Күні: Тексерген:
Сыныбы: 11
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан(Қоқан) автономиясы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тақырыптың мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға үйренеді, топпен жұмыс істеуге,негізгі ойды таба білуге топпен дағдыланады Күтілетін нәтиже: Қоқан автономиясының құрылуы туралы мәлімет алып, білімдері кеңейеді.Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмаларды орындау барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады. |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту технологиясы: |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
|||||||||||||||||||
|
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: |
Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Түстер арқылы төрт топқа бөлу. 4.Бағалау парақшасын тарату |
|||||||||||||||||||
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. |
Сұрақ – жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау №1 Кестемен жұмыс
|
|||||||||||||||||||
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту |
Алашорда және Түркістан автономиясы туралы не білесіңдер? (оқушылар өз оиларын айтады) БҮҮ стратегиясын толтыру Видеоролик көрсету |
|||||||||||||||||||
|
IV. Мағынаны тану:
|
І ,ІІ, топқа тапсырма беремін. І топ: ІІ топ: |
Постер қорғау Топтастыру әдісін пайдалану |
||||||||||||||||||
|
V. Ой толғаныс: |
тапсырма: Тест тапсырмалары. 1. «Үш жүз» партиясы қай жерде құрылды? А)Орынбор В) Верный С ) Омбы 2. Қазан төңкерісіне дейін қазақ қоғамында жоғарғы оқу орнын бітіргендер саны. А ) 130 В) 100 С) 85 3. Петербургтен дәрігерлік академияны бітірді. А) М. Шоқай В) Х. Досмұхамедов С) М. Тынышпаев 4. ХІХ ғ соңы мен ХХ ғ басында қазақ жастары үшін ірі білім орталығы міндетін атқарған қала. А ) Петербург В) Қазан С) Мәскеу 5. 1913 жылы Омбыда оқитын қазақ жастары қандай ұйым құрды? А) «Алаш» В ) «Бірлік» С) «Теңдік» 6. Алашорда үкіметі қашан құрылды? А ) 1917 ж В) 1918 ж С) 1919ж 7. Түркістан автономиясы қашан таратылды? А) 1920 ж ақпан В) 1919 ж ақпан С ) 1918 ж ақпан Тесті тексеру. Тестің кілті: 1С, 2А, 3В, 4А, 5В, 6А, 7С
|
. Оқушылар толтырып,бірімен бірі алмасып қателерін тексереді |
||||||||||||||||||
|
VІ. Үйге тапсырма: |
Түркістан автономиясы |
|
||||||||||||||||||
|
VІІ. Бағалау: |
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түркістан автономиясы
Түркістан автономиясы
Күні: Тексерген:
Сыныбы: 11
Пәні: Қазақстан тарихы
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан(Қоқан) автономиясы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тақырыптың мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға үйренеді, топпен жұмыс істеуге,негізгі ойды таба білуге топпен дағдыланады Күтілетін нәтиже: Қоқан автономиясының құрылуы туралы мәлімет алып, білімдері кеңейеді.Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмаларды орындау барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады. |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту технологиясы: |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
|||||||||||||||||||
|
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: |
Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Түстер арқылы төрт топқа бөлу. 4.Бағалау парақшасын тарату |
|||||||||||||||||||
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. |
Сұрақ – жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау №1 Кестемен жұмыс
|
|||||||||||||||||||
|
ІІІ.Қызығушылығын ояту |
Алашорда және Түркістан автономиясы туралы не білесіңдер? (оқушылар өз оиларын айтады) БҮҮ стратегиясын толтыру Видеоролик көрсету |
|||||||||||||||||||
|
IV. Мағынаны тану:
|
І ,ІІ, топқа тапсырма беремін. І топ: ІІ топ: |
Постер қорғау Топтастыру әдісін пайдалану |
||||||||||||||||||
|
V. Ой толғаныс: |
тапсырма: Тест тапсырмалары. 1. «Үш жүз» партиясы қай жерде құрылды? А)Орынбор В) Верный С ) Омбы 2. Қазан төңкерісіне дейін қазақ қоғамында жоғарғы оқу орнын бітіргендер саны. А ) 130 В) 100 С) 85 3. Петербургтен дәрігерлік академияны бітірді. А) М. Шоқай В) Х. Досмұхамедов С) М. Тынышпаев 4. ХІХ ғ соңы мен ХХ ғ басында қазақ жастары үшін ірі білім орталығы міндетін атқарған қала. А ) Петербург В) Қазан С) Мәскеу 5. 1913 жылы Омбыда оқитын қазақ жастары қандай ұйым құрды? А) «Алаш» В ) «Бірлік» С) «Теңдік» 6. Алашорда үкіметі қашан құрылды? А ) 1917 ж В) 1918 ж С) 1919ж 7. Түркістан автономиясы қашан таратылды? А) 1920 ж ақпан В) 1919 ж ақпан С ) 1918 ж ақпан Тесті тексеру. Тестің кілті: 1С, 2А, 3В, 4А, 5В, 6А, 7С
|
. Оқушылар толтырып,бірімен бірі алмасып қателерін тексереді |
||||||||||||||||||
|
VІ. Үйге тапсырма: |
Түркістан автономиясы |
|
||||||||||||||||||
|
VІІ. Бағалау: |
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













