ: Түрік қағанатының жер аумағын жобалап сызып көр. Олардың шекарасын белгіле.
Үй тапсырмасы Түркілер жәнеолардың өмір сүру салты. Оқу.
Кері байланыс
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады
Қысқаша өз ойын айтады
Жаңа тақырыпты меңгереді
Тапсырманы орындайды
Суретпен жұмыс
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Ойын ойнайды
Қосымша жұмыс атқарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жассайды |
Дескриптор: Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Түркілер және олардың өмір сүру салты туралы айтады -1б Түркілер көшпелі және отырықшы өмір салтын ұстанатынын біледі-1б
Тамаша жұмыс жасадың!
Дескриптор: Түрік қағанатының негізін салған Бумын қаған екенін айтады-1б Түркілердің жетістіктерін айтады-1б
Тамаша жауаптар!
Дескриптор: Суреттегі түркілердің өнертабысын анықтап айтады-1б
«Көңіл күй таразысы» әдісі
|
Суреттер
Пайдалы тағамдар түрлері
оқулық
суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық
Суреттер
суреттер
Суреттер
Жұмыс парақтары
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз
























