Бекітемін:__________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 2-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер. Лексикография |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
04.09.2024ж. |
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан – ер түріктің бесігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.1.1 -тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек жəне дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар оқылым стратегияларын (комментарий жазу, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. «Қолдағы
хат»
|
«Қолдағы
хат» |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
1-тапсырма. Қазақстан, туған жер, атамекен туралы жазылған өлеңдердің бірін таңдап, ондағы бірге жазылатын сөздерді кестеге жаз. Өлеңді оқығанда орфоэпиялық заңдылықтардың сақталуына мән бер.
2-тапсырма. Сөзжұмбақты шеш. Шешуін дұрыс тапқанда «Қазақстан» сөзі шығады. Сұрақтар: 1. Тәуелсіздік үшін күрескен батыр 2. Қазақстанның елордасы 3. Тұңғыш Президент 4. Ресми құжат 5. Қазақстандағы мемлекеттік тіл 6. Шегара күзетуші 7. Қазақстанның ұлттық валютасы 8. «Төрт ана» өлеңінің авторы 9. Болашаққа деген ... .
3-тапсырма. «Мен елімнің азаматымын» тақырыбында монолог арқылы өз ойыңды дәйектеп жаз. Монологтегі бірге жазылған сөздерді ата.
|
|
|
|
||||||||||
|
Бірге жазылатын сөздерді жазып, олардың жасалуын түсіндіреді.
Сөзжұмбақты шешеді.
Берілген тақырып бойынша монолог құрастырады.
|
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Өлеңдерден бірге жазылатын сөздерді теріп жазады. 2. Бірге жазылатын сөздерді жазылу заңдылықтарына мән береді.
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Берілген сұрақтарға жауап береді. 2.Сөзжұмбақ жауабы бойынша бірге жазылатын сөздерді қатыстырып сөйлем құрастырады.
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Тақырып бойынша монолог құрастырады. 2.Өз ойын дәлелдейді. 3.Монологте бірге жазылатын сөздерді пайдаланады. |
6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
|
Рефлексия жүргізеді. Сабақтан қандай әсер алғанын айтып, өз әсерлерін смайликтер арқылы білдіреді.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||
|
Үй жұмысы |
8-тапсырма, 7бет |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Түркістан – ер түріктің бесігі" ҚМЖ
"Түркістан – ер түріктің бесігі" ҚМЖ
Бекітемін:__________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 2-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер. Лексикография |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
04.09.2024ж. |
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан – ер түріктің бесігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу. 6.4.1.1 -тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек жəне дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар оқылым стратегияларын (комментарий жазу, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. «Қолдағы
хат»
|
«Қолдағы
хат» |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
1-тапсырма. Қазақстан, туған жер, атамекен туралы жазылған өлеңдердің бірін таңдап, ондағы бірге жазылатын сөздерді кестеге жаз. Өлеңді оқығанда орфоэпиялық заңдылықтардың сақталуына мән бер.
2-тапсырма. Сөзжұмбақты шеш. Шешуін дұрыс тапқанда «Қазақстан» сөзі шығады. Сұрақтар: 1. Тәуелсіздік үшін күрескен батыр 2. Қазақстанның елордасы 3. Тұңғыш Президент 4. Ресми құжат 5. Қазақстандағы мемлекеттік тіл 6. Шегара күзетуші 7. Қазақстанның ұлттық валютасы 8. «Төрт ана» өлеңінің авторы 9. Болашаққа деген ... .
3-тапсырма. «Мен елімнің азаматымын» тақырыбында монолог арқылы өз ойыңды дәйектеп жаз. Монологтегі бірге жазылған сөздерді ата.
|
|
|
|
||||||||||
|
Бірге жазылатын сөздерді жазып, олардың жасалуын түсіндіреді.
Сөзжұмбақты шешеді.
Берілген тақырып бойынша монолог құрастырады.
|
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Өлеңдерден бірге жазылатын сөздерді теріп жазады. 2. Бірге жазылатын сөздерді жазылу заңдылықтарына мән береді.
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Берілген сұрақтарға жауап береді. 2.Сөзжұмбақ жауабы бойынша бірге жазылатын сөздерді қатыстырып сөйлем құрастырады.
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Тақырып бойынша монолог құрастырады. 2.Өз ойын дәлелдейді. 3.Монологте бірге жазылатын сөздерді пайдаланады. |
6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
|
||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
|
Рефлексия жүргізеді. Сабақтан қандай әсер алғанын айтып, өз әсерлерін смайликтер арқылы білдіреді.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||
|
Үй жұмысы |
8-тапсырма, 7бет |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















