|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9-бөлім:Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Халивалипова Э.А. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан-тарихи қала |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1) тақырып бойынша диалогтің құрылымын сақтайды; 2)өз ойларын толық айтады 3) ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі 4) диалогтің басы, ортасы, соңында ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру Жаңа сабақ ІІ. Негізгі бөлім Мәтінмен жұмыс. Оқылым.Айтылым ІІІ. Қорытынды бөлім |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Жүректен жүрекке» тренингі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Әр оқушы өзінің жақсы тілегін айтады |
|
«Жүректен жүрекке» тренингі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тасырмасын тексеру. «Ғажайып алаң» ойыны Сұраққа жауап бер.
«Ой шақыру» әдісі Бейнежазба мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіз
Сабақтың мақсатын, бағалау критерийін түсііндіру. Жаңа сөздер Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір.
|
Бейнежазба мазмұнын түсінеді.
Оқушылар жаңа сөздермен танысады.Сөздереді аудармасын табады, сөз тіркесін құрады
|
«Қошемет көрсету» әдісі
«Алтын, күміс теңгелер» тәсілі арқылы оқушыларды мұғалім бағалайды
|
Жаңа сөздер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқылым 1-тапсырма.
Мәтінді оқы.Мәтін мазмұны
бойынша шын жалған екенін анықта.
Дескриптор:
Жазылым. 2-тапсырма. «Жинақтау кестесі» әдісі. Берілген ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс топтастыр.
3-тапсырма. Сөз әдебі мен сөйлеу этикетін сақтап, диалог құрастырыңдар; Диалог құруға берілген тақырыптар: 1)Түркістан қаласы 2)Қожа Ахмет Ясауи кесенесі 3)Арыстан бап кесенесі
ҚБ: мұғалімнің бақылауы, өзін-өзі бағалау
Рефлексия «Менің
жетістігім»
Үй тапсырмасы 27-бет.10-тапсырма. «Ескерткіштер -еліміздің тарихы» тақырыбы бойынша ғаламтор желісінен ақпарат жинаңдар.
|
Кері байланыс «Бағдаршам» арқылы мәтін мазмұнын қалай түсінгенін көрсетеді
Кестеге ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс топтастырып жазады.
Тақырып бойынша сұрақтар дайындап, көршісіне қояды. Екеуара сөйлеседі
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
«Қошемет көрсету» әдісі
Қалыптастырушы бағалау: «Бармақпен» бағалау
Кері байланыс, «2 жұлдыз, 1 тілек» тәсілі арқылы жұптар бағалайды
|
Оқулық
Сөз әдебі мен сөйлеу этикет формалары (learningapps.org)
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түркістан-тарихи қала 6-сынып /Т2/
Түркістан-тарихи қала 6-сынып /Т2/
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
9-бөлім:Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Халивалипова Э.А. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркістан-тарихи қала |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1) тақырып бойынша диалогтің құрылымын сақтайды; 2)өз ойларын толық айтады 3) ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі 4) диалогтің басы, ортасы, соңында ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру Жаңа сабақ ІІ. Негізгі бөлім Мәтінмен жұмыс. Оқылым.Айтылым ІІІ. Қорытынды бөлім |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Жүректен жүрекке» тренингі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Әр оқушы өзінің жақсы тілегін айтады |
|
«Жүректен жүрекке» тренингі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тасырмасын тексеру. «Ғажайып алаң» ойыны Сұраққа жауап бер.
«Ой шақыру» әдісі Бейнежазба мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіз
Сабақтың мақсатын, бағалау критерийін түсііндіру. Жаңа сөздер Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір.
|
Бейнежазба мазмұнын түсінеді.
Оқушылар жаңа сөздермен танысады.Сөздереді аудармасын табады, сөз тіркесін құрады
|
«Қошемет көрсету» әдісі
«Алтын, күміс теңгелер» тәсілі арқылы оқушыларды мұғалім бағалайды
|
Жаңа сөздер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқылым 1-тапсырма.
Мәтінді оқы.Мәтін мазмұны
бойынша шын жалған екенін анықта.
Дескриптор:
Жазылым. 2-тапсырма. «Жинақтау кестесі» әдісі. Берілген ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс топтастыр.
3-тапсырма. Сөз әдебі мен сөйлеу этикетін сақтап, диалог құрастырыңдар; Диалог құруға берілген тақырыптар: 1)Түркістан қаласы 2)Қожа Ахмет Ясауи кесенесі 3)Арыстан бап кесенесі
ҚБ: мұғалімнің бақылауы, өзін-өзі бағалау
Рефлексия «Менің
жетістігім»
Үй тапсырмасы 27-бет.10-тапсырма. «Ескерткіштер -еліміздің тарихы» тақырыбы бойынша ғаламтор желісінен ақпарат жинаңдар.
|
Кері байланыс «Бағдаршам» арқылы мәтін мазмұнын қалай түсінгенін көрсетеді
Кестеге ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс топтастырып жазады.
Тақырып бойынша сұрақтар дайындап, көршісіне қояды. Екеуара сөйлеседі
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
«Қошемет көрсету» әдісі
Қалыптастырушы бағалау: «Бармақпен» бағалау
Кері байланыс, «2 жұлдыз, 1 тілек» тәсілі арқылы жұптар бағалайды
|
Оқулық
Сөз әдебі мен сөйлеу этикет формалары (learningapps.org)
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















